Tomas Tomilinas pasisako už homoseksualų partnerystę

Anykščiuose išrinktas Seimo narys Tomas Tomilinas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kilus diskusijoms dėl Stambulo konvencijos bei tos pačios lyties asmenų partnerystės, teigia jog palaiko visas bendruomenes, o  homoseksualūs asmenys patiria daug diskriminacijos, patyčių ir neteisybės.


Savo požiūrį, kuris neatitinka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų programos, nepalaikančios nei Stambulo konvencijos, nei tos pačios lyties asmenų partnerystės, politikas išdėstė portalui tv3.lt.

T. Tomilinas teigia, kad šie klausimai atrodo svarbūs ir jis tikisi konstruktyvios diskusijos. „Aš manau, kad ta diskusija, kuri vyksta Lietuvoje, yra tokia labai agresyvi, labai karantininė. Ir mūsų partijoje ji turėtų vykti kiek kitaip. Aš turiu savo nuomonę, kaip ji turėtų vykti. Ir kol kas susilaikiau nuo savo pozicijos reiškimo.  Manau, kad tiesiog demonizuoti vieną ar kitą pusę yra labai neatsakinga. Ir tikrai bet kokios konvencijos turi būti priimamos labai sąmoningai, neprimetant kažkokios mados, o būtent sąmoningai. Šiandien akivaizdu, kad diskusija dėl konvencijos persikėlė, šioje sesijoje bent jau persikels, į įstatymo dėl smurto artimoje aplinkoje priėmimą, kurį anonsavo jau pati Vyriausybė. Ir labai gerai. Ir tame įstatyme yra konvencijos… Teigiami dalykai, kurie yra konvencijoje, yra atnešami įstatymo forma. Ten ir tas orderio mechanizmas turbūt bus… 
Kai pabandai pateikti įstatymo forma, viskas paaiškėja. Čia ne pirmas kartas man taip yra. Daug galima šnekėti, vieni kitus kaltinti, baubus piešti. O kai pradedi guldyti ant įstatymo raidės, viską pamatai iš karto – kaip bus funkcionuojama, kas, ką, kur, kokias naujas teises ir pareigas įgaus. Labai geras pratimas. Manau, turime tą praeiti pirmiausiai. O tada jau galime diskutuoti toliau. Bet aš neperku tos argumentacijos, kad yra kažkoks globalus sąmokslas prieš Lietuvą, sužlugdyti Lietuvos šeimą.  Žinote, aš dėl Lietuvos šeimos padariau viską, ką galėjau. Sugalvojau, pasiūliau 2016 metais vaiko pinigus į programą, įgyvendinome. Pasiūlėme jaunų šeimų rėmimą regionuose – įgyvendinome. Šeimas reikia remti ne žodžiais, o darbais, mano galva, visų pirma“, – sakė T.Tomilinas. 

Politikas teigė, kad jis palaiko visas bendruomenes. „Ir taip, ši bendruomenė yra labai… tarp nukentėjusių Lietuvoje, tarp labiausiai diskriminuojamų, tarp labiausiai engiamų, piktai aptarinėjamų. Ir statistika tą rodo, ir apklausos, kiek žmonių nenori matyti tarp savo kaimynų. Aš manau, kad šie žmonės yra vieni labiausiai skriaudžiamų Lietuvoje. Tai yra faktas, aš taip manau. Visa kita paskui seka iš to“, – sakė T. Tomilinas.

Paprašytas patikslinti, ar pritartų, kad tos pačios lyties asmenys galėtų sudaryti civilinę sąjungą Lietuvoje, T.Tomilinas neabejojo. „Žinoma. Tai, man atrodo… Kaip jūs formuluojate, tai tam pritaria ir pozicija, ir opozicija tokiam dalykui“, – sakė T.Tomilinas tv3.lt.

NYKŠČIAI

27 komentarai

 1. Tai bent pavarė.

 2. Kodėl neįteisinti santuokas iš kokių 5 -6 heteroseksualių asmenų. Tarkim apsiženijo 5 moterys, viena blynus kepa, kita skalbia, trečia namus kuopia, bent dvi į valdišką darbą eina, už metų keičiasi funkcijomis. Arba vyrai – savaitę geria, savaitę skalbiasi, savaitę pas kaimynes patarimų eina.

