Anykščių kultūros centro teatro spektaklis pagal A. Vienuolio dramą „Prieblandoje“

Šeštadienį, liepos 11 dieną, 14 valandą Arklio muziejuje.

Tai dar viena, visiems puikiai žinomos Antano Vienuolio dramos „Prieblandoje“ versija. Į šį tarpukaryje parašytą kūrinį spektaklio kūrėjai bando pažvelgti iš šių dienų pozicijų. Tai spektaklis apie tėvų ir vaikų santykius ,apie vertybes , kurios keičiasi keičiantis laikmečiui, apie žmonių tamsumą , susvetimėjimą, godumą ir kartu apie kitokio gyvenimo siekimą, apie jaunosios kartos norą gyventi savo gyvenimą, nepriklausomą nuo prietarų ar pasenusių tradicijų.
Premjera 2017 kovo 11 d. Spektaklio režisierius Jonas Buziliauskas. Vaidina keturiolika aktorių. Lietuvos nacionalio kultūros centro organizuojamoje apžiūroje-šventėje “Atspindžiai-2018” ekspertai šį spektaklį pripažino geriausiu, įvertindami maksimaliu balų skaičiumi ( 100 iš 100 galimų). 2019 m spektaklis įvertintas dviem “Tegyvuoja teatras” statulėlėmis. Ryškiausia sezono aktore Lietuvoje pripažinta Audronė Pajarskienė (už motinos vaidmenį) . Statulėlė taip pat įteikta režisieriui už ryškiausią nacionalinės dramaturgijos interpretaciją. Spektaklis atstovavo Lietuva 2019 m. Kretingoje vykusiame oficialiame Baltijos šalių mėgėjų teatrų festivalyje “Baltijos rampa”.

Režisierius – Jonas Buziliauskas, dailininkas – Valentinas Žalkauskas, apšvietėjas – Alis Araminas.

Vaidina: Ieva Gražytė, Audronė Pajarskienė, Jovita Povilavičienė, Edita Ražanienė, Svetlana Šerelienė, Gintautas Eimanavičius, Kęstutis Gabrilavičius, Justas Jokubauskas, Gintautas Kazakevičius, Tomas Pajuodis, Linas Pauliukas, Robertas Raišelis, Žilvinas Pranas Smalskas, Donaldas Vaičiūnas.

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Arklio muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių kultūros centras, Lietuvos kultūros taryba, Bukauskų ūkis, Jolės gėlių krautuvėlė.

3 komentarai

  1. Nesupratau?Kada bus?

  2. Skaitykite straipsnį nuo pradžių…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.