Tragediją patyrusi šeima naktį praleido pas gimines

Praėjus daugiau nei parai po tragedijos Budrių kaime, „Nykščiai“ teiravosi Kavarsko seniūnės Šarūnės Kalibataitės, kaip jaučiasi siaubą patyrusi šeimą ir kur praleido naktį.

„Šeima pareiškė norą kol kas pagyventi kartu su artimaisiais. Bent iki tol, kol bus palaidoti gaisre žuvę vaikai.  Su savais šeimai bus lengviau pakelti skausmą, sustiprėti emociškai.  Šiuo metu šeima saugi. Jau turime ne vieną variantą, kur galėtume vėliau šeimą apgyvendinti. Dabar telieka tik laukti, kuomet šeima pasakys, kad jau pasiruošusi ten persikelti“, – sakė Kavarsko seniūnė.

Po gaisro Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė su Anykščių rajono savivaldybės meru Sigučiu Obelevičiumi, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, „Maltiečių“, „Raudonojo kryžiaus“, „Carito“, „Maisto bankas“ atstovais po įvykusio gaisro Anykščių rajone aptarė pagalbos planą šeimai. Pasak ministrės, kartu su vietos bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir atsakingomis institucijos nukentėjusiai šeimai bus suteikta visa reikiama pagalba. Šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas. „Maisto bankas“, „Maltiečiai“, „Raudonasis kryžius“ ir „Caritas“ parems šeimą reikalingais daiktais, maistu, savanoriai padės įsirengti būstą.


NYKŠČIAI

20 komentarų

 1. Anyksciu valdzia kaip visada nelabai skuba

 2. .kur cia buvo parašyta apie antivakserius?ir prie ko cia antivakseriai.jus diskutuoti visai nemokat .esme kalbekit.jiems ne skiepų reikia dabar .naivuoliai jus

 3. o ko gi jiems reikia,gal viešbutyje dar apgyvendinkite,pasirūpinkit visa gerove.Tuoj vėl pridaugins kitais metais,juk vaikelių nebėra,nebebus ir pinigėlių gėrimui su jaunu vyru.Iš to ir lėbauja,nes nereik niekuo rūpintis -viskas parūpinta;būstas,pašalpos ir t.t.Tegu sėdi ant pliko dirvono,dirbt tegu eina tokiam amžiuje,o ne su vaikais krūštis.

 4. Kai senukai kokie kaime vieniši, tai niekam neįdomu, o pašalpinius tai tuoj viskuo aprūpina, tinginių pantys tegu eina dirbt,vaikų pinigai jiems išsigelbėjimas,ir daro su kuo papuola

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kaip visad sakiau, kad ne seimas valdo Lietuva, o seimai isauga is tokiu komentatoriu kaip paskutiniai. O jiems atrodo kaip teisingai jie cia pakomentavo.

  • Tai pas močią tegu ir gyvena, Vieną soc būstą supleškino komos būsenos ir kitus supleškins….. Ar duos su geoterminiu šildymu….

 6. Graži nuotrauka…… Lyg Holivudo žvaigždė…..

 7. kai viskuo aprūpinti pašalpiniai tai sugeba ir taksi važinėti. ( čia ne apie visus). Niekaip nesuprantama ,kodėl jiems nereikia už pašalpas atidirbti.

 8. ar yra kas užsiima dėl besaikio gimdymo,ar yra kokia pagalba moterims.

 9. Vaikučių gaila ,o kad mūsų valdžia impotentai tai aišku ne nuo šiandien .Tratina pinigus kur nereikia ,nameliai ,egle ant ledo ,jazu ,(idomu kiek jai primokejo Sigutis ) ,mes neisim į ta paplavoką (palaikanti pydereastus ) Saugokit gyventojų saugumą o ne pseudo koncertams leiskit ar kokius inkubatorius kurkit ,kur mažai naudos turim .

  • Gaila gyvenimų mūsų...

   Atsimenate, jie dar ir koroną suvaldė, premijas išsimokėjo, o kiek žmonių išmirė. Kiek ligoninėj senesnių į kapus iškeliavo. Tegu grąžina tuos pinigus. Visi, kurie viską tvarko ir valdo, tegu GRĄŽINA, KAS NEPRIKLAUSO.

 10. Gerb.Seniūne ar pasidomėjote kas per šeima buvo nevartojanti alhogolio ? Oj kad sujudo visos instancijos dabar o kur buvot anksciau kai galėjot apsaugoti nuo tokios tragedijos tiek metu žinojot kokia šeima .Gėda

