Anykščių senjorai mokėsi sveikai maitintis ir pažinti savo kūną

Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras kiekvienais metais vykdo įvairius projektus. Centre glaudžiasi ir Anykščių senjorų klubas, kurio lankytojai taip pat dalyvauja projektuose. Vienas iš paskutiniųjų šiais metais vykdytų projektų  – „Sveikata visiems ir kiekvienam“,  finansuotas iš Anykščių rajono savivaldybės lėšų, vyko spalio – gruodžio mėnesiais. Projekto vadovė Nijolė Živatkauskienė.

Projekte dalyvavę senjorai turėjo galimybę lankytis baseine „Bangenis“, o iš projekto lėšų buvo nupirktos šiaurietiško ėjimo lazdos, masažinis krėslas, kūno masažuokliai.  Sveikatai naudingomis priemonėmis senjorai galės naudotis patogiu laiku AMUIC patalpose.

„Sveikata visiems ir kiekvienam“ projekto dalyviai lapkričio mėn. dalyvavo šiaurietiškame ėjime su lazdomis, išmoko jomis naudotis ir prisijungė prie milijoninio šiaurietiško ėjimo entuziastų būrio bei pajuto judėjimo malonumą. Šiaurietiško ėjimo mokymų metu senjorai leido laiką gryname ore, nors ir pavargo, bet visi džiaugėsi, kad turėjo galimybę atsipalaiduoti. Dalyviai sužinojo, kad šiaurietiškas ėjimas sumažina įtampą nugaroje, pečiuose ir sprande, o tai teigiamai atsiliepia žmogaus sveikatai. Ėjimas pagerina laikyseną ir eiseną, sumažina sąnarių apkrovimą, pagerina fizinę būklę, suteikia žvalumo ir pasitikėjimo savimi, mažina kraujospūdį. Kviečiame senjorus pasinaudoti galimybe naudotis esamomis šiaurietiško ėjimo lazdomis ir naudingai praleisti laiką lauke.

Senjorai projekto „Sveikata visiems ir kiekvienam“  mokymų metu išklausė patarimus apie sveiką mitybą ir jos reikšmę sveikatai. Praktikos metu, atliekant kūno analizės testą, kiekvienam dalyviui buvo nustatomas biologinis amžius, medžiagų apykaitos greitis, kūno raumenų masė, riebalų procentinė dalis, visceralinių (vidinių) riebalų kiekis, kaulinio audinio masė, vandens procentinė dalis. Mokymai padėjo pažinti savo kūną ir naujai ugdyti mitybos įpročius. Vieni projekto dalyviai, susipažinę su individualiais rezultatais – džiaugėsi, kitus rezultatai privertė susimąstyti ir mėginti keisti gyvenimo būdą.

Aktyviausi projekto dalyviai pirmąjį gruodžio savaitgalį vyko į Pakruojo dvaro „Šviesos žibintų festivalį“, žavėjosi spalvų žaismu, figūrų gausa ir parsivežė gražiausių įspūdžių.

Projektas parodė, kad organizuojamos veiklos senjorams yra nuostabi priemonė nemokamai naudotis sveikatinimosi priemonėmis, tad noriai dalyvavo visose veiklose ir reiškia viltį, kad tų priemonių atsiras ir daugiau.

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. Kaip gerai, kad yra ES lesos ir galima per ivairius projektus jas panaudoti, jei reiktu is savu pinigu ko gero niekam nerupetu ta Sveikata ir tos priemones, tad linkiu Geru Nauju Metu visiems

  2. O ba naaa !

    O tai iki to jie net valgyti nemokėjo? Tipo rydavo nekramtydami cepelinus su juoda duona ir alumi užgerdavo? Matai kaip… Išmoko dabar. 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.