Žemaitukai Anykščiuose sutikti su orkestru (fotoreportažas, video)

Birželio 2-ąją į Anykščių geležinkelio stotį atriedėjo neįprastas siauruko traukinys, kuris į rytoj vyksiančią Tradicinės kultūros ir žirgo šventę „Bėk bėk, žirgeli!“ atvežė žemaitukų veislės arklių kinkinius.

Siauruku žemaitukai su vežimais atvyko iš Panevėžio, kaip sakė muziejaus direktorius Antanas Verbickas, pakeliui sustoję Raguvėlėje, kur dar paėmė vieną moteriškę. Taip baigėsi 9-oji kelionė mediniais tekiniais „Su žemaitukais – į „Bėk bėk, žirgeli!“. Šiemet kinkiniai vyko iš Rietavo. Iš Panevėžio į Anykščius kinkinius lydėjo Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos moksleiviai.

O Anykščių geležinkelio stotyje žemaitukų susirinkę laukė ne tik paprasti anykštėnai, rajono tarybos nariai, bet ir Meno mokyklos orkestras. „Tai istorinė diena, nes turbūt pirmą kartą per Nepriklausomybės laikotarpį arkliai vėl vežami geležinkeliu“, – sakė A.Verbickas. Dalyvius sveikino Anykščių vicemerė Audronė Savickienė. Ilgų kalbų nebuvo, bet žmonės įdėmiai stebėjo, kaip žemaitukai buvo išvedami iš vagonų, kinkomi, o paskui, policijos lydimi, pajudėjo per miestą link Niūronių.

Linas Bitvinskas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.