Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 šiai dienai siejama jau 10,7 tūkst. mirčių

Praėjusią parą nustatyti 2235 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Visi mirusieji išskyrus vieną buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2551 žmogus paskiepytas pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 6436 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1699 COVID-19 sergantys žmonės – šešiomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 145 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 11,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1155,7 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 12,5 procento. Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5489 žmonės.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 131 žmonės – panašiai kaip ir ankstesnę parą. Iki tol apie savaitę kasdien tokių žmonių buvo apie pusantro šimto. 95 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1371 žmogui. Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio. Mirė septyni vyresni nei 80-ies metų žmonės, iš jų nė vienas nebuvo pilnai pasiskiepijęs. Taip pat mirė keturi COVID-19 sirgę vyresni nei 70-ies žmonės, iš jų pilnai pasiskiepijęs buvo vienas. Du mirusieji buvo vyresni nei 60-ies, po vieną – 40, 50 ir 90 metų amžiaus grupėse. Iš 5489 asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 211. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 10,7 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 782 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota – 1 mln. 646 tūkstančiai. Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1886 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 50,7 tūkst. žmonių. Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 5,3 mln. vakcinos dozių, skiepyti sunaudota beveik 3,3 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2 mln. dozių. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 372,6 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 26,1 tūkst. – apie tūkstančiu mažiau nei ankstesnę parą.

Į raudoną zoną patenka Liuksemburgas, Nyderlandai ir Suomija

Primename, kad nuo pirmadienio į raudoną zoną patenka Liuksemburgas, Nyderlandai ir Suomija, į geltonąją zoną grįžta Italijos ir Graikijos salos, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Iš raudonos į geltoną zoną perkeliamos Rodo bei Santorino salos, į žalią zoną iš geltonos – Portugalijos sala Madeira. Žalią zoną taip pat papildė ir Prancūzijos užjūrio departamentas Reunjonas. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir dešimties dienų izoliacija atvykus. Atvykstantieji iš geltonos zonos privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3–5 dieną po atvykimo jį pakartoti, tačiau jiems neprivaloma dešimties dienų izoliacija. Keliautojams, atvykstantiems iš žaliosios zonos, privaloma tik užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonos ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę. Paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį.

Vienas komentaras

  1. Visi mirusieji išskyrus vieną buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

    Kam dar skiepų?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.