Arvydas Juozaitis salėje ieškojo Irenos Andrukaitienės

Trečiadienį viešosios bibliotekos salėje su anykštėnais susitiko vienas iš Sąjūdžio kūrėjų, 62 metų filosofas Arvydas Juozaitis. Tik pirmadienį Biržuose paskelbęs apie savo sprendimą siekti prezidento posto, A.Juozaitis atvyko pristatyti savo naujausias knygas, kurias čia pat buvo galima ir įsigyti.
Trumpai pristatytas bibliotekos direktoriaus Romo Kutkos, A. Juozaitis prisiminė vizitus į Anykščius . Jis kalbėjo, kad atsisakė kandidatuoti į Aukščiausią tarybą, o jo vietą užėmė Irena Andriukaitienė, kuri ir tapo signatare. „Ar yra Andrukaitienė šioje salėje?“, – pasiteiravo A.Juozaitis. Kažkas iš sėdinčiųjų, matyt, nugirdo, kad filosofas klausia, ar gera signatarė. „Gera, signatarė, gera“, – paskubėjo atsakyti vyriškis. „Tai aš ir esu kaltininkas, kad ji tapo signatare“, – sąsajas su Anykščiais tiesė A. Juozaitis.
Jis taip pat kalbėjo apie metą, kai buvo atsidavęs kūrybai. Kandidatas į prezidentus pristatė savo knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“, kurią rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Kartu jis kėlė klausimus, ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį, kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti.
A.Juozaitis įsitikinęs, kad 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutiniąją lemtį – gyvena be rezervų… Susitikti su filosofu atėjo nemažai anykštėnų, bibliotekininkams teko paieškoti ir papildomų kėdžių.
NYKŠČIAI

9 komentarai

 1. kodėl dubliuojami renginiai

 2. balsuosiu uz ji.

 3. O kokie cia renginiai susidubliavo? Nieko nesuprantu.

 4. uz si zmogu balsuoti galima,bet ta ziemelio drauge uoj

 5. Labai įdomu, kokiu tikslu salėje pasislėpusi ir nuleidusi akis visą laiką sėdėjo Rasa Juknevičienė.
  Kiek supratau niekas jos nekvietė. Ar tik nešnipinėjo ką kalbės Juozaitis? Pasibaigus susirinkimui, movė iš salės net susirietusi. Juokinga buvo stebėti tokį konservatorės ir buvusios mūsų rajono seimo narės, elgesį.
  Kažkodėl bijojo prisistatyti ir galbūt pažiūrėti anykštėnams į akis ir pasakyti ką ji gero yra padariusi mūsų rajonui.

 6. Valda, tu tikra tiesa parasei

 7. Kur jus matet Jukneviciene?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.