Televizoriaus priežiūra: patarimai

Kiekvieno iš mūsų namuose yra bent jau po vieną televizorių, labai dažnai net keli. Jeigu norite, kad jie Jums kuo ilgiau tarnautų – reikia skirti bent jau minimaliai priežiūros. Tikrai nereikia daug, juolab, ta priežiūra nėra reikli. Tačiau minimalus dėmesys gali užtikrinti, kad Jūsų televizorius tarnaus kur kas ilgiau.

TV tinkamas mikroklimatas?

Ne tik žmogui bei gyvūnams, tačiau ir Jūsų televizoriui reikia tokio mikroklimato, kuris atitiktų jo technines savybes. Pavyzdžiui, Avitela QLED TV yra labai jautrūs drėgmei, tad reikia įsigyti oro sausintuvus, jeigu patalpoje yra daugiau nei 70 procentų drėgmės. Lygiai taip pat jiems, kaip ir daugeliui kitų modelių, kenkia didelis karštis. Žinoma, vasaros kaitra Lietuvoje ne tokia didelė, kad TV sugestų, tačiau jeigu yra galimybė – bent jau nelaikykite prietaiso tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Daug dulkių

Lygiai taip pat televizoriui, kaip ir daugeliui kitų buitinės technikos įrangų, kenkia didelis dulkių kiekis. Kai patalpoje jų yra daug – ne tik pablogėja vaizdo raiška, tačiau ir TV sunkiau dirbti, tad jis gali „reikalauti“ ir daugiau elektros energijos. Nors tai gali atrodyti smulkmena, tačiau dulkių pašalinimas tiek nuo paties prietaiso, tiek nuo jį supančios aplinkos yra labai svarbus. Galiausiai, jeigu ne dėl televizoriaus, tai dėl savęs turite investuoti laiką aplinkos tvarkymui.

Nenaudokite alkoholio turinčių valiklių

Labai blogai, kai norėdami pašalinti dulkes nuo ekrano žmonės juos valo su chemija, kurioje yra alkoholio. Apskritai geriausia valyti su vos drėgna šluoste ir tik tada, kai TV yra išjungtas. Po valymo – iškart nusausinkite. Visgi, visą prietaisą geriausia yra valyti su drėgna šluoste arba ekologiškais valikliais, kurie tikrai nepadarys jokios neigiamos įtakos. TV dezinfekuoti taip pat nereikia. Atsakingai rinkitės priemones su kuriomis valote buitinę techniką.

Tinkama laikymo vieta

Pasikartosime, kad geriausia TV yra nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Tai jam kenkia. Žinoma, ne tik tai. Geriausia nelaukite ir prie drėgmės šaltinio, pavyzdžiui, akvariumo. Taip pat ir greta karštį skleidžiančių šaltinių, įrangų, pavyzdžiui, radiatorių. Žinoma, ne visada paprasta rasti tokią vietą, kuri iki mažiausių smulkmenų tiktų šiam prietaisui. Tai ir nėra būtina, tačiau bandykite ieškoti bent jau tokios spintelės, lentynos arba kabinkite ten, kur nėra visų dirgiklių, kuriuos išvardinome.

Elektros lizdo priežiūra

Visų elektros prietaisų lizdai turi būti prižiūrimi labai atsakingai. Žiūrėkite, kad jie būtų ne tik saugiai pajungti, tačiau ir nekiltų jokia grėsmė, kad ant jų užtikš vandens ir panašiai. Saugumas yra svarbiausia, tad geriausia pajungimo darbus palikti specialistui. Ypač tokiu atveju, kai dar yra atliekami elektros išvežiojimo darbai.

Sugedo. Ką daryti?

Jeigu Jūsų TV sugedo – visada reikia ieškoti meistrų, kadangi bandydami gedimus pašalinti patys – galite jų padaryti dar daugiau. Žinoma, meistrų paslaugos kainuoja, tačiau tikrai labiau apsimoka kreiptis į specialistus nei patiems bandyti tvarkyti gedimus, nes  ne visada viskas baigiasi taip, kaip reikia. Taip pat nepamirškite, kad nauji TV turi gana ilgas, net kelerių metų garantijas. Tuomet TV tvarkymas Jums nieko nekainuos. Dėl to reikia atsakingai rinktis prekybos vietas. Pirkite tik ten, kur juos galima įsigyti legaliai, žinoma, su garantijomis. Tuomet bet kokie galimi gedimai – tikrai Jūsų neapsunkins, kadangi jie bus reti ir smulkmeniški.

Užsak. Nr. 2632

Vienas komentaras

  1. Aleksandra

    Ar yra Anykščiuose koks nors televizorių meistras? Būtų malonu žinoti .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.