Svėdasiškius žiemą kankina sniegas, vasarą – liūtys

Tarpušventis – tai toks laikas, kuomet apmąstomi praėję metai ir nuveikti darbai. „Nykščiai“ klausė Svėdasų seniūno Sauliaus Rasalo, kokie buvo benueinantys metai?

„Gerai, kad šie metai nebebuvo tokie kovidiniai, tas nuteikia maloniai. Metai buvo gana geri. Norisi pasidžiaugti geromis žmonių iniciatyvomis, tais, kurie skyrė savo energiją ir lėšas Svėdasų bažnyčios remontui. Džiugina Svėdasų jaunimas, kuris suorganizavo renginį ir surinko daug pinigų Ukrainai. Asmeniškai džiaugiuosi, kad sėkmingai vyksta Kunigiškių mokyklos – muziejaus remontas. Atlikti kultūros paveldo tvarkymo darbai, vykdomas gana platus remontas, kuris turėtų baigtis 2023 m. birželio mėnesį. Mums pasisekė su rangovais, neturime jiems jokių priekaištų.

Dar galiu pasakyti gerus žodžius savivaldybės Statybos skyriaus specialistams, kurie darė daug sąmatų ir nusprendė plėst Svėdasų darželį, jame įrengiant priešmokyklinę grupę, ir spėjo  iki rugsėjo 1 dienos.  Dar nudažėme Kunigiškių II kaime tiltą per Šventąją.

Metų pradžioje ir šios žiemos sezono pradžioje sniegas sukėlė nemažai nepatogumų, bet viskas sutvarkoma. Beje, vasaros liūtys taip pat mums nemažai bėdų pridarė. Kartais gyvenome tarp duobių ir kalnelių. Kai kuriais seniūnijos žvyrkeliais net greideris bijojo važiuoti, kad nepaskęstų… Tekdavo žvyru užpilinėti duobes. „Užkniso“ melioracijos bėdos, tenka užneštas ir užsikišusias pralaidas valyti, kas nemažai kainuoja.  Tai tokie mūsų džiaugsmai ir bėdos“, – kalbėjo seniūnas.

Paklaustas, ko palinkėtų ateinančiais metais, S. Rasalas gana rimtai atsakė: „Norėčiau, kad kuo greičiau baigtųsi karas Ukrainoje ir prieš savivaldos rinkimus neprasidėtų „karas“ savivaldybės lygyje…“

Dalina RUPINSKIENĖ

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.