Surdegyje skambėjo romansai

Birželio 19 dieną Surdegyje svečiavosi Pasvalio r. Nairių kaimo folklorinis ansamblis „Vija“.

Ansamblis susikūrė prieš trejus metus, grupės vadovas savamokslis muzikantas Valentas Gilvydis, grojantis akordeonu ir gitara. 

Ansamblis repetuoja Nairių bibliotekos patalpose. Bibliotekininkė Liana ne tik geranoriškai priėmė į biblioteką, bet ir kartu dainuoja. Pirmieji pasirodymai įvyko kaimo bendruomenei, vėliau ansamblis aplankė ir artimiausias bibliotekas. Ansamblis „Vija“ sudalyvavo Akademijos miestelyje, Kėdainių savivaldybės finansuojamame projekte – respublikiniame romansų konkurse „Pražydo tavo laimė“. Akademijos Kultūros Centras folkloro ansambliui paskyrė nominaciją „Už švelniausią pasirodymą“. 

Dauguma kolektyvo narių yra garbaus amžiaus, tačiau savo energija nenusileidžia ir jaunesniems ansamblio nariams. Šį pavasarį „Vija“ kolektyvas prisijungė prie Lietuvos pensininkų sąjungos Pasvalio bendrijos „Bočiai“. Šią vasarą ansamblis ruošiasi dalyvauti Dainų šventėje. 

Ansamblis „Vija“ atliko liaudies dainas ir romansus apie meilę ir gyvenimą. Koncerte skambėjo ne tik liaudies dainos ir romansai, bet ir dukros Ligitos eiles skaitė Rimutė. Koncerto žiūrovai taip pat galėjo pasigrožėti jos pintais darbeliais iš rugių šiaudų. O ansamblio istoriją papasakojo jos anūkė Marija.

Gausiai susirinkę Surdegio bendruomenės nariai ir svečiai iš aplinkinių kaimų smagiai praleido popietę.  

Rita Liutkevičiūtė, Surdegio bibliotekininkė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.