VRK nemato pagrindo pakartotiniems rinkimams

Po to, kai VRK priėmė sprendimą pašalinti kandidatą Kęstutį Tubį iš rinkimų, laimėjusi  pirmame mero rinkimų ture, anykštėnai prašneko apie tai, kad būtini nauji mero rinkimai, kuomet būtų renkamasi iš likusių keturių kandidatų. Tačiau VRK tokios galimybės nenumato ir tikina, kad   rinkimų Anykščių rajone pripažinti negaliojančiais nėra pagrindo.

Rinkimų pripažinimą negaliojančiais reglamentuoja Rinkimų kodekso 181 straipsnis. Jame nurodyta, kad „Vyriausioji rinkimų komisija pripažįsta rinkimų rezultatus rinkimų apygardoje negaliojančiais, jeigu nustato, kad:

1) šio kodekso 193 straipsnyje nurodyti šiurkštūs pažeidimai turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams;

2) rinkimų dokumentų klastojimas ar jų praradimas turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams;

3) pagal balsų skaičiavimo protokolus ar kitus rinkimų dokumentus negalima nustatyti rinkimų rezultatų.

Nė viena iš šių dalių nėra įvykusi šių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų metu. Dėl to nėra pagrindo pripažinti rinkimus Anykščių rajono savivaldybėje negaliojančiais. 

Todėl vadovaujamasi Rinkimų kodekso 167 straipsnio 4 dalimi, kuri nurodo, kad „jeigu pirmą kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos šio kodekso nustatyta tvarka rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų, gavusių daugiausia balsų balsuojant pirmą kartą“. 

21 komentaras

 1. kad ir burtu nebeisiu balsuoti

 2. VRK sprendimo išaiškinimas

  Pakartotinių rinkimų niekas neorganizuos ! Pasirinkę Mindaugą ar Sonatą rinkėjai rinkosi teisingai, ir jų kandidatai surinko mažumą balsų. Balsavę už nuteistą kandidatą Kęstuti, rinkėjai pasirinko neteisingai – todėl jie anuliuojami, o nuteisto asmens išbraukimas iš sąrašo nesuteikia antros progos dalyvauti pakartotinai surinkus mažiausiai balsų turintiems, taip kaip ir nesuteikia antro šanso loterijos bilietas – nieko nelaimėję nežaidžiate gi sekančiame loterijos žaidime su tuo pačiu bilietu ? Na o po keturių metų bilietą galėsite ir vėl nusipirkti, gal dar rinkimuose susitiksite ir tą patį kandidatą Kęstutį kai jam baigsis galioti paskirta bausmė 2027-02-02 ! Juk turite pripažinti, kad net ir Aukščiausiam (LVAT) pripažinus negaliojančiu VRK sprendimą dėl kandidato pašalinimo ir antram ture net jei laimėtu rinkimus Kęstutis, jis negalėtų dirbti pareigose esant galiojančiam teistumui, o meru būtu paskirtas sekantis pagal sąrašą pirmaujantis Dainius Žiogelis.
  Šiuo metu jums bus suteikta teisė dar kartą rinktis iš dviejų kandidatų !
  Neabejojame, kad nuteistasis (ir šiuo metu pašalintas) kandidatas nesąžiningai manipuliavo VRK nekompetencija ir rinkėjais, jiems teikdamas, kad yra nekaltas taip užvilkindamas nušalinimo proceso eigą, bei vizituodamas melaginga nekaltumo agitacija taip apgaudamas rinkėjus. Šiuo metu pagal atliekamą apklausą vertinama, kad daugumai rinkėjų buvo net nežinoma apie kandidato teistumą.

  • Kvazimodas

   Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   O gal geriau VRK isaiskintu kokios vienos vieninteles partijos rinkeju pasirinkimas teisingas. Ir koks vienintelio kandidato pasirinkimas teisingas? :))

   • Atrodai mokytas,

    bet nesupranti paprasto dalyko, kad balsuoti už nuteistą nusikaltėlį jau yra nusikaltimas !
    O kad nusikaltėlis būdamas nuteistas ir tai slėpdamas ’’vedžiojo už nosies’’ ir VRK ir rinkėjus – jis yra du kartus nusikaltėlis.

    • Kvazimodas

     Nusimeskime kaukes PONAI !!!
     Manau mes gyvename skirtinguose pasauliuose, supratime kas yra teisine valstybe ir kas tokios valstybes demokratija.