 11. Žmonės kokie jus beširdžiai😡

 12. Nebesirdziai, o sakantys tiesa. Jiems pades visokiariopai, o jie ar padejo vaikuciams pabegt is gaisro? Patys pabego ,o vaikucius palyko „ugnies liezuviuose“.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Pasiimam nors viena vieninteli siu asmenybiu teisuoliu sakanciu ale tiesa- mita, viena vieninteli, nors jie cia klestete klesti socialines psichologijos ir ekonomikos ekspertu ziniomis. Apie tai kaip soko busenoje vaiku neisgelbejo. Pas homo sapiens kaip pas gyvunus yra dvieju rusiu instinktai, salyginiai ir besalyginiai. Yra ju herarchija… Tai yra kurie auksciau vieni kitu. Vienareiksmiskai besalyginiai instinktai auksciau
   salyginiu. Mes negalime samoningai reguliuoti kvepavimo, alkio, regavimo i karsti ir salti refleksu, jei specialiai tai kaip jogai nesitreniruojame. Pats auksciausias virs visu instinktu instinktas yra gyvybes refleksas. Jei samone soko busenoje atsijungia visada auksciausias bus butent sis ir jis nekontroliuojamas. Tai kad sis instinktas kontroliuojamas, tai tik filmuose rodoma. Pvz yra atlikta daugybe tyrimu avarijos metu, kas soko busenoje vairuotojas ar vairuotoja nesamoningai paskutine minute nukreipia automobili taip, kad pats liktu maziausiai suzalotas, nors ir salia taves sedes tavo vaikas. Todel kai kila gaisras kinoteatruose, prekybiniuose centruose atsiranda visiska beprotybe ir chaosas, vietoj to kad ramiai is patalpos iseiti. Paskui ir teisuoliu banda juos vadina durniais ir taip toliau. Neegzistuoja kitokios psichikos pasauli, staigaus soko busenoje samone atsijungia ir smegenys negalvoja, o veikia vien besalyginiai instinktai. Ugnesys gali save kontroliuoti, nes tai jo darbas ir jo psichologine busena laukti gaisro… Tai cia tas pats kas ziurint krepsinio varzybas ciulpiant alaus skarbonkes, o as taip o as anaip buciau padares…
   Dar geresnis pavyzdis jei jaunimas dabar madinga ivairius kovu menus kultivuoja… Vienas dalykas varzybose, kita netiketumas gatveje tamsioje tarpuvarteje. Visa samoninga kontrole dingsta ir lieka tik tai kas atidirbta instinktu lygi. Arba buna atvirksciai, veiksmai aitidirbti instinktu lygi anksciau ar veliau nekontroliuojamai „issauna“..

   SOKO BUSENOJE VEIKIA TIK INSTINKTAI. nera kitokios psichikos. Ir smegenys tuo metu nemasto.

   Arba dar asmenybes raso komentarus, kodel varguoliai neatlakia pas juos pavasariniu darbu atidirbt. O rudeni ziemai vel atgal isvaromi atgal, pasiganykit patys per ziema kaip beriai is pasalpu ir ant pavasario vel atlekit.. O tokie darbai tiek darbo salygomis alinant sveikata, tiek ekonomine prasme eikvoja pati brangiausia resursa. Zmogiskaji resursa. Asmenybes instinktai viduje jaucia, kad ji ne ukdoma, o naikinama. Ir cia yra vienintele priemone kuri si instinkta atbukina, alkoholis. O kad dauguma registruojamu darbo vietu neatitinka net elementariausius zmogiskojo faktoriu reikalavimus, niekas sioje valstybeje net diskutuoti nenori. Iskyrus skambius sukius pries rinkimus.
   _____________________________________________________________________________________________________________
   Kitas mitas vel kame tie kaimu teisuoliai tiesa sako, laidotuves… Nezinant kokios yra zmogaus netekties periodai ir kokie. Ir daznai bullll bulllllll bulllllll tie kurie tiesa sako, kad va net asareles neisspaude… O jie ar zino kad zmogaus psichika artimo zmogaus netekti, priima geriausiu atveju tik po puse metu… Ir yra sie periodai..

   1 Nesusitaikymo periodas. Gana ilgai asmenybe nepriima fakto, kad ivyko nelaime… Apie 3 menesius.
   2 Agresijos periodas. Jau pradeda ateiti po truputi suvokimas, bet asmenybe be priezasties tampa agresyvi. Kadangi jau praeje buna 3 menesiai, aplinka buna visai nesupratinga kodel tai vyksta ir nuraso asmenybes pakvaisimui.
   3 Tik po pusmecio ateina juodziausias depresijos periodas ir suvokimas kas ivyko.
   4 . Priesingas 3, manijos per nelyg pakyletos nuotaikos lyg po narkotiku periodas ir daznai netaip suvokiamas, va palaidojo ir dziaugiasi.
   5 Ir tik po visko ateina nusiraminimo ir realios atgailos ir susivokimo periodas, praejus jei viskas gerai su psichika metams laiko.

   Tai cia kai viskas ciki briki taip vyksta. O gali periodai uzsitesti, painiotis vietomis ir asmenybe net kelis metus is ju neissipainioti.
   O kiek kaimo teisuoliu lojimo ir aplojimo tame. Juk jie geriausi psichologijos ir socialiniu mokslu ekspertai.

 13. O kur gi socialinių paslaugų viršinikė.Galima pašalpų neduoti į rankas,o nuvažiuoti su klientu apsipirkti.Brukt von tokius valstybės tarnautojus.

 14. Jus ponia nebejuokaukit kur mamyte leidzia aukotus pinigus masina nusipirko liepet parduoti naujus telefonus issigijo cia skaitosi sielvartaujanti motina

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.