Visai rimtai. Vis tiek kažkaip išrinks

Liko mažiau kaip mėnuo iki rinkimų. Kol kas judesio Anykščiuose mažai. Rinkiminė kova vyksta tik prie stendų.

Palyginus su aplinkiniais rajonais į Anykščių rajono tarybą yra mažiau pretendentų, mažiau partijų ir mažiau kandidatų į merus. Sakykim, Utenoje mero posto siekia 10 pretendentų, kai pas mus tik 5. Ar tai reiškia, kad politika Anykščių rajone tampa vis nepatrauklesnė, gyventojai mažiau domisi, o kandidatai nelabai tiki galintys ką nors pakeisti? Kol kas aršiausia kova vyksta stenduose – dingsta ir nuplėšomi vienų plakatai, atsiranda kitų.

Po praeitų rinkimų praėjo 4 metai. Faktiškai partijos per tuos 4 metus nieko nenuveikė, geriausiu atveju surengė gal po vieną-du renginius, kuriuose pristatė savo veiklą, arba ir to nedarė, pasitenkino kioskelių su partine simbolika pastatymu per šventes. Kitaip sakant, gyveno savo uždarą gyvenimą. Tebegalvojama, kad rinkėjai yra panašūs į rajono tarybos deputatus, kurie dažniausiai tyli ir vienbalsiai pakelia rankutes. Kaip jiems liepsi, taip ir balsuos. Taigi, likus ne tiek daug laiko kažkokį aktyvumą demonstruoja tik „Vardan Lietuvos“ ir valstiečių partijos, o likusios, matyt, gyvena pagal principą „vis tiek kažkaip išrinks“. Nors nesuprasi tų politikų. Štai Donaldui Vaičiūnui pasitaikė proga eiti į tarybą vietoj Kęstučio Tubio ir sustiprinti „Vardan Lietuvos“ frakciją, bet jis atsisakė, nors į naują tarybą vis tiek kandidatuoja.  

Susidaro įspūdis, kad tikimasi, jog reikalus pataisys kandidatų į merus debatai Anykščiuose. Atvirai, jei būčiau kandidatas, vargu ar eičiau. Į rajono tarybą kandidatuoja 173 asmenys, tiek retoje salėje tilps, o į debatus kandidatai susives savo palaikymo komandas, kurios stengsis kompromituoti priešininkus ir t.t. Taigi, debatai bus ne žmonėms įtikinti, bet auditorijai, kuri jau ir taip žino, už ką balsuos. Politikai dar kartą pavirs savo sultyse, pasišvaistys pažadais, kurių net neplanuoja vykdyti. Prisiminkim, kad ir dabartinę valdančią socialdemokratų, „Vardan Lietuvos“, liberalų ir konservatorių koaliciją, kuri turėjo absoliučią daugumą ir galėjo visus savo pažadus įgyvendinti, nes opozicija buvo negausi ir paralyžiuota teismų reikalais. 

Kas trukdė „Vardan Lietuvos“ įvykdyti pažadus padėti įsikurti jaunoms šeimoms, skatinti laisvąsias ekonomines zonas? O kas maišė socialdemokratams išpildyti pažadus  „išplėsti parkavimo vietų skaičių“ ar „efektyviai prižiūrėti gatves ir šaligatvius“?

 Kas trukdė liberalams „atstatyti pasitikėjimą savivaldybe“ ar „mažinti nereikalingų leidimų ir procedūrų skaičių“?

O konservatoriams, kurie turėjo savo merą, kas trukdė, kaip žadėta „bus įgyvendinta reali pagalbos auginančioms vaikus sistema“ arba rasti turto vystytoją, kuris pastatytų daugiabutį?

Paruoši projektą, 20 tarybos narių pakelia rankas ir įgyvendini, o opozicijos balsas į dangų neina. Ar dabar į rinkimus vėl einama nurašius senus pažadus nuo senų plakatų?

Rinkimai bus, ką nors ir kažkaip tikrai išrinks. Būsimus ir esamus politikus tik galiu padrąsinti nebijoti žmonių, eiti ir kalbėtis, kažkokius susitikimus rengti ir įrodinėti, kad jie tikrai tie, kurie ne tik žada, bet kažką Anykščiams gali padaryti.

Linas Bitvinskas

8 komentarai

 1. Kažkaip anksčiau pilnos dėžutės laikraščių būdavo,kažkiek įdomiau ,o dabartiniu metu nėra nei vieno lapelio,bet ir koncertai nevyksta.

 2. Taip ir yra, galvoja automatiškai išrinks, o ta koalicija tiesiog traviska

 3. Zosė de la' Antosė :)

  Konserviniai rinkėjai atžygiuos disciplinuoti kaip kariuomenė. Griūdami, alpdami atklebetuos. Ir vėl savo buvusį komunistą rinks meru. Jie gi nieko kito vertesnio dėmesio neturi. O kiti susitrupinę, susismulkinę, nevieningi, tingi užpakalius pajudinti… Tai kas laimės, a ? 🙂

 4. o ko plėšytis, kai jau išrinkti ir viskas juda pasroviui- ir šaligatviai kažkaip valomi, ir “anykštėno“ kortelė įsteigta, ir šiukšlės išvežamos iš miesto , ir socialinių paslaugų apimtis auga. Nereikia iššokti iš sistemos vėžių….

 5. Netikiu nei vienu koncervatorių žodžiais o ir nei vienu politiku ! Visi žarstosi pažadais o toliau dirba savo gerovei ( kaip nusėda dainavo ) . Už Tubį dar balsuočiau bet už kitus tai pieštuko gaila ,nei vieno tinkamo ,nei vieno !

  • A ne...? :)

   Taip brolau, visiškai tau pritariu: nei vieno verto. O K. Tubį kažkas labai nori iš savivaldos ir iš politikos išstumti, neprileisti. Kažkokiems „švogeriniams katinams“ matyt bus uodegas primynęs ir „otkatų“ nedavęs… Va todėl ko gero ir negeras jiems Tubis! A ne? 🙂

 6. Taigi aha ! :)

  Tiksliai, kaip toj dainelėj apie vikiečių policininkus: En, Cvai, Drai ! Policai!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.