Visai rimtai. Elektrošokas III

Neilgai teko laukti ir paaiškėjo. Sakiau, kad afera. Konservatorių vyriausybės šulai prisipirkę elektros įmonių akcijų ir jų nedeklaravę įvykdė rinkos „liberalizavimą“.

Štai kodėl akcijų savininkas ministras Kreivys, kai elektros kaina šoko į neregėtas aukštumas, sakė, kad „liberalizacija pavyko“. Jam ir kitiems tikrai „pavyko“, nes jie gaus riebius dividendus. Šimonytė su Skaiste vaidina, kad nieko neįvyko. Įvyko ir net labai – konservatorių berniukai atsakingose pareigose nuslėpė interesus.

Beje, neaiškinkite ir kad „man elektra“ nepabrango. Tik todėl, kad konservatorių ir liberalų vyriausybė skolinosi šimtus milijonų eurų ir juos pervedė laikinoms „kompensacijoms“. Ir ne jums, o toms įmonėms, kurios vėliau išmokės jiems dividendus. Čia ne Skvernelio keliukas, ant kurio konservatoriai rašė „vagis“, ir ne Tomaševskio kotletas, kuris buvo baisus pasinaudojimas tarnybine padėtimi. Čia šimtai milijonų eurų ir prie jų sėdi žmonės, kurie gali daryti, o gal ir daro taip, kad gautų kuo daugiau dividendų. Šimonytės žadėta „nauja politinė kultūra“, kaip ir kiti konservatorių pažadai dažniausiai realybėje duoda vos ne priešingą rezultatą.

Linas BITVINSKAS

10 komentarų

 1. Zosė de la' Antosė :)

  Visiškai pritariu Linui. Kaip tik konservai valdžion – taip Lietuva dugnan. Prašyte prašosi Vilnius „Maidano“ !

 2. Avims vistiek neišaiškinsi..daug besmegeniu,jiems viskas gerai

 3. Kaip paimti 100 milijonų savo kišenėn iš LR Valstybės biudžeto ir kad ’’šuo nesulotų’’ ?
  Labai paprasta !
  Sukuriamas ’’Algoritmas’’, įsteigiamos liberalizuotos ’’fikt-makt’’ nepriklausomos elektros tiekimo įmonės, pakeliama į ’’kosmosą’’ elektros kaina NordPool biržoje, o vartotojams iš LR biudžeto išmokamos didžiulės kompensacijos ! Bet ’’auksinio algoritmo’’ esmė – kai vartotojai tas gautas kompensacijas sumoka įsteigtiems, nepriklausomiems ’’el.tiekėjams’’…
  Vualia.. !
  Mafijinis Algoritmas veikia ! Viskas oficialu ir patvirtinta įstatymais !
  Vartotojai nebepurkštaus, o milijonai jau ir kišenėje.
  Čia jums ne keliasdešimt tukstantėlių brendžio dėžutėje ! Čia šimtai milijonų !
  Viskas oficialu, juk karas, viskas brangsta, o svarbu kažkam kišenės pučiasi ….
  Už tokias sumas galima ne tik STT prokurorus nupirkti, bet ir patį Velnią su Dievu !

 4. Faktai bado akis !

  Tai, kas dabar Lietuvoje vadinama liberalizacija, TSRS laikais buvo vadinama spekuliacija. Ir už tai teisdavo, sodindavo, turtą konfiskuodavo.

 5. Pirdalai, Neturit Ko Veikt tik Rasinet Nesamones

  Kokiom nesamonėm, jūs atsiprašant tikit…

  „KANCERVAI ATAINA VALDŽION IR MAN BLOGA BŪNA, NES ANIE VAGE IR MANIA UŽ TISOS SAKYMA ISVES NES MANE DABAR SEKA“ (dažniausiai atsiranda po trijų dienų gėrimo prie Anykščių turgaus aludės)

  Nu tik prašyčiau… Kai ateinama į valdžią kritiniu laikotarpiu, lygiai kaip ir 2008 metais finansinės krizės išvakarėse, yra daroma tas kas įmanoma padaryti ir kas atrodo tą akimirką geriausia. Tokie problematiški procesai neatsiranda „per naktį“. Jie yra pasekmės ilgą laiką nesprendžiamų pagrindinių problemų, kurios tęsiasi jau „n“ kiekį metų. Jei tos problemos būna pradedamos spręsti ir sena tvarka sujudinama iškart visi „bedavotajai“ išlenda ir pradeda burbėti, kad negerai. Pleistrus irgi nemalonu nuplėšti bet tai reikia padaryt.
  Paskaitykit bent kartą knygas nekūrę sąmokslo teorijų… Suaugę žmonės, o juokas ima mokyklinukams Biliunkėj besėdint ir beskaitant jūsų „briedus“. Kaip vienas mokinys sakė „Dauguma tokių komentatorių tiki, kad ir Hitleris į Braziliją pabėgo“.

 6. Nenuslėpė jis nieko…nuo savų. Jei dividendiniai otkatai papuola į bendrą obšč….ą partijos, o gal ir asmeniškai, tai viskas tvarkoje. Va vyr vetrinorius nesimetė, tai ir p….atėjo.

 7. Klausimas autoriui

  Kaip konservatoriai sugebėjo priimti elektros rinkos liberalizavimo įstatymus, kai valstiečiai buvo valdžioje?

 8. Kažkam tryda paleido, kai Rusiją paskelbė teroristinę organizacija? O gal liūdna, kad Respublika sumažino honorarą?

 9. JONAS PAGIRIONAS

  Ponas „Anykštėne“, pasakyki tamsta man. ką bendro turi Rusija ar Baltarusija ir jų paskelbimas kuo nors su nežmoniškai išaugusiomis man dujų ir elektros kainomis? Sąskaitas man pateikia „Ignitis“. Ne Putinas ir ne Lukašenka. Gal tu man tas sąskaitas imsi ir apmokėsi, a ?

  • treciam jonui

   Nes kai kuriems veikėjams atrodo, kad esant valstiečiams valdžioje, koncervai sugebejo priimti liberalizacijos įstatymus. Tiems veikėjams atrodo, kad Lietuvoje, susijungusiai su kaimyninių valstybių elektros tinklais, elektros kaina turi pastovi. Pasakyk kur žmoniškai išaugo kainos? Kiti čia triedzia nes Rusiją sumažino honorarus už rašliavų publikavima, žmonės net burgerio nebegali įpirkti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.