Anykščių senjorai Morės nesudegino

Dainomis nuskambėjo, šokiais nuaidėjo, deginamų Morių laužais nuliepsnojo Užgavėnės… Šventėme ir mes, AMUIC vykdomo projekto „Anykščių rajono Senjorų klubas“, kurį finansuoja rajono savivaldybės administracija, dalyviai.

Šventė pavyko puikiai! Dalyvavo Lašininis su Kanapiniu, „žydas”, ir „čigonų” pora su vaiku, ir ubagėlė buvo užklydusi… O jau patiekalų  buvo gausybių gausybė. Ir blynai, ir šaltiena, ir paštetas, ir žirniai su spirgučiais, kelių rūšių spurgos, pyragai, „baravykai”… Renginio vedėjas Aloyzas Pečiukėnas supažindino senjorus su Užgavėnių istorija bei tradicijomis, pasakojo apie Užgavėnių valgius, persirengėlius, kaukes ir jų reikšmę, surengė keletą trumpų viktorinų. Minėme mįsles, rungtyniavome, kas daugiausiai žino… lietuviškų keiksmažodžių, dainavome, žaidėme užstalės žaidimus. Maestro Stanislovas Šiškevičius pamalonino moteris įspūdinga arija iš operetės.

Gausiai pavalgius, atsigėrus karštos arbatos, užvirė Kanapiniui kraujas, pradėjo vyti Lašininį lauk… Nors sniego šiemet beveik nematėme, bet vis tiek jau norisi pavasarinės šilumos, tad visi šventės dalyviai plojimais ir dainomis padėjo Kanapiniui sudoroti  Lašininį. Tik Morės šįkart nesudeginome, per daug jau graži buvo. O tuomet ir snigti pradėjo, tad Morė išnešė sveiką kailį. Baigiantis šventei, padėkomis buvo apdovanoti patys aktyviausi: Aldona Terminskienė, Ona Eigminienė, Aloyzas Pečiukėnas. Neliko nuskriausti ir kiti, pasižymėję atskirose rungtyse. Jie gavo po riestaininį medalį  ir įvairių prizų. Ačiū šauniam renginio vedėjui ir visiems, aktyviai dalyvavusiems šventinėje programoje!

Jorūnė Ragaišienė

 

 

7 Komentarai

 1. Pirma mintis pamačius nuotrauką

  Kad čia naujos kaukės “importavos” , apsisaugojimai nuo koronaviruso…DDD

 2. ale nei viena nemazna pazint , visi pasmainy , matau da ti viena jaunesne su vyru ir vaiku tai matyta ar ti ne duntyste buvus.

 3. ir vėl balius?? tik tiek ten ir teveikia???

 4. O kur cia buvo skelbta apie si rengini ?

 5. uzlaidei misku...

  ir paskaitei paskaitelu apie pencijas ……

 6. tikras virusas

  pirmas is triju…..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.