“Blogai padėta avis ir gerą vilką iš kelio išveda”

Praėjusiame Tarybos posėdyje tokia mintį išsakė Dainius Žiogelis, svarstant sprendimo projektą „Dėl Anykščių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2017 m. priemonių patvirtinimo”. Politikas pabandė atkreipti kolegų dėmesį, jog dabar rūpinamasi tik laukinių žvėrių padarytos žalos ūkininkams ir ūkio subjektams atlyginimu ir iš viso nekreipiama jokio dėmesio į esminį dalyką – prevencines apsisaugojimo nuo žvėrių priemones. Socialdemokrato žodžius sentencija pavertė patys Tarybos nariai.

“Na, žinokit nebėra tos kantrybės… Po penkis kartus per metus važiuoji pas tą patį žmogų – jis tas avis numetęs tarp miškų, na, kažkokia juosta aptveria ar elektrinio piemens vielele… Na, sakoma, jog ir gerą žmogų blogai numestas daiktas iš kelio išveda. Tai kaip vilko neišves iš kelio? Išveda. Bet aš vilkų neginu šitoje vietoje. Tačiau ar ta eilute, kurioje numatytos lėšos prevencinėms priemonėms, naudojasi ūkininkai?”, – iškalbingai mintis dėstęs socialdemokratas norėjo atkreipti dėmesį į tai, jog kol kas rajone ne visai racionaliai naudojamos lėšos pagal programą, kuri užtikrina ūkininkų patirtos žalos atlyginimą.

Pasisakymas palydėtas nedrąsiu kikenimu, nes Kęstutis Tubis meistriškai patikslino D. Žiogelio mintį.

“Tai naują sentenciją Dainius pagimdė – blogai padėta avis ir gerą vilką iš kelio išveda”, – pajuokavo rajono vadovas.

Tačiau problema Anykščių rajone kol kas nėra iš lengviausių.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas šių metų gruodžio 5 d. savo įsakymu nutraukė vilkų medžiojimą Lietuvos teritorijoje, išskyrus Alytaus r. savivaldybės, Anykščių r. savivaldybės, Elektrėnų savivaldybės, Klaipėdos r. savivaldybės, Prienų r. savivaldybės, Raseinių r. savivaldybės, Šilalės r. savivaldybės, Tauragės r. savivaldybės, Trakų r. savivaldybės, Varėnos r. savivaldybės ir Vilkaviškio r. savivaldybės teritorijas, 2017‒2018 metų medžioklės sezono metu. Vilkų daroma žala šiuose regionuose yra pakankamai didelė.

Anykščių rajone pilkiai šiais metais papjovė beveik 100 avių, keletą ožkų ir galvijų prieauglių.

2 Komentarai

  1. o ka daryt jei avis prirista/ gal 3 avims pasiulysist piemeni pirkt

  2. Saugot avis dienu nakti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.