Žada imtis Anykščių parko

Projektas „Išmanusis miestas“ platina žinią, kad architektai žada imtis Anykščių miesto parko, esą, jis menkai išnaudojamas, nedžiugina anykštėnų, per daug želdinių, takai blogi ir t.t. Nors žodžiai kaip ir teisingi, bet kažkodėl kyla įtarimas, ypač, kai matai, kad nuotraukoje -anaiptol ne miesto parkas… Skelbiame publikaciją.

Anykščių parko atgimimą skatins aktyvios veiklos ir žmonių susibūrimai

Anykščių miesto centrinėje dalyje esantis parkas šiandien nedžiugina miesto gyventojų taip, kaip galėtų. Takų sistema užgožta želdinių ir reikalaujanti priežiūros, dangos – blogos būklės, mažosios architektūros elementai – nusidėvėję. Tačiau šios teritorijos potencialas didžiulis – galimas poilsis, sveikatinimasis, aktyvaus laisvalaikio ir sporto veikla. Architektas Marius Lukošiūnas, kuris atstovauja Architektūros laboratorijos „Kiemelis“ komandą profesionalų kategorijoje, ėmėsi šio parko atnaujinimo ir sieks nesugadinti jau esama bei įnešti daugiau gyvybingumo ir laukiamų tvarių pokyčių įgalinimo Anykščių parke.

Šiandien ši Anykščių miesto teritorija turi neišnaudotą gamtinį potencialą, kuris nėra pritaikytas miesto gyventojų ir svečių poreikiams. Kurorto parkui reikia naujų želdinių ir takų sistemų, mineralinio vandens biuvetės ir mažosios architektūros elementų, užtikrinančių, kad viešosios erdvės ir rekreaciniai želdynai didintų Anykščių miesto meninę-kompozicinę vertę.

Architektas M. Lukošiūnas įsitikinęs, kad savo projektu galės prisidėti prie gražesnių Anykščių kūrimo. „Miestai nėra kitokie, nei esame mes, gyventojai, tad galbūt galime sukurti daugiau bendruomeniškumo? Įveiklinti nenaudojamą infrastruktūrą ir į miestą pradėti žiūrėti kaip į gražų kompleksinį darinį, susilipdžiusį iš mažų ir didesnių kaimų, kaimelių“, – sako projekto dalyvis.

Pasak M. Lukošiūno, darniai miestų plėtrai ypač svarbu detalės: organizuojami maži jaukūs koncertai įvairiose, netikėtose vietose, kviečiami jauni muzikantai, jaunos muzikinės grupės, jauni ansambliai ir chorai. „365 koncertukai, meno parodos, teatro pasirodymai per metus? Ar tikrai gražus judesys nepakeistų miesto? Miestas – šventė? Miestas – laimė?“, – svarsto architektas. – Juk miestas ir yra apie žmonių bendravimą, apie bendradarbiavimą, apie galimybes veikti, kurti kartu. Turime puikių pavyzdžių – laikinoji šiuolaikinė sostinė. Nepameskime tokių gražių dalykų, tęskime, aukime“, – sako „Išmaniojo miesto 9“ dalyvis.

IEVA ŠIMOLIŪNIENĖ, „Išmanusis miestas“ projekto vadovė

5 komentarai

 1. Laukiam nesulaukiam, kada ši apleista teritorija “ miesto parkas“ atsigaus.Sekmės!

 2. Tegu sitie projektavimo „genijai“ pradeda nuo kazko naudingo Anyksciams, miesto sveciams ir anykstenams. Pvz aikstekliu masinoms i parko prieigas suprojektavimo. Kad i ta parka galimetu atvaziuot normaliai, neuzkisant gatveliu su priejimais. Ir pasinaudot. Nes dabar priprojektuoja kazkokiu sovietiniu tribunu „koncertams“, sovietiniu Potiomkino laiptu pensionu „kaulu lauzymams“, ar suoliuku- saugomu archeologiniu/meniniu relikviju (neskirtu sedet). Ar suprojektuoja „nesuprasi ten kas isvis“. Ir tada rasineja „studijas“ – kas ten per „pazangus ir modernus“ dalykai atsirado… Nuo paprasto pradekit… Ivertinsim tada tikrai palankiai 🙂

 3. Atsakymas patarėjui

  Tai gal dar ir turi suprojektuoti su mašina užvažiuoti į tribūną. Absurdas – po parką visur vaikštoma pėstute, ilsimasi kvėpuojama grynu oru,o mašinas palikti kuo toliau nuo parko. Jaunimas imasi iniciatyvos – tai labal šaunu. Patarimai turi būti protingi.

 4. Buvęs anykštėnas

  Pritariu patarimui dėl parkavimo vietų netoli parko. Tiesa sakant paprastomis dienomis, kad ir vasarą aikštelės prie skate parko ar šalia dvarelio (virš užtvankos) visiškai pakanka. trūkumas būa tik per šventes ar pan. Bet taip yra visuose miestuose ties traukos obektais.
  O vat dėl „per daug želdinių“, tai pykstu labai. Po Vilniaus asfalto Anykščių parke karštą vasarą gaivuma. Tegu lieka vėsesnės zonos, jos ir bendrą vietinį mikroklimatą gerina. Prisodinsit paskui kaip VLN miesto liepų ar pan, kur šešėlis po 10 metų vos vos bus. Pasižiūrėkit didžiųjų europos miestų parkus, kur senieji dideli medžiai – nėra vasarą geresnės vietos.

 5. viena pirmininkė

  su labai aukšta kompetencija ir labai dideliu emociniu entelektu jau jėmėsi šio parko
  bet… rezultatas akivaizdus,
  Jama KITI 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.