Žiemos atostogos slidinėjimo kurorte – kaip pasiruošti ir ko nepamiršti?

Slidinėjimas – vienas populiariausių tiek žiemos, tiek vasaros užsiėmimų. Žiemą galima keliauti slidinėti tiesiai gamtoje, o tikri entuziastai neatsisako šios veiklos net ir šiltuoju sezonu lankydamiesi specialiose sniego arenose. Nepriklausomai nuo sezono, visuomet svarbu tinkamai pasiruošti – įsigyti tinkamą aprangą, įrangą bei išsirinkti kurortą ar areną pagal savo poreikius bei sugebėjimus. Tad kaip derėtų pasiruošti ir ko nepamiršti keliaujant slidinėti?

Pasirūpinkite tinkama apranga

Vienas svarbiausių dalykų ruošiantis slidinėjimo atostogoms – speciali apranga, kuri užtikrintų ne tik šilumą, bet ir visapusį komfortą. Įprastai tokią aprangą sudaro trys sluoksniai: pagrindinis, drėgmę sugeriantis sluoksnis, izoliuojantis vidurinis sluoksnis ir vandeniui bei vėjui nepralaidus išorinis sluoksnis. Dauguma specialiai slidinėjimui skirtų striukų turi ir vidurinį, ir išorinį sluoksnį. Visgi, jei esate pradedantysis, turėkite omenyje, kad nemokėdami tinkamai griūti, galite sugadinti viršutinį sluoksnį,  todėl įsigyti brangią aprangą pirmam sezonui yra išties rizikinga. Taip pat, jei nesate tikri, ar šis sportas jums patiks ir norėsite pakartoti kitąmet, tokios aprangos galite pasidairyti ir dėvėtų rūbų parduotuvėse – be reikalo nepermokėkite. Prieš išvykstant patikrinkite orų prognozes ir atitinkamai pasiruoškite, tačiau bet kokiu atveju pasiimkite ir šiltesnių rūbų, jei netikėtai paspaustų šaltukas.

Šalmas ir kitos apsaugos

Šalmas – neatsiejama slidinėjimo dalis. Net jei ir pilnai pasitikite savo sugebėjimais, niekada negalite žinoti, kada į jūs gali atsitrenkti kitas, galbūt mažiau patyręs slidininkas. Ši paprasta įrangos dalis užtikrintai apsaugo galvą nuo įvairiausių – lengvesnių ir itin sunkių – traumų. Prieš išvykdami įsitikinkite, kad jūsų šalmas vis dar yra geros būklės arba apsilankykite norimoje sportinės įrangos parduotuvėje ir išsirinkite tinkamiausią variantą. Tiesa, reikalui esant, šalmą galite išsinuomoti ir kurorte.

Nepamirškite ir slidinėjimo akinių – nuo sniego atsispindintys saulės spinduliai gali kaip reikiant sugadinti slidinėjimo patirtį, nes nematydami trasos  – rizikuojate patirti rimtų sužeidimų. Negana to, tai bus puiki apsauga nuo čiuožiant susidarančių snaigių, savo ruožtu, paprasti akiniai nuo saulės neapsaugos ir nuo rimtesnės pūgos, kuri kalnuose gali kilti bet kuriuo metu. Sporto prekių parduotuvėje kartu su akiniais galite išsirinkti ir papildomų aksesuarų – pirštinių, universalių šalikų ar net balaklavą.

Pasirinkite slidinėjimo kurortą

Populiariausiomis slidinėjimo kryptimis jau daugelį metų išlieka Prancūzija, Šveicarija ir Italija. Prancūzijos Alpės – vieni nuostabiausių pasaulio kalnų, kurių viršūnes puošia visus metus žaliuojantys medžiai ir akinančiai baltos pusnys. Daugelyje kurortų įspūdingus šlaitus galima apžiūrėti keltuvais, tačiau yra ir variantų už trasos ribų tiems, kurie nemėgsta spaustis šlaituose su daugybe kitų slidininkų. Šveicarijoje, daugybė gerai prižiūrimų šlaitų ir trasų gali mesti rimtų iššūkių – mėgstantys adrenaliną ras galimybių ekstremaliai paslidinėti už trasos ribų. O štai Italijoje daugelis šlaitų nėra tokie ekstremalūs, kaip minėtojoje Šveicarijoje, tačiau šios šalies kurortuose galima pasimėgauti itin intensyviomis slidinėjimo sesijomis. Negana to, pietūs Italijos kurortuose su vaizdu į pritrenkiančius kalnus privers sugrįžti ir pakartoti slidinėjimo atostogas ir kitąmet!

Kaip bebūtų, visiems šiems malonumams gali prireikti nemažos sumos pinigų. Kelionės išlaidos, apsilankymai slidinėjimo įrangos parduotuvėse bei kitos išlaidos gali viršyti pirminius lūkesčius. Tokiais atvejais, galite pasvarstyti galimybę pasiskolinti – apsilankę gfbankas.lt tinklapyje išvysite paprastą ir naudingą būdą gauti paskolą internetu. Na, o kad žinotumėte apytikslius skaičius ir galėtumėte nusistatyti sumos grąžinimo terminus, pasinaudokite skaičiuokle. Galiausiai, matydami tinkamiausią variantą, suveskite savo duomenis į nurodytus laukelius ir gaukite asmeninį pasiūlymą savo suplanuotoms  atostogoms.

Užsak. Nr. 2664

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.