Svečias iš JAV ambasados Lietuvoje bendravo su biliūniečiais

Šį pirmadienį, gruodžio 4 dieną Jono Bilūno gimnazijoje lankėsi garbus svečias iš JAV ambasados Lietuvoje – laikinasis reikalų patikėtinis (charge d‘affaires) ponas Tamir Waser.

Svečias susitiko su mokiniais mokyklos skaitykloje, kur jaukiai šnekučiuodamasis pasidalijo, ką reiškia būti diplomatu, kokių savybių reikia juo tapti ir su kokiais iššūkiais diplomatinėje tarnyboje tenka susidurti. Kalbėdamas apie konkretų JAV ambasados Lietuvoje vaidmenį, laikinasis ambasadorius pažymėjo, kad, būdama NATO sąjungininkės atstovybe, ambasada pirmiausia rūpinasi Lietuvos saugumu ir verslo, kultūros ir švietimo klausimais.

Valandą trukusio susitikimo metu mokiniai diplomato aktyviai klausinėjo apie jo pomėgius, laisvalaikį, mėgstamiausią krepšinio komandą ir žaidėją, apie labiausiai diplomatinės tarnybos metu patikusią šalį ir kitus dalykus. Susitikime vyravo neformalus abipusis bendravimas, noras vienas kitą pažinti ir dalintis. Kai kurie mokiniai po susitikimo sakė susižavėję diplomato karjera ir mielai rinktųsi šią profesiją ateityje. JAV diplomatas ypač džiaugėsi, kad mūsų gimnazijoje savanoriaujantis Fulbright‘o programos dalyvis Joe Jocas tapo neatsiejama mokyklos bendruomenės dalimi, yra mėgstamas mokinių ir mokytojų.

Išvykdamas p. Waser artėjančių Kalėdų proga gimnazijai dovanojo įvairių knygų anglų kalba, kurios praturtins mokyklos biblioteką. Tokio rango JAV diplomatas mūsų gimnazijoje lankėsi pirmą kartą, tačiau turime vilties, kad atvyks ir dar sykį.

J. Bilūno gimnazijos informacija

Vienas komentaras

  1. Vokietijos laikraštis rašo, kad garbingasis svečias lankėsi ir neseniai atidarytoje restauruotoje Kurklių sinagogoje ir Anykščių šv. Mato bažnyčioje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.