Toliau švelninamos pandemijos valdymo priemonės

Nuo kovo 5 d. Vyriausybė nebetaikys 15 kv. m. bendro ploto reikalavimo vienam lankytojui prekybos vietose, esančiose uždarose erdvėse. 

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į nuo vasario mėnesio pradžios mažėjantį sergamumą COVID-19 liga, taip pat nedidėjantį reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje gydomų pacientų skaičių.

Jau anksčiau buvo priimti sprendimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių švelninimo – atsisakyta sąlytį turėjusių asmenų izoliacijos, ugdymo įstaigose srautų valdymas yra rekomenduojamas, nebėra privalomo reikalavimo pradinukams dėvėti asmens apsaugos priemones pamokų metu.

Taip pat patikslintos atvykimo į Lietuvą sąlygos atsižvelgiant  į Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas dėl mažėjančių galimybių susisiekti su Rusijos Federacija oro transportu.

Europos Sąjungos ir Lietuvos piliečiams bei jų šeimų nariams, pageidaujantiems išvykti iš Rusijos Federacijos, užtikrinama galimybė atvykti/grįžti traukiniu.

Asmenims, vykstantiems tranzitiniais traukiniais, turintiems atitinkamos srities ministro leidimą, bus leidžiama išlipti ir įlipti Lietuvos teritorijoje. Taip pat nuspręsta nereikalauti atvykstant turėti atliktą COVID-19 tyrimą, o sudaryti sąlygos jį atlikti atvykus į Lietuvą. 

ELTA

Vienas komentaras

  1. kada maskes panaikins?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.