Visai rimtai. Žiema bus šalta ir labai brangi

Europai šokas – Rusija pristatė dujinį vamzdį prie smilkinio. Rezervuarai nepripildyti, gamtinių dujų kainos Europos rinkoje sumušė visų laikų rekordą – pasiekė 1031 JAV dolerį už 1000 kubinių metrų. „Gazpromo“ pelnas sako pašoko 80 kartų. Kaip čia taip atsitiko? Paaiškinsiu paprastai – Vakarai moka už savo leftistinį ideologinį kvailumą ir moralinį ištižimą.

Pamenate, kaip Lietuvoje šaipėsi iš to, ar svarbu, kas bus JAV prezidentas? Metai iš metų pasaulinė žiniasklaida dirbo, kad įteigtų, koks nesusipratėlis, chamas ir išvis kažkoks pabaisa, koks didelis atseit Rusijos draugas ir t.t. yra Trampas? Daugelis patikėjo, kad jis visiškas… Po rinkimų JAV į valdžią ateina liberaldemokratai, kaip ir pas mus, ir štai turime rezultatą. Pamenate, kaip dar nesibaigus rinkimams Europos lyderiai puolė sveikinti Baideno su pergale, žiniasklaida nutraukdavo tiesioginius Trampo pasisakymus, buvo užblokuotos jo socialinių tinklų paskyros? Su „blogiu“ buvo susidorota…

Prtezidentaujant Trampui nafta išvis buvo kaip purvas, o dabar kiek mes mokame degalinėse už kurą? Jei neklystu, prie Trampo 1000 kubinių metrų kainavo 30 dolerių (dabar priminsiu – 1031 dolerį). Tai kas dirba Rusijos naudai ir kas yra Rusijos draugas, ar ne tie liberaldemokratai su Baidenu?

Manau, analogiška situacija ir pas mus – Vyriausybė ir ypač jos tariamai antirusiška užsienio politika, vairuojama Landsbergio ir Povilionio, naudinga tik Rusijai ir pražūtinga Lietuvai. Nors niekada nebuvau šalininkas, bet dabar pasisakau už buvusių KGB agentų paviešinimą ir visišką liustraciją. Mes turim žinoti, kurie mūsų politikai ir jų palikuonys gali būti tampomi virvelėmis iš Rytų. Kitaip negaliu paaiškinti veiksmų, kurie Lietuvai kainuos šimtus milijonų nuostolių.

Keli politiniai „modernių“ demokratų sprendimai su „padoriu“, nors ir sunkiai kalbančiu dėl amžiaus Baidenu priešakyje dėl energetikos, panaikintos sankcijos Rusijos dujotiekiui, Rusijos savivalei palikta Ukrainair mes turime tai, ką turime. Esmė ta, kad už ideologiją – tariamą pasaulinį atšilimą ir žaliąją energetiką – Europa sumokės didžiulę kainą ir bus priklausoma nuo Rusijos. Pranešama, kad Vokietijoje ir Anglijoje stoja fabrikai, artėja žiema, Merkel lakstė pas Putiną, talpykos pustuštės, o kainos auga. Paskelbta, kad ir „Achema“ sustabdė veiklą ir išleido darbuotojus į prastovas. Ar neatsitiks taip, kad pavasarį trąšų turės tik Baltarusija, nes gauna dujas lengvatinėmis kainomis. Bet ir šios trąšos jau judės ne per Lietuvos uostą, o per Rusijos terminalus.

Britanija pristatė vėjo elektrinių ir kaip tyčia vasara buvo nevėjuota, o kažkurią savaitę išvis stojo štilis, užsidegė elektros kabelis su Prancūzija ir t.t. Dabar britai metė milijonus palaikyti paskutinėms trims šiluminėms elektrinėms, Prancūzija galvoja vėl pradėti eksploatuoti 4 užšaldytas atomines elektrines. Ideologija apie atšilimą, taršą ir žūstančią žemę, kurią Vakarai savo gyventojų sąskaita turi gelbėti (pas mus Vyriausybė irgi suplanavo kasmetinį automobilių taršos mokestį), kai tuo tarpu Kinija, Indija, Indonezija skęsta šiukšlėse ir smoge ir nesiruošia ką nors daryti, patiria fiasko. Taigi, sveiko proto pakeitimas energetikoje ideologija Vakarams kainuos labai brangiai. Kaip tyčia, šiemet prognozuojama, kad žiema bus labai šalta.

