Užgavėnių laukimas Budrių bibliotekoje

„Ir kuo čia Užgavėnės prastesnės už Heloviną?“ – klausė ne vienas. Užgavėnių personažai irgi šiurpūs – tai ir velniai, raganos ir kiti negražūs veidai. O svarbiausia, kad švenčiama pergalė prieš žiemą!

Tokie pamąstymai šeštadienį rankdarbių galerijoje „Pienė“ subūrė nemažą būrelį vaikų, suaugusių, senjorų. Nutarė jie gaminti Užgavėnių kaukes. O kaip tai daryti, sutiko padėti daug meno sričių išmananti Stasė Rulevičienė. Jau senokai susiklosčiusi tradicija Budrių bendruomenėje – per Užgavėnes persirengėliams aplankyti visas sodybas, palinkėti laimės, sveikatos. Žinoma, ne už dyką, dainuojant paprašyti blynų ir kavos ir pakviesti į vakaronę bendruomenės namuose prie laužo, kur supleška žiemos draugė Morė.

„O! Tai šiemet margoji Užgavėnių kompanija bus atsinaujinusi iš pagrindų!“ – džiaugėsi visi kaukių gamintojai. Pirmąjį šeštadienį gamintojai išsirinko personažus kaukėms. Mirkė laikraščių juosteles, jas klijavo ant formą suteikiančių trijų litrų stiklainių. Formavo veidų bruožus ir smagiai padirbėję iki 15 valandos paliko džiūti.

Anot darbų vadovės Stasės, kaukių gamybos edukacija truks tris savaitgalius. Ateinantį šeštadienį vyks kaukių dažymo darbai, o dar kitą bus formuojamos šukuosenos ir veidų makiažas!

Budrių bendruomenė linki visiems kraštiečiams stipriai pasiruošti Užgavėnėms ir išvyti žiemą iš savo kiemo. Valentinas Gudėnas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.