Troškūniečių tiltai buvo tvirti

Respublikiniame „Makaronų tiltai 2022‘‘ finale dalyvavo dvi troškūniečių komandos.

Gegužės 20 d. VILNIUS TECH vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2022‘‘ finalas, kuriame dėl čempionų titulo varžėsi 11 komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Vievio, Kupiškio miestų mokyklų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Į šį renginį buvo pakviestos dvi Troškūnų Kazio Inčiūros komandos, kurios 2021m. ir 2022 m. Anykščių rajono makaronų tiltų atrankos etape laimėjo pirmąsias vietas.

Statyti tiltus iš makaronų pasirodo, visai ne vaikiškas užsiėmimas. Tai gana ilgas procesas, tam reikia fizikinių žinių ir praktikos, o svarbiausia – noro ir užsidegimo. Tokia veikla ugdo kūrybiškumą, komandinį darbą, suteikia inžinerijos mokslų pagrindų. Šių metų šalies konkursas buvo sudėtingesnis, nes varžytis reikėjo ne tik su mokiniais, bet ir su studentais.

                      Pagal taisykles, tiltas turi neviršyti 1 kilogramo svorio, 0,65 centimetrų aukščio ir turi būti pagamintas iš bet kokios rūšies makaronų jungiant juos klijais. Tiltas turi perdengti 1 metro tarpatramį. Čempionatą laimi komanda, kurios pastatytas tiltas atlaiko didžiausią apkrovą.

Troškūniečių komanda „Ereliai“ – Nojus Pupkis, Fausta Spirinauskaitė, Simona Venslovaitė ir Jogilė Lukoševičiūtė užėmė penktą vietą (pagrindinėje nuotraukoje. Tiltas atlaikė 22 kg apkrovą. Kitai troškūniečių komanda pasisekė kur kas geriau. „Linksmučių“ komanda – Ineta Šeškaitė, Gytis Šeštokas, Erikas Pliskauskas ir Mykolas Juchno – užėmė  trečiąją vietą. Jų tilto konstrukcija atlaikė 28,8 kg apkrovą. Mokiniai apdovanoti medaliais, diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Mokinius konkursui ruošė fizikos mokytoja metodininkė Vlada Dovydėnienė.

Vienas komentaras

  1. TROŠKŪNIETIS

    Šaunuoliai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.