     • Gyvenantys demokratijoje

      Kodėl mes turime tikėti kažkokiu apsišaukėliu ’’Kvazimodu’’, o ne LR Teismais ir LR VRK ? Gal tu ir esi tas pats nuteistas nusikaltėlis, ar kažkuris iš jo klikos ? Jei toks esi ’’galingas’’ gal sugebėtum pateikti užklausą/skundą į LR prokuratūrą dėl LR VRK veiksmų neatitikimo tavo demokratijos supratimui ir teisiniams valstybiniams įsitikinimams, kurie pažeidžia tavo kaip piliečio teises, be to ir nuteistasis VRK posėdyje ištarė frazę ’’kad su juo susidorojo kitos konkurentų partijos..’’ ?

      Jei ne, esi tik bezdalas teršiantis anykšta.lt eterį !

  • Pievos…

 3. Na o aš nematau reikalo ateiti į antą turą, kadangi ar vienas bus meras ir kitas vice, kaip dabar, ar atvirkščiai abu – man tas pats, manau Anykščiams keturis metus irgi.

 4. Na tubio fanai vel sansas paraudoti zvakutes padeginti ant kitu pavaryti.

 5. Siaubas!!! Apsurdas.

 6. Šiurkštūs pažeidimai, kuriuos padarė VRK turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams, nes daugiau nei trys tūkstančių balsų turėjo pasiskirstyti arba Sonatai, arba Sigučiui, arba Dainiui.

  • Kadangi tie balsai ėjo prieš dabartinius, tad jūsų tiedu minimi būtų špygą gavę. Antram ture tiksliai būtų buvę Sonata su Mindaugu

 7. Daugėja neaiškumų!

  Nėra jokių domenų, kad Anykščių 3000 rinkėjų, kad būtų vienaip ar kitaip pažeidę Rinkimų kodekso 193 straipsnį. Nepažeidė, šio kodekso ir 181 straipsnį. Tai kodėl buvo panaikinta 3000 balsų? Kaip šiems rinkėjams bus atlyginta materialinė ir moralinė žala? Kokią atsakomybę prisiims VRK?
  Neatliko ar klaidino patį kandidatą į merus, įregistruodami ir skatindami jį patį dalyvauti rinkimuose.

  • Taip taip

   Jums bus atlyginta kaip žuvusiems rusams fronte – bus suteikti automobiliai Niva, o moterims brangūs kailiniai ! Juk panašiai nukentėjot kaip ir jie ?

 8. Tik už merą Dainių Žiogelį!

 9. Anykštėnas

  Jau pirmo punkto taisyklė pažeista -kur dingo K.Tubiuj skirti balsai – galima spėti kad nuvogti ir atiduoti tam kandidatui už kurį nebalsavo rinkėjai.

 10. Tubio rnkejai balsavo pries obeleviciu ir pries ziogeli .

 11. Na bet kokias kiaulės akis reikia įsistatyt ir kokį į didelį durnių įjungt konservams….žinant, kad didžioji dalis žmonių jų kaip maro kratosi ir vistiek brautis ,,ant altoriaus,,. .Lietuvos kupros buldozeris, griaunantis Lietuvą. …Kopiec visiškas bus Anykščiams dar po kelių tokių sudvailinto vadovavimo metų.

 12. Anykščiai

  Žmones neikite nebalsuokit uz šituos vagius. Jie nieko gero nedaro gyentojams jie daro tik kaip jiems reikia kaip sužlugdyti Anykščius

 13. Pirma taisyklė pažeista. Pašalinus rinkimų lyderį, kuris išvedė sąrašą į pirmą vietą, tad sąrašas taip pat nebeturi tiek pat paliakymo, kas yra esminis situacijos pasikeitimas.
  Įsivaizduokime situaciją kitaip. Tubio vedamas sąrašas paima 80 procentų vietų taryboje. Ir pašalinus Tubį meru tampa kažkuris kitas kandidatas. Kaip dirbtų rajono valdžia kai taryba būtų vienose rankose, o meras turėtų tik max 20 procentų palaikymą?

  Manau, kad rinkimų lyderio pašalinimas esmingai keičia situaciją bendrai, net ik kovoje dėl mero posto, bet ir dėl tarybos. Todėl vienareikšmiškai nauji rinkimai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.