Kalėdų Senelis ant stogo ir „Metų Traupiečiai“

Pastarosiomis dienomis jau ne vienas Traupio miestelio gyventojas, per pusnis bėgdamas duonos į parduotuvę, buvo priverstas stabtelėti – miestelio centras dūzgė it bičių avilys. Čia kažkas į lemputes susipainiojęs keiksnoja, čia kažkas nusitaikęs žiūri, kuriam medeliui pamiršo užmaukšlinti kalėdinę kepurę, čia kažkas su eglišakių pundu ant aukštų kopėčių savo dūšele rizikuoja…

Traupiečiai šiemet kaip niekada laukia Kalėdų – pirmą kartą, Traupio seniūnijos ir bendruomenės dėka, miestelyje išstypo Kalėdinė eglutė. Ją įžiebti, Metų Traupiečius paskelbti, Kalėdų senelio dovanų paprašyti ir dar daugybę darbų atlikti pirštinėmis, šalikais, vilnonėmis kojinėmis apsiginklavęs traupiečių ir svečių būrys sugužėjo į miestelio centrą gruodžio 3-iosios vakarą.

Pirmiausia į šventę pasikvietėme Kalėdų Senelį, kuris atkeliavo išskirtinai moderniomis rogėmis. Ir jei netikite Kalėdų Senelio sugebėjimais, jums būtų reikėję pamatyti, kaip jis, čia dar saldainius vaikams dalinęs, nežinia kaip atsidūrė ant Traupio seniūnijos pastato stogo. Matyt, buvom pasikvietę Karlsoną. Kol Senelis, norėdamas grįžti ant žemės, ieškojo kamino, žodį tarė Traupio seniūnijos seniūnė Daiva Tolušytė. Seniūnė plačia šypsena pasidžiaugė kalėdiniu miesteliu ir pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis. Netrukus miestelis nušvito gražiausiomis spalvomis – buvo įžiebta kruopščiai puošta Kalėdinė eglutė, o dangų nušvietė fejerverkai. Įžiebtą eglutę sveikinome į taktą trepsėdami kartu su pasirodžiusiais Traupio saviveiklininkais.

Užsižiopsoję į fejerverkus prisiminėme, kad jau metas įteikti tradicines Metų traupiečio nominacijas. Estafetę perėmė bendruomenės pirmininkė Alytė Obelevičienė. Pirmininkė pagerbė Metų traupiečius, pasidžiaugė jų nuopelnais ir įteikė statulėles. 2021-ųjų Metų Traupiečiu  slaptu balsavimu išrinktas Traupio seniūnijos darbuotojas Vytautas Blauzdys, iš kurio techninės pagalbos nesulaukusį traupietį būtų sunku rasti, o Jaunąja metų traupiete bendruomenės valdyba paskelbė aktyviai kultūrinėse miestelio veiklose dalyvaujančią Karoliną Kabošytę.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius sakėsi jaučiąs nuoskaudą, kad Traupis eglutės įžiebimu aplenkė Anykščius, tačiau kartu ir pasidžiaugė, kad gimtasis miestelis kaip niekad gražiai pasipuošęs šventėms. Pagerbus Metų Traupiečius, visi buvo pakviesti sušildyti jau nebesilankstančius pirštus arbatos puodeliu, pasivaišinti Traupio gaspadinių keptais saldumynais, nuo kurių leipo bene kiekvienas paragavusysis, išbandyti fortūną komiškoje loterijoje, nusipirkti „katę maiše“ aukcione bei viens kitą apsikabinti ir pasišnekučiuoti.

Mano kuklia nuomone, turėtų būti baisiai pavydu visiems, kas nebuvo šventėje. Bet dar ne viskas prarasta – Traupio centre išdidi žaliaskarė ir aplink ją susispietusi traupiečių ruošta Nykštukų palyda laukia svečių!

Indrė Musteikytė

4 komentarai

  1. Fantastiškas grožis

  2. Džiugu, kad Traupyje gyvena tokie išradingi žmonės, sugeba smagiai susiburti ir kartu pasidžiaugti viskuom…, o jau nykštukų grožis…

  3. Reikia pastebėti, kad tokie Kalėdų senelio pasivaikšiojimai ant stogo be specialių apsaugos priemonių galėjo sukelti ne tik šio personažo atlikėjui skaudžių pasėkmių, bet ir renginio organizatorias- seniūnijos vadovui ir bendruomenės pirmininkei už aplaidumą šau pramogos organizavime neislaikant darbo saugos instrukcijos privalomųjų reikalvimų.
    Gala, kad rajono politinis vadovas tokių dalykų nepastebi nei savo mieste, kuriame dirba, nei savo miestelyje, kur poilsiauja. Dėl vadovų aplaidumo labaidug nelaimingų atsitikimų vyksta darbe ir pramoginiuose renginiuose, kurių pasekmės tikrai skaudžios.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.