„Volkswagen“ automobilių ruošimas įsibėgėjus pavasario sezonui

Nutirpęs sniegas bei vis dažniau danguje pasirodanti saulė daugelį vairuotojų džiugina ne tik dėl mažesnių rūpesčių, kuriuos įprastai sukelia žema oro temperatūra, tačiau taip pat ir dėl saugumo, kurį užtikrina švari kelio danga ir geresnis matomumas.

Nepaisant gerėjančių vairavimo sąlygų, atkeliavęs pavasaris neretai skatina vairuotojus suskubti bei tinkamai pasirūpinti savo automobiliais. Patyrę AVKParts ekspertai šiandien pasidalins patarimais, kurie padės „Volkswagen“ markės automobilių vairuotojams pasirūpinti savo transporto priemonėmis prasidėjus pavasariui.

Kėbulo plovimas

Vienas iš pirmų žingsnių, ką turėtų atlikti kiekvienas „Volkswagen“ automobilio vairuotojas – tinkamai nuplauti savo automobilio kėbulą bei įsitikinti, kad ant jo nėra likę purvo bei druskų. Žiemos metu kelių priežiūros specialistai kelius įprastai barsto druska, kad ši neleistų ant kelio dangos susidaryti ledui bei priverstų sniegą greičiau ištirpti. Vis dėlto ši druska bei joje esančios cheminės medžiagos gadina automobilių kėbulus, todėl ekspertai ragina ją reguliariai nuplauti. Įprastai tam užtenka paprasto automobilio kėbulo plovimo. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai nedaro didelės įtakos kėbulo būklei, tačiau reikėtų atminti, jog net ir menkiausias įbrėžimas ant kebulo gali tapti aplinkybėmis, lėmusiomis rūdžių atsiradimą. Visi puikiai supranta, jog surūdiję automobiliai praranda savo vertę, todėl norint pasirūpinti aukšta savo automobilio verte, toks paprastas sprendimas kaip kruopštus kėbulo nuplovimas gali padėti ją išsaugoti.

Padangų keitimas

Sekantis svarbus etapas, kuriuo privalo pasirūpinti kiekvienas „Volkswagen“ vairuotojas – padangos. Nepaisant to, kad žiemines padangas yra legalu naudoti šiltuoju metų laiku, tačiau reikėtų atminti, jog tai nėra efektyvu. Žinoma, padangų keitimas yra rekomenduojamas tik pavasario viduryje, nes dažnai pasitaiko atvejų, kuomet pavasario pradžioje dar vyrauja žiemiški orai. Vos tik prasidėjus pavasariui pasikeisti žiemines padangas skubantys vairuotojai neretai rizikuoja savo bei automobilio saugumu. Ekspertai taip pat pabrėžia, jog žieminės padangos yra gaminamos iš žemai oro temperatūrai pritaikytos gumos, o tai reiškia, jog esant šiltiems orams šios padangos nėra tokios efektyvios. Taip pat, esant galimybei yra rekomenduojama nesirinkti pačių pigiausių vasarinių padangų, o pasirinkti žinomų bei laiko patikrintų gamintojų produktus. Ypač svarbu žinoti kiekvienam vairuotojui, jog iki balandžio mėnesio 10 dienos yra privaloma pasikeisti žiemines dygliuotas padangas, nes vasaros metu šio tipo padangų naudoti negalima.

Filtrų bei tepalų keitimas

Ne visi „Volkswagen“ vairuotojai apie tai susimąsto, tačiau taip pat reikėtų pasirūpinti ir automobilio tepalais bei filtrais. Nors tepalų keisti nėra būtina, jeigu jie buvo keisti neseniai, tačiau filtrus pakeisti tikrai reikėtų. Pagrindinė to priežastis – purvinas bei drėgmės kupinas oras, kuris žiemos metu neabejotinai sumažina oro bei salono filtrų efektyvumą. Užsikimšęs oro filtras mažina deguonies patekimą į variklį, o tai gali apsunkinti jo veikimą. Tuo tarpu drėgmės ir purvo kupinas salono filtras gali būti pagrindine salone rasojančių langų priežastimi. Rasojantys langai ne tik blogina matomumą, tačiau taip pat ir signalizuoja, kad salone yra daugybė drėgmės, kuri gali pagreitinti salono detalių dėvėjimąsi. Priklausomai nuo „Volkswagen“ automobilio modelio, tačiau daugumoje jų filtrų keitimas yra be galo paprastas procesas, todėl ne visuomet juos keisti reikia autorizuotuose servisuose. Kartais šį procesą galima įgyvendinti ir pačiam, taip sutaupant tiek laiko, tiek ir pinigų. Jeigu „Volkswagen“ markės savininkui nėra aišku, kaip tai yra daroma, visuomet informacijos galima ieškoti internete. Būtent ten yra begalė skirtingų šaltinių, aiškiai demonstruojančių kaip skirtingos volkswagen dalys turėtų būti keičiamos. Nepaisant to, jeigu tokių veiksmų atlikimas atrodo pernelyg sudėtingas, tuomet rekomenduojama kreiptis į serviso specialistus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.