Žinoma, mums visai nerūpėti turėtų, kas JAV prezidentas, bei kai ateina į valdžią neomarksistai, kaip rodo Venesuelos įvykiai, tai pražūtinga. Turtingiausioje nafta Pietų Amerikos valstybėje didžiulė infliacija ir skurdas. O kas norės su manim ginčytis, šiek tiek palaukite – galėsite ginčytis su savo šildymo sąskaita.

Linas BITVINSKAS

18 komentarų

 1. Būtent ponas Linas įvardino tiksliai viską, bet pilna kurie žiūri ir skaito sisteminė žyniasklaida kurie kitus vadina, vatnikais, kremlistai ir t. t. Jau nekalbant vakseriai antivakseriais ir tai atsisuks ir jau atsisuka prieš mus pačius.

  • Karamba Bliamba !

   Norom nenorom vis pamąstau: Ar į tą „Sojūzą“ mes įstojome ir ar tame Baltijos kelyje mes stovėjome?

 2. Kaip visad, tiesiai šviesiai.

 3. Linai,Jūsų šis straipsnis labai įdomus ir teisingas.Lietuva elektra galėjo gauti labai pigiai iš kaimininės Baltarusijos ,dujas pigiai iš kaimynės Rusijos,bet lanzbergininkams daug svarbesni Amerikos okupantai,nei Lietuvos liaudis.

 4. Labai gero lygio straipsnis. Linas paūgėjo keliomis galvomis. Trumpai ir aiškiai paliestos svarbiausios nukvakusios Europos, JAV ir Lietuvos bėdos.

 5. Čia tie klounai kaip Putinas, Trampas, Baidenas su visa ta politika, kuri yra tik tam kad žmones mulkinti, ne prie ko jie kaip ir visada daro tai kas jiems paliepta. O esmė tame kad dabar viskas brangsta nes per paskutinius pora metu buvo beprotiškai daug prispausdinta pinigu kai tuo tarpu visa gamyba su koronos cirku buvo dirbtinai stabdoma, to pasekoje prekiu ir paslaugu buvo sukurta mažiau o pinigų gerokai padaugėjo o tai reiškia jog viskas pabrango, na ir dar kelis mėnesius viskas brangas o po to krize tad ruoškitės…

 6. Konservatoriai visada dirbo rusams ,Seimo pirmininkė KGB tėvo dukrą,cirkas

  • Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

   Anykščių rajono istorijoje tik du merai buvo ne komunistai. Gal kas galite paneigti faktą, kad mus valdo „Penktoji kolona“ ?

 7. Visiška Tiesa parašyta

 8. Pagarba Linui, buvusiam mokytojui, už skleidžiamą REALYBĘ…….. 🙂

 9. ta ir turit ,ko cia rekiat es pridirbo su jav o dabar es sako pakentesit sia ziema o po to bus zalia siluma

 10. Ka cia pezet! Jei toks gudrutis reikejo anksciau siulit patarinet! O Dabar tik bla bla! Nebekirsink liaudies.

 11. Tai kovoti reikia, ar manot , kad 30 metų bujoję politikai patys nuo sosto nulips? Matot negerai, vienyjatės, tariatės ir streikuojat, taip kad nuskambėtų per visą šalį ir už jos ribų. Australai, prancūzai jau beveik metai kas diena įvairiose šalies vietose rengia sukilimus, streikus. Sunku, nes visos vyriausybės šoka pagal vieną dūdelę, bet rezultatai vistiek pasiekiami, atšaukiami tie GP pasai ir kitokie varžymai, reguliuojamos monopolistų keliamos kainos. Sėdėsim tylėdami į kumštį bus vis blogiau ir blogiau.

 12. Drąsu, teisingai, taikliai , ačiū, Linai .

 13. Problemos įvardytos.
  Kas pasiūlys jų sprendimus?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.