Tomas Tomilinas užstoja migrantus

Anykščiuose išrinktas Seimo narys Tomas Tomilinas rūpinasi žmogaus teisėmis. Šiuo kartu – migrantų teise dirbti. Jo žodžiais, jie jau „atliko labai ilgą bausmę už norą patekti į Europą“.

Rytoj Seime bus priimtas labai svarbu sprendimas: ar pamatysime pagaliau žmogų, o ne tik hibridinės atakos įrankį. Ar leisime dirbti žmonėms, kurie jau atliko labai ilgą bausmę už norą patekti į Europą. Migrantų stovyklose kali ne teroristai (kalbu ką mačiau savo akimis!), o mokytojai, ekonomistai, statybininkai, siuvėjai, žmonės su medicinos, švietimo, maisto pramonės ir ūkininkavimo patirtimi, žurnalistai, architektai, skulptoriai, dekoratoriai, yra net jaunas profesionalus futbolo žaidėjas iš Kamerūno. Bet kuris Lietuvos futbolo klubas džiaugtųsi tokiu žaidėju. 45 milijonų eurų parama yra per didelė pagunda laikyti žmones nelaisvėje nesuteikiant jiems teisės dirbti. Tokie dideli pinigai neturint aiškių taisyklių dėl jų skirstymo reikalauja nuolatinio Parlamento dėmesio.

Taip, atremti hibridinę grėsmę mes privalėjome ir ta padarėme, tačiau tik primenu, praėjo metai (!), mes darome didelę paslaugą Lukašenkai jei ir toliau kaitinam aistras ir nesuteikiam prieglobsčio prašytojams to, kas yra visiškai bazinė žmogaus teisė: laisvė ir teisė uždirbti pragyvenimui. Ne visi gali grįžti į savo valstybės, kai kur nėra teisinių mechanizmų (pvz Irakas), kai kam kyla realus pavojus, kai kas pabėgo į Vokietiją, kai kas grįžo namo. savanoriškai. Bet liko keli tūkstančiai ir jie yra ne priemonė, ne grėsmė, o tikslas savaime, aukščiausia vertybė, kalbant Kanto terminais. Kiekvieno siro, irakiečio, kamerūniečio, šri-lankiečio likimas yra individualus, nes stovyklose yra žmonės (!), ne kailiniai žvėreliai. Beje, gailėsčio kailiniams žvėreliams Seimas atrodo turi ir čia geras ženklas. Kalėjimas yra košmaras ir kalinčiam ir pareigūnui, teisėjui kuris priverstas daryti tai, ko galbūt visai nenori ir ko reikalauja politikai. Šie metai buvo sunkūs visiems, nes matėme žmonių kančią. Ją gali paliudyti arešto bausmę su mažamečiais vaikais atliekanti mama, vaiko purškimas ašarinėmis dujomis, ramaus protesto malšinimas mušant moteris lazdomis, seksualinė prievarta Medininkų stovykloje, teisinės pagalbos imitacija, žiniasklaidoje kilęs skandalas dėl per mažų maisto porcijų, sisteminės Seimo kontrolierių išvados ir šiurpūs tarptautinės organizacijos „Gydytojų be sienų“ viešai publikuojami raginimai nustoti pažeidinėti žmogaus teises.

Tomas Tomilinas

Nuotraukos iš T.Tomilino albumo

15 komentarų

 1. Laiskit paklaust mūsų gerbiamo Seimo nario ir jo padėjėjų iš mūsų mokesčių išlaikomų, o kas tuos žmones privertė pažeisti ES sienų apsaugos taisykles? Ar Lietuvos žmonės kalti, kad jie tokioje padėtyje dabar yra? Ar dėl to iš Anykščių rajono turi emigruoti jauni Lietuvos piliečiai, palikdami senus tėvus gimtojoj šaly tik prie socialinų prižiūrėtojų?

 2. tas ponas padare Anyksciu gyventojams, ar juos gyne? O gal uzstojo? Ar nieko nedare ? mat jam tema neidomi pasirode

  • šitą poną anykštėnai išrinko kaip žaliųjų-valstiečių politinės partijos (LŽVS) narį, kurį anykštėnams atvedė ir rekomendavo gerbiamas Antanas Baura. Bet dabar šitas ponas, kuris dirba Seime ir turi iš mokesčių išlaikomus padėjėjus metė tą darbą sutrikusią politinę organizaciją ir žaidžia su trečiųjų šalių piliečiais dėl jų teisių Lietuvoje, o savi piliečiai gali patys savimi pasirūpinti 🙂

 3. Ponas Tomilinas tam berniukui su plakatu nepaaiškino, kad žmogus YRA nelegalas, jei neteisėtai patenka į šalį? Ar jau atvirai pripažįsta, kad Lietuvoje įstatymai galioja ne visiems vienodai?

 4. Pirmiausia turetu rūpėti Lietuvos gyventojai deja dabar svarbiausia yra ukrainiečiai o ne vietiniai gyventojai dabar įdarbinami ukrainieciai o lietuviams įsidarbinti nera šansų ypač Anykščiuose

  • Tu p. Tomo arba p. Antano paklausk, jie tau atsakys, kodėl lietuviai , anykštėnai nesutinka dirbti darbų, kuriuos noriai dirba karo pabėgėliai iš Ukrainos.
   Ir nereikia painioti nelegalių migrantų ir užsieniečių, turinčiu suteiktą teisę laikinai gyventi ir dirbti LR valstybėje.

 5. Toks tomilinas ir panašūs del karjeros padarys viska ar pasakys ir parduos draugus .Perejūnai nepatikimi asmenys.

 6. Kondonas buvo ir liks.

 7. sutinku einant migrantus, bet jie tarpusavy kalba rusiškai, ar tikrai jei ukrainiečiai, gal apsimeteliai

 8. Galėtų kandonų reklamos veidu tapti – nereikėtų gaudyt momentų piarinimuisi.

 9. Daugelis pabego del geresnio gyvenimo,o turetu ginti savo šalį.

  • Čia apie Seimo narį ir jo pabėgėlius pas Skvernelį?
   Nepergyvenk, po rinkimų vėl susijungas kaip du spiečiai ir liks tik viena politinė motinėlė, apvaisinta tranų…

 10. Ačiū Baurai – įkišti anykštėnams tokį šliužą, karjeristą. Jei Antanas turėtų nors krislelį gėdos ir savigarbos tai turėtų viešai atsiprašyti visų anykštėnų, o ne dirbti šio aferisto patarėju.

 11. O ka veikia nuteisti lietuviai? Gal juos vertėtų aprūpinti darbu, nes kai paskaitai knygas apie gyvenimą ten, tai šiurpu kas vyksta, siūlau seimūnams stipriai padirbėti šiuo klausymu, lankytis šiose įstaigose be perspėjimų, be vietinės valdžios pasiruošimo ir pan., nes priešingu atveju atrodo kad ten rojus, bet jei neturi rėmėjų laisvėje, rojus tampa pragaru.Taigi pirmyn išrinktieji…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.