Visuotinės „Bėk bėk, žirgeli!“ šventės šiais metais nebus

Pirmasis vasaros savaitgalis Anykščių rajone  tradiciškai skiriamas viešnagei Niūronių kaime. Šiemet birželio 5 dieną turėtų vykti 42-oji Respublikinė tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Tačiau šiais metais susiklosčiusios aplinkybės riboja  šventės veiklų pobūdį bei mąstą.

„Nykščiai“ klausė Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėjos Audronės Pajarskienės, kokio formato „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė planuojama šiais metais?

„Tęsiant jau beveik pusę amžiaus gyvuojančią tradiciją burtis į šventę „Bėk bėk, žirgeli!“, siūlysime iš naujo atrasti Niūronių kaimą ir birželio pirmąjį šeštadienį praleisti ypatingo grožio kraštovaizdžio ir žirgų apsuptyje. Oficialiai šventės neskelbiame, tačiau birželio 5 dieną kviesime žmones dalyvauti etninės kultūros veiklose.  Tokios, kaip anksčiau, visuotinės šventės nebus. Tądien tautodailės meistrai demonstruos amatus, dainuos ir šoks kolektyvai, turėtų būti ir žirgų konkūrai. Kviesime šventės svečius saugiu atstumu pabuvoti gamtos prieglobstyje, dalyvauti edukacinėse veiklose autentiškoje kaimo aplinkoje. Šiemet šventė bus kitokia, nes karantinas išgrynino veiklas“, – sakė A. Pajarskienė.

Kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė taip pat patvirtino, kad šventė bus kitokia, nei kasmet.

„Šventė planuojama be pompastikos ir be kviestinių svečių, tačiau, kas atvažiuos, tą su malonumu priimsime.  „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė planuojama, kaip pabuvimas gamtoje, sugrįžimas prie žemės,  pavaikščiojimas po Niūronių ūlyčią, užsukant į kaimiškas sodybas. Tai bus tradicinės kultūros ir žirgų šventė su dainomis ir šokiais. Atvykusius į šventę pasitiks ir gerą nuotaiką sukurs Kultūros centro ir skyrių kolektyvai“, – kalbėjo Kultūros centro direktorė.

Arklio muziejaus vedėjas Mindaugas Karčemarskas „Nykščiams“ sakė, kad šių metų „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė bus dedikacija arkliui. Paklaustas, ar šiemet  žygeiviai su žemaitukais keliaus per Lietuvą, M. Karčemarskas atsakė, kad žygis bus, tik šiek tiek kitoks.

„Žygis jau tapo savarankišku, šiemet jis vyks 7 kartą. Dėl pandeminės situacijos šalyje žygeiviai važiuos iš skirtingų vietų ir tik prie Stelmužės ąžuolo susijungs. Tada aplankys tradicines vietas ir judės link Anykščių. Skambino  Lietuvos televizijos laidos „Pažink  save“ žurnalistai, kurie  žadėjo šeštadienį, birželio 5 dienos rytą,  atvykti sutikti žygeivių. Tikimės, kad bus parengtas reportažas apie žemaitukų kelionę su autentiškai vežimais.  Nors ir nebus  didžiulės, mums įprastos, šventės, bet tam tikri dalykai ir pandemijos metu turi išlikti.

Šiemet metų pradžioje pirmą kartą Arklio muziejus surengė žirgo dainos sambarį. Tai lietuviškas žodis, kuris reiškia susibūrimą. Kvietėme šalies kolektyvus, ansamblius ar šeimas siųsti filmuotą medžiagą, kurioje skambėtų dainos apie arklius ar žirgus.  Gavome keletą filmuotų medžiagų ir tikimės, kad perspektyvoje „Bėk bėk, žirgeli!“  šventėje tai būtų nauja ir unikalu. Reikia sugrįžti prie pirmųjų „Bėk bėk, žirgeli!“ švenčių ištakų“, – apie ateities planus pasakojo Arklio muziejaus vedėjas.

Dalina RUPINSKIENĖ

10 komentarų

  1. valio, nereikes važiuoti

  2. trūksta informacijos visuomenei apie renginio biudžetą ir apie lankytojų bilietus. Ar jau savivaldybės biudžeto sąskaita taip papilnėjo, kad nebeskaičiuojama ir nekomunikuoja šiuo klausimu?

  3. na ir durniai kad nesugeba surengti tos sventes,o pajurys vasara bus kaip visada pilnas ir niekas ten nesusirgs…vat taip va…

  4. Maršas kažkoks bus organizuotas ir nieko…ramu…tai kaip čia leidžiama buriuotis.. Ir gerai, kad tokia, šventė bus Arklio muziejuje… Pagaliau…

  5. taigi nenbebus tu draudimu ir koronos vasara. pazekit kiek suskiepyta jau kas jum negerai?????

  6. Tai gal jau Lietuvoj ir Anykščiuos niekas korona nebeserga, gal ir karantino nebėra, kad tokie renginiai organizuojami. Sakoma, kad žirgelio šventės Niūronyse nebus, bet visi laukiami, vyks visokie konkūrai, šokiai, žaidimai, sambariai, su žirgais bus keliaujama link Niūronių ir pan. Tai juk masiniai renginiai vyks, saviveiklininkai, muzikantai, šokėjai, muziejininkai ir kiti turės tą dieną plušėti. Kas nusaugos, ar visi atstumo laikosi, ar kaukes dėvi? O panašiuose susibūrimuose labai lengva užsikrėsti. Anykščiai jau ir taip išgarsėjo anykštietiška koronos atmaina.

  7. Eikit pasiskiepykit ir dalyvaujam. Kiek čia tos nesamonės tesis. Baigiam visai užrūgt. Klerkam aišku gerai , pinigėliai kapsi, nuotolinis kuom blogai. Tad nebūkim tampomi už virvelių skiepijames ir gyvenam normaliai. Juolab kad kaip ir nėra kam pakovot už mūsų laisvę gyvent nevaržomai. 600000 tūkst, pensininkų, 600000 valdininkų , kuriems pusiau rojus , 550000 tūkst. vaikų iki 16m. O kiek dar visokių institucijų kurioms beveik už nieką mokama . Taigi likutį padalinkim ant Lietuvos , saujelės išsibarščiusių tautiečių. O šventes švęsti reikia , o tai visai nužmogėsim.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.