Viskas apie uodus – ką reikia žinoti apie jų pomėgius

Gali iškilti klausimas: kodėl vienus žmones uodai sukandžioja labiau negu kitus? „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad uodai žmones renkasi labai atsakingai, taip pat jis įvardija keturis išskirtinius bruožus to žmogaus, kuris po iškylos visada namo grįš labiausiai sukandžiotas uodų.

Renkasi pagal kraujo grupes

„Kraujo grupė – tai vienas pagrindinių prioritetų, pagal kuriuos uodai renkasi žmones. Mūsų kūnas išskiria cheminį signalą, kuris atskleidžia uodams kraujo grupę. Labiausiai uodus traukia 0 (I) kraujo grupės žmones, o mažiausiai dėl uodų turėtų pergyventi žmonės, turintys A (II) kraujo grupę, kadangi jos siurbikai paprasčiausiai nemėgsta“, – šypsosi vaistininkas M. Rutalė.

Traukia žmogaus prakaitas

Vaistininkas pasakoja, kad uodus itin traukia žmogaus prakaitas. Sportuojantys žmonės greičiau sušyla ir išskiria daugiau prakaito. Pradžioje šis kvapas gali būti dar neužuodžiamas žmogaus nosiai, tačiau jau spėja atkreipti uodų dėmesį, kadangi juos traukia su prakaitu išsiskirianti pieno rūgštis ir amoniakas.

Iškvepia daugiau anglies dioksido

„Įdomus faktas, kad uodus traukia tie žmonės, kurie iškvepia daugiau anglies dioksido. Jį uodai gali užuosti netgi 50 metrų atstumu. Didesnį kiekį anglies dioksido išskiria tie žmonės, kurių metabolizmas yra greitesnis, taip pat fiziškai didesni asmenys, sportuojantys ir netgi nėščiosios. Naujausi tyrimai atskleidė, kad nėštumo metu pabaigoje moterys iškvepia iki 21 proc. daugiau anglies dioksido negu nesilaukiančios“, – teigia vaistininkas M. Rutalė.

Pakanka tamsių drabužių

„Kartais gali pakakti tiesiog tamsesnių drabužių, kad patektumėm į uodų akiratį. Pasirodo, juos daug labiau traukia juodi atspalviai negu šviesūs, todėl vykstant į gamtą geriau rinktis šviesesnius drabužius. Paprastas žingsnis, bet gali padėti išvengti intensyvesnio uodų sukandimo“, – dalijasi patarimu vaistininkas M. Rutalė.

Apsaugai – eteriniai aliejai

Vykstant į gamtą visada naudinga pasirūpinti apsaugos priemonėmis nuo uodų įkandimų. Viena iš jų – eteriniai aliejai. Rinkitės eterinius aliejus, kurių sudėtyje yra citrinžolių, eukaliptų arba levandų. Nusprendusiems naudoti eukaliptų eterinį aliejų vaistininkas pataria jį šiek tiek praskiesti su vandeniu – tai padės išvengti odos sudirgimo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.