Tuktukas svečiuojasi “LIETUVAiČIAi” lituanistinėje mokykloje Airijoje (video)

Tuktukas ir toliau tęsia savo kelionę po lituanistines Airijos mokyklas. Šį kartą jis gavo laišką nuo Tullamore mieste įsikūrusios mokyklos gražiu pavadinimu LIETUVAiČIAi.

„Koks gražus ir skambus pavadinimas“, – pagalvojo Tuktukas bei nutarė būtinai aplankyti ir šioje mokykloje besimokančius lietuvaičius. Taigi, Tuktukas, pamatęs tiek daug linksmai šokančių nykštukų nusprendė nieko nebelaukti, šokti į savo batus ir keliauti pas vaikus!!! Juk vaikai ir eilėraščius mokosi skaityti.

Viešnagės metu Tuktukas sužinojo, kad ši mokykla įkurta prieš ketverius metus, 2016 metais. Joje mokosi 5-12 metų vaikai. Čia jaunieji lietuviukai ne tik mokosi lietuvių kalbos gramatikos, skaitymo ir rašymo, tačiau ir šventes lietuviškas mini, lėlių teatrą su mokytoja Rasa kuria, dainas dainuoja ir įvairiausiuose konkursuose dalyvauja.

Taip pat mokiniai domisi Lietuvos istorija ir Lietuvos žemėlapį kaskart tyrinėja. Tuktukas sėdėjo, klausėsi ausis ištempęs ir tyliai kažką skaičiavo… Jis niekaip negalėjo suprasti, kaip viską vaikai ir suspėja!? Lyg nujausdami, ką Tuktukas galvoja, vaikai jam paaiškino, kad jie labai myli Lietuvą ir nori kuo daugiau sužinoti apie tai, kokia Lietuva yra.

Ir tuomet Tuktukas suprato, kad vaikų širdelėse esanti meilė Lietuvai daro didžiausius stebuklus – tuomet nei laikas, nei atstumas nebesvarbu ir LIETUVĄ ČIA, su mokytojos Rasos ir Ramintos pagalba, kuria patys vaikai.

Agnė Valungevičienė

Asociacija „Aukštaitijos komunikacijos projektai“

Lietuvių informacijos ir kultūros sklaidos bendruomenė Airijoje

Projektą remia  Lietuvos  kultūros taryba

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.