Gediminas Kutka: ateities perspektyva neprognozuojama

Kaskart nuėjus į parduotuvę, produktų kainos priverčia aiktelėti. Kainos kyla nenumaldomai ne tik produktų, bet ir paslaugų bei energijos. Kaip kainų kilimas atsiliepia verslui, „Nykščiai“ klausė svėdasiškio, rajono tarybos nario, kavinės „Pas Gedą“ vadybininko Gedimino Kutkos.

„Patiekalų kainas kaskart turime peržiūrėti. Anksčiau kainas koreguodavome porą kartų metuose. Dabar peržiūrime kas savaitę. Gauname sąskaitas perkamų produktų, kurie būna gerokai pabrangę ir mes neturime kito pasirinkimo, kaip tik peržiūrėti patiekalų kainas. Dar gerai, kad tiekėjai kainų pasikeitimą praneša iš anksto. 

Nepatogi situacija būna tada, kai žmonės gerokai iš anksto nori užsisakyti  banketą ir klausia, kiek tai kainuos. Ką mes galime pasakyti, jei nežinome, kas bus už savaitės.  Karas Ukrainoje, pandemija ir kiti išoriniai veiksmai, nepriklausantys nuo mūsų, privertė mus gyventi tokioje neprognozuojamoje  ateities perspektyvoje, – neoptimistiškai situaciją dėstė kavinės vadybininkas. Paklaustas, kai pasiseks verslui išgyventi dvigubai pabrangus elektros energijai, G. Kutka kalbėjo, kad tai bus didžiulis išbandymas visiems.

„Viskas pradėjo ženklai brangti, kai pakilo degalų kaina. Kai pakils elektros energijos kainą, bus didelė problema.  Dėl elektros kainos kilimo norėtųsi daugiau aiškumo ir viešinimo iš vyriausybės atstovų – ar tai energiją perparduodančios įmonės kelia kainą, ar tai neišvengiamybė  dabartinėje situacijoje. Bent jau gerai tas, kad gyventojai skatinami statyti saulės elektrines, kas leistų sumažinti elektros kainą. Tačiau ne visi turi tiek lėšų, nors ir žadama 30 procentų išlaidų kompensuoti.  

Verslui nepalankus laikotarpis, prasidėjęs nuo karantino, tęsiasi ir dabar. Nieko neįmanoma suplanuoti, niekas neaišku netgi kas bus po kelių dienų. Tad situacija tikrai nedėkinga ne tik verslininkams“, – sakė kavinės „Pas Gedą“ vadybininkas.

Dalina RUPINSKIENĖ

3 komentarai

  1. Svedasu Jadze

    Aš mįsliu Svedasų politikui raijkia insijaust į rajono tarybos patvirtintas strateginio plano gaires ir pagaut verslo vystymo sroves net ir Svedasuos. Vat Svedasys nėra lauko kavines, a kavos automatas atsirado. Bus dar ir pinigų išdavimo aparatas, laivų prieplauka prie ežera. Turistai ir kiti kultūras ir kraštą mylėtajai narėtų ir maitinimo paslaugų įvairovės Svedasys. Su verslo išlaikymu tas past kaip su jaunas panas pajamimu, raikia rodyt iniciatyvų, kol kiti nepajamė. Nemįslik , kad kakie žali valstiečiai supils aruodus ir lais unt jų gulati.

  2. Beveik į temą noriu paklausti: O kiek brangs Kavarsko koldūnai kavinėje „Prie šaltinio“? 🙂 Brango kai eurą įvedė…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.