Triušio metus pasitinkant kurkliečiai bendravo su viso pasaulio zuikiais

Štai ir nuvilnijo Kalėdinių švenčių maratonas. Prieš akis naujas virsmas. Dar diena ir įžengsime į Naujus. Pagal kiniečių astrologus 2023 m. globėjas – Juodasis triušis. Tad ir mes visi tikimės švelnių ir širdžiai mielų metų. Bet ką mes žinome apie triušius ir jų pusbrolius zuikius (kiškius)?

Ir štai netikėtai prieš akis sumirga kvietimas apsilankyti  Zuikių mokyklos jubiliejuje. Kur yra ši mokykla? Pasirodo, kad Kurkliuose!

Anykščių kultūros centro Kurklių skyriuje veikiančio „Linksmųjų bobelių klubo“ nariai labai nustebo tai išgirdę, bet palaikydami kitų metų šeimininko pusbrolių pageidavimus, nedelsė ir griebėsi organizacinių darbų. Zuikiai ir triušiai – baikštūs gyvūnėliai ir taip lengvai jų gatvėmis bėgiojančių nepamatysi, o suruošti jubiliejų ir dar kai sužinai, kad Kalėdų Senelis apsilankys… Oi, daug darbelio, ypač kai vieną rytą randi po durimis pakištą visai netrumpą pageidavimų sąrašą.

Pageidavimas pirmas: visi susitikimo vietos puošybos elementai turi būti pagaminti iš jau žmonėms nebereikalingų daiktų. Klubo moterys griebėsi darbo ir antram gyvenimui prikėlė plastikines eglutes ir jų šakas (išgelbėjom net dvi gyvas eglutes), papuošimams naudojome senus kompaktinius diskus ir likusius blizgių girliandų galiukus.

Pageidavimas antras: į vieną vietą surinkti kuo daugiau zuikių. Ir su šia užduotim susidorojome. Kultūros namų laiptus papuošė 11 nedidelio vaiko ūgio zuikiais,  atstovaujančiais įvairius kraštus. Atvyko zuikis iš Amerikos, Indijos, Vokietijos, Japonijos… Galite su mumis ir ginčytis, bet jie mums taip prisistatė… Vistiek netikite? Atvykite ir patys paklauskite. Jie čia apsistojo iki Trijų Karalių (sausio 6 d.).

Pageidavimas trečias: suruošti šventę, kurioje linksmintųsi ir senas, ir jaunas, ir didelis, ir visai mažutis. Ar pavyko? Girtis nemandagu. Tegul už mus kalba nuotraukos. Tik žinau, kad linksminosi ne tik zuikiai, varna, Kalėdų Senelis su Bobule, bet ir visi susirinkusieji. Ne tik vaikai ir močiutės ar mamos aktyviai dalyvavo šventėje, bet ir seneliai drąsiai prisijungė.

Ką zuikiai ir jų svečiai veikė šventės metu? Prisiminė senus nuotykius mokykloje, išsiaiškino, kad kūno kultūros pamokos gali būti labai linksmos, per muzikos pamoką ritmingai mušė improvizuotus būgnus – zuikis juk tikras perkusininkas, neblogiau už genį seną kelmą radęs būgnija. Geografijos pamokos metu visi sužinojo, kad Antarktidoje zuikių ir triušių nėra, o Afrikoje jie gyvena ir ten jie tokie gudrūs ir apsukrūs, kad net piktąsias hienas sugeba apgauti ir į Mažųjų žverelių kaimą ramybę atnešti. Ir dar, kad Kalėdos ir Afrikoje Kalėdos. Dar sužinojo, kodėl zuikio lūpa skilusi, kaip reikia minti mįsles ir spręsti matematines užduotis. Dar vyko linksma fotosesija su Kalėdų Seneliu, o Kalėdų Bobulė visiems priminė seną ratelį „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“. Net nustebome, kad ten toli šiaurėje, kur gyvena Senelis, einamas lietuviškas ratelis, Tai tikrai paglosto širdį. O tada dovanos. Visiems – ir dideliems, ir mažiems.

Tariame nuoširdų AČIŪ visiems linksmiems šventės dalyviams, „Linksmųjų bobelių klubo“ nariams, mūsų naujiesiems draugams ir pagalbininkams ukrainiečiams Tolikui ir Katiai, ir rėmėjams, pageidavusiems išlikti nežinomais.

Giedrė Steponėnienė

3 komentarai

  1. Nu bet Aldona atroda

  2. Saunuoliai, organizatorei 100 balu,gaila Diniaus nebuvo,o galejo,

  3. Nesvarbu, pažiūrėkit pirmą į save tada apie kitus rasikit gėda jums

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.