Sunkūs laikai „Utenos trikotažui“

Šiemet jau kelios nemažos bendrovės, užsiimančios siuvimu, paskelbė, kad atleidžia visus darbuotojus ir užsidaro. Priežastis – smukusi paklausa ir pigi darbo jėga Azijoje. „Utenos trikotažas“ taip pat patiria sunkumus. Skelbiama apie planuojamą restruktūrizavimą. Pranešama, kad pirmąjį šių metų ketvirtį „Utenos trikotažo“ pardavimai, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, smuko 48,6 proc. iki 3,1 mln. eurų. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius „Utenos trikotažo“ įmonių grupė patyrė 1,48 mln. eurų nuostolių prieš mokesčius.

SBA valdomos tekstilės gamybos bendrovės „Utenos trikotažas“ valdyba nutarė akcininkams siūlyti inicijuoti bendrovės restruktūrizavimą. Apie restruktūrizavimą bendrovės akcininkai spręs liepos 29 dieną vyksiančiame susirinkime, nes ženkliai smukus paklausai ir nesiimant ryžtingų veiksmų įmonės finansinė padėtis toliau tik blogėtų.

„Utenos trikotažas“ yra viena didžiausių trikotažo produkcijos gamybos įmonių Vidurio ir Rytų Europoje. „Utenos trikotaže“ taikomas vertikaliai integruotos gamybos modelis, kuomet viskas – nuo dizaino koncepcijos ir verpalo iki galutinio produkto – sukuriama po vienu stogu.

„Utenos trikotažo“ grupė valdo tris tekstilės gamyklas  – AB „Utenos trikotažas“ (Lietuva), AB „Šatrija“ (Lietuva) ir OAO „Mrija“ (Ukraina). (Bendrovės nuotrauka)6 komentarai

  1. Taip turėjo ir būti.Matesi jau seniai, kaip buvo keičiami direktoriai , kad atsiriektu kiekvienas iš jų po gerą kąsnį.Visi , kaip nekeista, iš koncerno.

  2. Kas gali pirkti jūsų kainomis?Gal 10% pirkėjų,čia ir visa bėda. Mažinkite gamybos kaštus,atlyginimus ir kt. Juokinga matyti,kai plona maikutė (2€ vertės) siūloma už 15-20€. Todėl jūsų produkcija ir tapo nepaklausi.

    • Ją dėvėsi kelis sezonus

    • Produkcija mums vietiniams tapo neįperkama tokiomis kosminėmis kainomis. Metai iš metų pelnas milijoninis, tik didėjo. Siuvėjos siuvo kokybiškai, darbo daug turėjo o jų algoms visada buvo gailima pinigų!

  3. Greit visai Lietuvai bus pizde-c del neadekvačiai iškylusiu algu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.