Vytautas Kaziela: „A.Baranausko kūryba neprarado aktualumo“

Šeštadienį 15 valandą Istorijų dvarelyje vyko Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimas uteniškiui Vytautui Kazielai.

A. Baranausko premija poetui V. Kazielai skirta už eilėraščių rinkinį „Sapnų slidininkas“. Į premijos įteikimą atvyko savivaldybės, Rašytojų sąjungos, leidyklos atstovai. Sveikino laureatą ir kitas A.Baranausko premijos laureatas Rimantas Povilas Vanagas.

Dėkodamas už įvertinimą V.Kaziela kalbėjo, kad stebėjo Anykščių rajono tarybos posėdį, kuriame deputatai vieningai balsavo už premijos skyrimą jam ir teigė, kad jis turi svajonę, kad politikai taip elgtųsi, jog daugeliu klausimų galėtų balsuoti vieningai. V.Kaziela pripažino, kad yra gamtos žmogus. „Sunkiomis akimirkomis vykstu į mišką – ar grybauju ar ieškau titnagų“, -sakė laureatas. Deja, kaip pats pripažino, iš miškų, ar tai Aukštaitijoje, ar Dzūkijoje, dažnai grįžta ne nusiraminęs, bet sunerimęs. „Tokio miškų kirtimo dar nebuvo. A.Baranausko „Anykščių šilelis“ nė kiek neprarado aktualumo“, – kalbėjo A.Kaziela, kodėl jam svarbi ši premija. Antras dalykas, kodėl jis vertina šią premiją – tikėjimas. „Kaip tikinčiam žmogui gauti vyskupo vardo premiją yra garbė“, – sakė V.Kaziela.

Po apdovanojimo vyko furšetas, kur dalyviai galėjo asmeniškai paspausti ranką laureatui. Poetas gimė 1955  metais Molėtų rajone. Dirbo „Tiesos“, „Dienos“ dienraščių, žurnalo „Gimtasis kraštas“ korespondentu, laikraščių „Utenos apskrities žinios“ ir „Utenos Diena“ vyriausiuoju redaktoriumi.
Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1994 m. Ne kartą apdovanotas įvairiomis literatūrinėmis premijomis.

Linas Bitvinskas

Vienas komentaras

  1. sigut ce tu stovi pre eglutes jeigu ka o ne ta mieste stovinti pornografija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.