 3. Visa šeima ir gimines tavęs ir neberinksim ! Tu ką ,tomilinai neturi šeimos ? Gėda turėt tokį Anykščių krašte !

 4. Sumokėjo gal ?

  Šeima Mama ,Tetis ir vaikai …o tamsta ? Skleidi ardymą ir šeimos struktūros ? Tokie ale politikai ir naikina Šeimos vertybės ! Šalin rankas ,tomilinai nuo ŠEIMOS ! Gal tada tamstai normalu ir pedofilija ir zoofiliją su nekrofilija ? Juk žmonių grupe irgi ? Palaikai juos ? Kuo jie skiriasi nuo pederastų irgi iškrypėliai ir nelaimingi ( gal )?

 5. …ir cia vadinasi musu deputatas ……..geda !

 6. Idiotas prie lovio

 7. Jis tik pradeda atsiskleisti…

 8. Praregėjimas

  Viskas aišku su šituo veikėjų .Pasiridei kuo kvėpuoji ,fui ,smirdi .Pamatėm kas tas tamilinas ,ar kaip ten jį vadina.

 9. Palaikau Tomą.

 10. Nu jooooo

 11. Normalūs homoseksualai nesiafišuoja ir nerėkia, bet kai už tai gauna pinigus, turi atidirbti. Tegul parašo kiek milijonų jų lyga gauna, nevisi žmonės žino, pasikeistų ir žmonių nuomonė. Jei gerai sumokės ir aš galiu pavirs, o kodėl ne, prie pensijos prisidėsiu

 12. Atšaukti iš seimo nario pareigų. Veidmainis. Būtų tai pasakęs prieš rinkimus – Anykščiai tikrai nebūtų tokio išrinkę.

 13. Ačiū tau Antanai Baura. Įpiršai anykštėnams homikų gynėją.

 14. Šalin rankas nuo ŠEIMOS ! O dar geriau ,,IŠEIK iš Anykščių ,ne tokio mums reikejo ,parsidavėlio ir mindymas šeimos vertybių . Gėda ! Sustikę tave negalim žiūrėt į tave .

 15. kaip primti kai sunus parves marcia su usais ir barzda ir beverciu prietaisu arzentui sijona dovanoti gimtadienio proga-matyt pasaulis pasikeite ar erkes padejo

 16. valio 30 metu puole rusas bet kai pamatys kad Lietuva py…. krastas tikrai nusispjaus ir nebepuls

 17. Manau, kad lietuviai netgi perdaug tolerantiški, bet kai ta vadinamoji bendruomenė įžūliai ir agresyviai puola naikinti mūsų tradicines vertybes, šeimą, moraliai luošina vaikus, tolerancijos baigiasi.

 18. Irrr pradedam

  Kas Nesokines Kas Nesokines ogi Tamilinas.

 19. Už kiek Parsidavei tomilinai ?

 20. Ši grupė niekada nebuvo engiama, nei skriaudžiama, bet dauguma neturi paklūsti jų valiai . Aš jaučiuosi įžeista, kai sakoma, kad tradicinę šeimą sukūrę žmonės senamadiški, homofobai, žviegiantys, sustabarėję. Tegu jų bendruomenė gyvena, kaip gyvenusi, neverčia mūsų šokti pagal jų dūdelę, taip pat mokyklose ir darželiuose turėtų būti pirmoje vietoje ugdoma meilė tėvynei, pagarba tėvams, atsakomybės už savo veiksmus jausmas, o ne brukami ,,klyno reikalai’ .

 21. Bobos neturi, gal vyrą susiras 😂😂😂😂

 22. Jei tomilinai neturi šeimos tai jis geras pavyzdys pederastams ! Tokių reikia bybšiknių ( ne mano žodis ) seimui ir Briuseliui .

 23. Šlykštu skaitryti. Daugiau šitas „politikas“ iš manes ,mano aplinkos ir šeimos balsų negaus. Sekmės jam su tais „vaivorykščių mylėtojais“ .

 24. Tomuk, kada kelsies gyventi į Anykščius ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.