Vilniaus knygų mugėje atvertas Anykščių krašto knygų stendas

Vasario 22–25 dienomis Vilniaus parodų centre LITEXPO veikiančioje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje atvertas Anykščių krašto knygų stendas, kurį įrengė ir globoja muziejus.

Šiame stende su mugės lankytojais sveikinasi Antanas Vienuolis, žvelgiantis iš savo jaunystės nuotraukos, vilkėdamas kaukaziečio rūbais. Šalia Anykščių krašto knygų pristatoma ir Muziejaus organizuota Ukrainos rašytojų rezidencijų programa bei jos rezultatai.

Kaip didžiausios leidybinės naujienos Knygų mugėje pateikiamos net dvi naujos anykštėno rašytojo, neseniai pasitikusio 75-metį, Rimanto Povilo Vanago knygos. Pernai spalį jubiliejų minėjęs rašytojas šmaikštavo, kad šiai progai specialiai nieko naujo nerašęs ir neišleidęs, užtat Knygų mugei pasiruošė dvigubai.

Pernai metams baigiantis spaustuvė atidavė dokumentinių pasakojimų apie Anykščių žydus – literatūros kūrėjus rinkinį „Iš vieno grumsto“. Jame pristatomi keturi skirtingose pasaulio vietose savo kūrybinius gebėjimus realizavę Anykščių žydai, šalia rašytojo tekstų skelbiami ir jų kūrybos pavyzdžiai.

Vasarį išspausdintas antrosios R. P. Vanago knygos „Nijolė Lituana“ tiražas. Tai dokumentinis pasakojimas apie dailininkę Nijolę Sivickas-Mockus, savo kūrybines galias realizavusią tolimojoje Kolumbijoje. Jos tėvų kapas supiltas Anykščių senosiose kapinėse, o jos sūnus, buvęs Kolumbijos sostinės Bogotos meras Antanas Mockus – neretas svečias ir Šventosios pakrantėse.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.