Sudie, Svėdasų ir Troškūnų gimnazijos

Ši Anykščių rajono taryba įeis į istorija kaip ta, kuri esmingai pakeis rajono švietimo įstaigų tinklą, t.y. praktiškai sunaikins. Rajono taryboje bus balsuojama dėl Svėdasų ir Troškūnų gimnazijų vertimo pagrindinėmis mokyklomis.

Nepaisant to, kad abiejų gimnazijų bendruomenės tam nepritarė, Anykščių rajono taryba toliau buldozeriu važiuoja per bendruomenių interesus, nepaisydama savo rajono gyventojų. Žinoma, prisidengiama tuo, kad konservatorių ir liberalų vyriausybė siekia pertvarkyti mokyklų tinklą ir sukūrė taisykles, pagal kurias mažesnės mokyklos pasmerkiamos išnykti.

Projekte, kuris teikiamas rajono tarybai balsuoti nurodoma, kad  „Tinklo kūrimo taisyklių 1 priedo 1 lentelės kriterijų nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. neatitiks Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos III gimnazijos klasė, todėl ji jau ir nebus komplektuojama. 2022-2023 m. m. minėtą gimnaziją baigs IV klasė. Komplektuoti III gimnazijos klasės nuo 2023 m. netikslinga, kadangi joje neplanuojama, kad bus 21 mokinys. Todėl nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. tikslinga vykdyti gimnazijos struktūros pertvarką, pakeičiant jos pavadinimą į Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto pagrindinė mokykla ir toliau mokykloje nevykdyti vidurinio ugdymo programos. Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija neatitiks 2, 3 lentelės kriterijų, todėl Plano 1 priede būtina numatyti nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, o iki 2025 m. rugpjūčio 31 d. atlikti struktūros pertvarką. Gimnazija nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. taptų pagrindine mokykla, būtų nevykdoma vidurinio ugdymo programa.“

Šiuo atveju reiktų paklausti, o ką meras Sigutis Obelevičius, vicemeras Dainius Žiogelis ir savivaldybės administracija, valdančioji koalicija padarė, kad išsaugotų kaimo gimnazijas?

Nuotraukoje – dar pernai svėdasiškiai buvo susirinkę protestuodami prieš gimnazijos vertimą į pagrindinę mokyklą.

Linas Bitvinskas

23 komentarai

 1. Baisu! Niekas neatsižvelgia į vaikus, kodėl jų niekas pepaklausia ar jie nori mokintis perpildytose klasėse ar jie nori kokybiškesnio mokslo mažose mokyklose. Gėda valdininkas, kad jie šias reformas palaiko ir įgyvendina.

  • dezinformacija

   21 vaikas tai perpildyta klasė??? Mes mokėmės kai klasėse iki 30 būdavo ir nieko, kažkaip velnias neėmė ir aukštus mokslus baigėm, kiti ir profesoriais tapo…

 2. Kaip čia dabar?

  Dabar jau vėlu gerti Boržomį. Sigutis su Dainium, savivaldybės administracijos ir valdančios koalicijos diedai turėjo gerokai anksčiau kaimo mamytėms vaikų pridaryti, ar ne taip Linai? O gal Svėdasų ir Troškūnų diedai apkiautę tiek metų buvo, kad vaikų nebeliko. Ir nereikia čia lia lia, bendruomenių interesai ir kiti bla bla bla. Jei vaikų nėra, tai nėra. Nebent maskoliai atveš tuos, kur Ukrainoj grobė…

 3. Sudiev sudiev gimnazijos brangios!
  Sugrįžta lai daraktorių laikai!!
  Kam mokyti mirštantį rajoną,
  Jei nebenori gimt jame vaikai?

  • Tiesiog...liūdna

   Wau !!! Nebestebina „regionų atskirties mažinimas“. Savivaldybės regionuose paliekamos be finansavimo ir priversti daryti tokius drąstiškus žingsnius. Kur einame Lietuva, kur „ašara Dievo aky-Lietuva ku tu eini“…

 4. Nebėra vaikų… Kas daryti.

 5. klausimėliai

  Klausimėliai ponaičiui Linui:
  – kodėl gimnazijas reikia lyg a.a. J.Basavičiaus klėtelę išsaugoti ?
  -gal ponaitis Linas galėtų pasidomėti ir mus – tamsuolius ir beraščius apšviesti, kodėl mokyklose bei gimnazijose nebeliko mokinių pareigos mokintis, o liko tik nevaržoma mokinių saviraiškos teisė ?

 6. kuo greiciau viska isnaikins valdininkai , tuo greiciau tik alga gaus ir darbo nereikies jokio daryt

 7. ką aparat naujos politinės organizacijos reikalų tvarkymo padarė Seimo narys Tomas T. ir jo patarėjai Anykšių rajone, kad kaimiškų vietovių gyvenamosios vietos tankėtų jaunomis šeimomis, galinčiomis dirbti ir išlaikyti savo vaikus, leisdami į mokslus arčiau namų?
  Ką padėjo vietos politikams, kad regiono kaimiškose vietovėse būtų ir kitos socialinės garantijos gyventojų pilnaverčiam gyvenimo sąlygų užtikrinimui-viešasis susisiekimo transportas, medicinos paslaugų pasiekiamumas, saugumas, ikimokiklio ugdymo įstaigų paslaugos ir kt. ?

 8. Uždarikit ir bibliotėkas kaimu kam jos reikalingos

 9. Išsaugokime mokyklas

  Tu vaikų tikrai klasėse nemažai, Anksti keltis ir važiuoti į Anykščius kur perpildytos klasės , tik vakare grįžti , o kur žiemą vaikams kaip anksti temsta Anykščiuose klasės perpildytos o kada bedaryti pamokas kaip naktimis grįš pervarge …. Va ką daro pinigai savivaldybė norisi pinigų pasiimti uždarius mokyklas …..

  • Mašinas pirks savo reikmėms.

  • ko taip raudate dėl miesteliuose uždaromų gimnazijų skyrių. Pagrindinio ugdymo mokyklos išlieka, o į aukštus mokslus ne visi iš tų moksleivių siekia. Kas turės tok tikslą, tai susiras tinkamiausias ir artimiausias gimnazijas, nebūtinai Anykščių mieste. Kiti, mėgstantys pamiegoti, gali rinktis po pagrindinės mokyklos profesinio rengimo mokyklas ir kartu su viduriniu išsilavinimu įgyti ir specialybę. Aukštąjį išsilavinimą niekada nevėlu įgyti ir turint profesiją.

 10. Troškūnietis

  Na, šaunuolė savivalda….toli į ateitį žiūri…ir nuspėja…kas bus 2025 metais…tiesiog-aiškiaregiai…Kam gi mokslas…geriau- kurortas…

 11. Ar ne ankstesnė taryba įeis į istoriją? Piktagalis, Andrioniškis, Juostininkai, Grikiapialiai, Kunigiškiai… kiek dar neatsimename…

 12. Aurelija teisi, kad reikia ir kai kurias bibliotekas uždaryti. Kas iš tų bibliotekų, jei darbuotojos surūgę, supykę kada ne kada ateina į darbą, nieko neorganizuoja, tik pasnaudžia per dienų dienas. Užtat reguliariai kas mėnesį solidų atlyginimą pasiima. O dėl gimnazijų uždarymo nereikia virkaut. Svėdasams netoli iki Kamajų, kur sėkmingai gimnazija gyvuoja, ir iki Anykščių patogus susisiekimas. Troškūnams irgi netoli iki Anykščių ir iki Panevėžio. Pagaliau taupykime biudžeto lėšas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.