Tomas Tomilinas susirūpino gimdyvių vežiojimu

Seimo narys Tomas Tomilinas aiškinasi, kaip pagerinti greitosios pagalbos darbuotojų darbo gerinimą,nes po Vyriausybės reformos greitosios pagalbos į didesnius miestus iš provincijos vežios ne tik gimdyves. Apie šią problemą Seimo narys parašė socialinio tinklo paskyroje.

Rimtą avariją prieš kelias dienas patyręs Ukmergės greitosios medicinos automobilis vežė gimdyvę į Santariškių klinikas. Šios avarijos aplinkybės suponuoja bent tris sistemines problemas, kurias būtina nedelsiant spręsti.

-Uždarant akušerijos skyrius regionuose, gimdyves tenka vežti ilgais atstumais – net virš 100 kilometrų. Remiantis Ukmergės brigados ir greitosios pagalbos profsąjungos duomenimis, greitosios medicinos darbuotojams tenka priimti gimdymus ir greitosios pagalbos automobiliuose, todėl būtina sistemingai atnaujinti gimdymo priėmimo įgūdžius, dalyvaujant praktiniuose užsiėmimuose. Į gydymo įstaigą, turinčią akušerinį skyrių, tenka vykti padidintu greičiu. Nesaugus greitis pasirenkamas todėl, kad ne pirmą kartą gimdanti moteris gali pagimdyti greičiau, nei pasiekiama ligoninė.

-Antra problema yra tai, kad dažnai kviesti greitąją pagalbą yra delsiama, nes kartais esant paruošiamiesiems sąrėmiams ir nevykstant aktyviam gimdymo procesui, moterys iš didelių miestų ligoninių po gydytojo ginekologo apžiūros yra išleidžiamos atgal į namus. Kaip jos parvyks, nėra pasirūpinta, todėl jos turi mokėti didelę kainą už taksi paslaugas, kartais naktį, kad grįžtų namo ir vėliau po paros ar dviejų vėl važiuoja į ligoninę su greitosios pagalbos automobiliu; ir antrą ar trečią kartą kviečiant greitąją pagalbą pasirenkamas nesaugus laikas, delsiama.

-Galiausiai, trečia problema, kad esant labai greitai gimdymo eigai arba greitąją pagalbą iškvietus per vėlai ar į regiono ligoninę, kur nebėra akušerijos skyriaus, gimdyvė atvyksta pati, ligoninės priėmimo skyriai atsisako priimti gimdymą, motyvuodami, kad neturi sąlygų.Jei šioje Vyriausybėje yra politikų, kuriems rūpi Lietuvos šeima, vaikai, demografija, tai pirmiausia reikia rūpintis šiomis problemomis.

Aprašytose situacijose stresą patiria ne tik gimdyvės, bet ir medicinos darbuotojai. Jų darbo sąlygas turime gerinti ne tik sprendžiant tokias praktines problemas, bet ir sistemiškai peržiūrint visos sistemos veikimą, nes turime reikalą su specialios paskirties tarnyba, kuri turi reaguoti greitai ir saugiai.

Deja, norinčių dirbti sistemoje kasmet vis mažiau, ypač regionuose.Po kelių metų pažadų, artėjantį rudenį Vyriausybė planuoja teikti įstatymo projektus dėl greitosios pagalbos darbuotojų socialinių garantijų gerinimo. Nežinau, koks bus pasirinktas modelis, ar Latvijos, kur sumažintas pensinis amžius, ar koks nors kitas, tačiau šių darbuotojų darbo sąlygos privalo būti gerinamos ir toks susitarimas su opozicija yra. Dėl to, kol kas mes savo projektų neteikiame.

Tomas Tomilinas

19 komentarų

  1. Klaunas, iškrypėliu draugas.

  2. Tegul nejuokina voverių.

  3. Tomilinas durnių įjungęs kaimiečiams aiškina .Šlykštus perejūnas o dar ir melagis .

  4. gal gimdyt kokiu partiju ruoses ir bijo persileidimo

  5. Zosė de la' Antosė :)

    Buvęs valstietis – dabar „skvernelietis“. Žemės ūkis jam neberūpi – gimdyvių balsus medžios rinkimams.

  6. Susirūpino kaip ,,pagerinti darbo gerinimą“.

  7. Susirūpino kgal gaidžiai pradės gimdyti

  8. ne gerinti greitųjų darbą reikia, o atidaryti uždarytus gimdymo skyrius rajonuose

  9. Jam ūsus būtų panašus į Hitlerį

  10. Ir reiktu rimtai susirupint moterimis, kurios patiria fizini ir psichologini smurta. Na, kaip pazabot smurtautojus, kad nekiltu noras smurtaut.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.