Susitelkti kilniam tikslui anykštėnus kviečia „Maisto banko“ akcija

Jau šį penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse vyks trisdešimtoji „Maisto banko“ akcija, kurios metu tūkstančiai nevyriausybinių organizacijų savanorių kvies pirkėjus pasidalinti maistu su stokojančiais. Planuojama, jog akcija vyks 52 Lietuvos miestuose, 360 parduotuvių, jos metu paramą savo globojamiems žmonėms rinks 314 skirtingų organizacijų atstovai.

Telkianti iniciatyva

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius džiaugiasi, kad prieš du dešimtmečius sukurta nedidelė dalinimosi maistu iniciatyva per šį laiką išaugo iki visą Lietuvą aprėpiančio, visuomenę, labdaros organizacijas ir net dažnai tarpusavyje konkuruojančius prekybos tinklus telkiančiu renginiu. „Pandemija išryškino įvairių partnerysčių ir ypač nevyriausybinių organizacijų veiklos svarbą. „Jos kartu su už mūsų gyvybes kovojančiais medikais stovėjo ir tebestovi pirmose fronto linijose bei rūpinasi labiausiai pažeidžiamais mūsų visuomenės nariais. Penktadienį, po „Maisto banko“ akcijos vėliava šios organizacijos ir vėl susivienys ir paprašys visuomenės pagalbos už savo globojamus žmones – senjorus, neįgaliuosius, artimųjų netekusius vaikus, ligonius, daugiavaikes šeimas ar vienišus tėvus“.
S. Gurevičius kviečia atkreipti dėmesį, jog skirtinguose miestuose esančiose parduotuvėse paramą renka vietos organizacijos, todėl žmonių suaukotas maistas ir perduodamas regiono, kuriame maistas paaukotas, stokojantiems. „Parduotuvėse bus galima sutikti tiek nedidelių
vietos labdaros valgyklų, senjorų ar neįgaliųjų draugijų, tiek visuomenei plačiai žinomų organizacijų, tokių kaip Caritas, Maltos Ordino pagalbos tarnyba, Lietuvos Raudonasis kryžiaus, „Gelbėkit vaikus“ savanorius. Norint sužinoti, kuriai organizacijai atiteks jūsų paaukotas maistas, kviečiame atkreipti dėmesį į maisto surinkimo punktuose esančias iškabas ar paklausti skrajutes dalinančių savanorių.“

Galimybė prisidėti prie kovos su maisto švaistymu

„Maisto banko“ akcijų metu žmonių suaukoti produktai sudaro vos 3 procentus viso organizacijos per metus surenkamo maisto ir yra išdalinami per artimiausius tris mėnesius. Didžioji per metus išdalinamo maisto dalis – 68 procentai – nuo išmetimo išgelbėti trumpo ir dažnai besibaigiančio galiojimo produktai, kuriuos organizacijos savanoriai ir partneriai kiekvieną dieną surenka iš gamintojų, ūkininkų ar prekybininkų, išrūšiuoja ir dar tą pačią dieną paskirsto žmonių maitinimui. „ „Maisto banko“ akcijose prašome žmonių paaukoti labiausiai stokojantiems trūkstančių ilgo galiojimo produktų – kruopų, konservų, miltų, aliejaus, kurių kitais būdais negauname ir kuriuos būtų galima pasidėti į spintelę ir naudoti ilgesnį laiką. Tačiau prekybos tinklų „IKI“ ir „Maxima“ kasose nuskenavus savanorio perduotą skrajutę, kiekvienas gali prisidėti ir prie kasdienės organizacijos veiklos – kovos su maisto švaistymu ir šiai veiklai skirti 3 eurus, kuriuos „Maisto bankas“ naudoja automobilių, sandėlių išlaikymui, darbo  priemonių įsigijimui.  Esame paskaičiavę, kad kiekvienas paaukotas euras padeda nuo išmetimo išgelbėti net 7,5 kg gero maisto“ – apie aukojimo alternatyvas pasakoja S. Gurevičius.

