Vertinimai šio sezono žalgiriečiams Eurolygoje

Net ir geriausi kazino internetear visiški ekspertai negalėjo numatyti, koks sunkus Kauno „Žalgiriui“ bus sezonas Eurolygoje. Nors komandos žaidėjai ir treneriai tikrai rodo pastangas, tačiau rezultatai šį sezoną tikrai yra labai prasti. Tačiau tam, kad objektyviau išskirti tai, kas sezone buvo geriau, o kas ne taip gerai – apžvelgsime kiekvieną žaidėją individualiai ir pateiksime vertinimus jiems.

Regimantas Miniotas, Zoranas Dragičius (jau nebe su komanda), Jeffrey Lauvergne, Mantas Rubštavičius, Paulius Jankūnas ir Karolis Lukošiūnas žaidė per mažai rungtynių, kad juos būtų galima objektyviai įvertinti.

Tai Webster

Žalgiryje Naujosios Zelandijos krepšininkas atsidūrė gana netikėtai. Nors lyderio vaidmens jam niekas neprognozavo, tačiau komandoje gynėjas turėjo būti taškus gaminantis kūrėjas ir „X“ faktorius nuo suolo. Kaip ir galima tikėtis, žaidėjo forma – banguojanti, buvo ir gerų, ir ganėtinai prastų pasirodymų.

Įvertinimas: 6,5/10

Marekas Blaževičius

Prieš prasidedant sezonui ir kol komandai dar vadovavo austras M.Schiller‘is, Marekas buvo trečiasis vidurio puolėjas rotacijoje. Tačiau kai traumą gavo J.Lauvergne, o po to iš rotacijos kuriam laikui iškrito ir J.Nebo, jaunasis centro puolėjas kilo į starto penketą. Žaidėjui labai trūksta patirties ir tai matosi prieš kietus Eurolygos varžovus. Visgi M.Blaževičius stebina savo energija, agresyvumu žaidžiant su kamuoliu ir kartais padaromais tiksliais, kuriančiais perdavimais. Jis – viena iš nedaugelio malonių staigmenų „Žalgirio“ sezone.

Įvertinimas: 7/10

Lukas Lekavičius

Kai kuriose rungtynėse Lukas atrodo, kaip tikras lyderis. Tačiau jau kitose jis gali būti absoliučiai tuščias. Anokia čia staigmena, nes jis visuomet būdavo „X faktorius“, kuris 4-5 pergalingose rungtynėse būdavo tikras komandos vedlys. Nors sumažino daromų klaidų skaičių, bet L.Lekavičius išlieka spraga gynyboje ir nėra toks stabilus, kaip norėtųsi iš vieno pagrindinių įžaidėjo.

Įvertinimas: 7/10

Josh Nebo

Tai – ko gero stabiliausias žaidėjas šių metų komandoje. Lyderis pagal blokuotus metimus, Josh Nebo gali būti net geriausiu metų naujoku Eurolygoje. Jo statistika – solidi, tačiau aiškiai matosi, kad atletiškas puolėjas dar tobulėja ir plečia savo puolimo arsenalą. Iš jo visuomet galima tikėtis energijos ir jėgos po krepšiu.

Įvertinimas: 8,5/10

Mantas Kalnietis

Veteranas sezoną pradėjo blankiai. Austro trenerio M.Schiller‘io schemose ilgametis Lietuvos rinktinės vedlys neturėjo vaidmens. Dabar jo rolė taip pat yra epizodinė, o ganėtinai aukštas klaidų skaičius neleidžia treneriui J.Zdovcui juo pasitikėti ilgesnėmis atkarpomis. Mantas beveik visada komandai duoda naudos ir žaidžia protingai, bet jo įsipaišymas į šią komandą – abejotinas.

Įvertinimas: 5,5/10

Artūras Milaknis

Artūro Milaknio paskutinieji 5 sezonai teka pagal tą pačią formulę. Kelios blankios rungtynės po kurių sirgaliai jį siunčia į pensiją ir atrodo, kad žaidėjo geriausia forma – praeityje. Tačiau snaiperiai – tokia krepšininkų rūšis, kurių neprognozuosi. Kai kuriuose mačuose A.Milaknis buvo vienintelis puolime tikrai pavojingas žalgirietis. Visgi silpna asmeninė gynyba ir beveik nepavojingas žaidimas su kamuoliu neleidžia jam būti daugiau nei pavojingu snaiperiu.

Įvertinimas: 6,5/10

Janis Strelnieks

Iš latvio buvo tikėtasi gana daug. Jis atrodė, kaip tas pirkinys, kurį didieji klubai „nurašė“, bet, rodos, nepelnytai. Visgi Janis Strelnieks yra puolime pakankamai stiprus žaidėjas, kuris gali pataikyti beveik bet kokį metimą. Pagrindiniai minusai – nestabilumas, ganėtinai daug neapgalvotų sprendimų su kamuoliu ir silpna gynyba vienas prieš vieną.

Įvertinimas: 6/10

Tyler Cavanaugh

Kaip ir dauguma komandos žaidėjų, amerikietis turi pakilių momentų, tačiau patiria ir daug nuopuolių. Keliose rungtynėse jis atrodo, kaip tas žmogus, kuris gali būti aukšto kalibro krepšininku Eurolygoje, tačiau yra daug rungtynių, kur jis prameta lengvus metimus, daro ganėtinai apmaudžias klaidas prieš savo tiesioginius oponentus. Tačiau šį sezoną jis Žalgiryje yra tarp efektyviausių žaidėjų.

Įvertinimas: 7/10

Niels Giffey

Vokietį galima vadinti turbūt labiausiai nuvylusiu tarpusezoniu Lietuvos čempionų klubą papildžiusiu žaidėju. Jis neturėjo nė vienų rungtynių, kur iššautų, o, kadangi meta daug tritaškių, pasitikėjimas savimi – daug ką reiškia. Niels‘as Giffey turėtų vaidinti ir svarbesnį vaidmenį gynybinėse schemose, bet kol kas daro daug klaidų ir praleidžia lengvų taškų.

Įvertinimas: 5/10

Edgaras Ulanovas

Dvejose rungtynėse atrodė, kad Ulė atsigavo ir vėl yra aukščiausioje savo formoje. Tačiau kitos 6 rungtynės parodė, kad krašto puolėjui šiame sezone žaidimas tiesiog nelimpa. Prastas pataikymo procentas, daug daromų klaidų, mažas indėlis į bendrą žaidimo kūrimą – tik problemų paviršius. Iš Lietuvos rinktinės lygio žaidėjo tikimasi daug daugiau.

Įvertinimas: 5,5/10

Užsak. Nr. 2559

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.