„Maisto banko“ akcija vyks šį penktadienį nuo 15 iki 20 val. ir šeštadienį nuo 10 iki 20 val. Negalintys atvykti į parduotuves, nupirkti ilgo galiojimo maisto produktų gali internetinėje parduotuvėje „Barbora“ ar prisidėti aukodami lėšų internetu www.maistobankas.lt/paremk

Įstaiga, organizacijaParduotuvė, kurioje vyks akcija, adresasDalyvavimo akcijoje dienos
BĮ Anykščių rajono socialinių paslaugų centrasIKI ECO- Šilelis J. Biliūno g. 13, AnykščiaiGegužės 7,8 d.
BĮ Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centrasMAXIMA XX, Baranausko a. 4, AnykščiaiGegužės 7 d.
VšĮ Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrasMAXIMA XX, Baranausko a. 4, AnykščiaiGegužės  8 d.
VšĮ „Anykščių jausmų ratas“Prekybos centras „Vasaris“, Aukštaičių g. 88, PanevėžysGegužės 7,8 d.
LPF PrieglobstisIKI „Strumbras“ , Aukštaičių g. 4-12, PanevėžysGegužės 7,8 d.
VšĮ Gelbėkit vaikus Raguvėlės vaikų dienos centrasRimi RIO, Savitiškio g. 61, PanevėžysGegužės 7,8 d.

5 komentarai

 1. Nusiraminkit

  Pasidomėkit kiek Anykščių raj źmoniu minimaliai valga ? Jūs pradedant nuo ubagu ? Pradėkite rinkt nuo valdžios viršūnių ,lanzbergiu chebros ,Masiuliu kubiliu,šimonyciu ,ministrų ir jų pavaduotoju ,nereiks prašinet iš ubagu .Va jovaisos ,bauros ,donato eikit į tegul jie po tik 1 tukst ,išmes ir žiūrėkit kokia suma bus .Jie pieštuku ( kancel ,) tegul mažiau naudos o atiduos ubagams ..
  Ar čia žadėta muzikanto Gerovės Valstybėj gyvenam ,kad duoneliauti reikia vargšams ,kuriais Privalo rüpintis Valstybe ,o ne vargšas žmogus . Gėda valstybei .

 2. Auksinius šaukštams visada randa ,o vargšams nėr.

 3. Anykštėnė

  Tegul ,tie,ale vargšai pripranta užsidirbti,o ne laukti ,tik duokit ir duokit.Netgi vaikai nebus išmokyti užsidirbti ,o dabar kartoja,kad duos .Ypač dabar,pavasarį ,reikia daržus dirbti ir skelbimų yra,kad tai vienoj vietoj,tai kitoj reikalingi darbuotojai ,bet jiems vienodai,juk vistiek duos.Seniems žmonėms reikia įvairios pagalbos ,tegul eina užsidirba ,o visur aplinka kokia ,niekas netvarko ,tegul eina ,dirba,pajaučia darbo skonį.Ne taip ,kai žmogus visą gyvenimą dirbęs gauna pensijos 257 eurus ir dar pridėjo 3 eurus ,tada niekam negėda ,ir ,kaip tam jaustis ,kai tinginiams tik duodama ir duodama ir maistas ,ir drabužiai ir gyvenamas plotas .Jeigu sąžiningai dirbai,tai niekas nieko neduoda ,sukis kaip nori ,skaičiuodammas centus.

  • Labai pritariu Anykštėnės nuomonei,tegu patys pašalpiniai rūpinasi savo gausiomia šeimynomis,o ne laukia kitų sunkiai uždirbto euro .Rankas ir kojas turi,lai veltėdžiau dirba .

 4. Reikia mazinti priezasti viso to,o ne pasekmes..Todel susitelkt zmonems reketu i kitka….ir labai vieningai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.