Stovyklavimas gamtoje – pigus ir turistų pamėgtas poilsiavimo būdas

Poilsis vasarą dažnai asocijuojasi su pajūrio kurortais ir komfortiškais apartamentais, tačiau neišbandyti vasaros pramogų gamtoje būtų tikrai nuodėmė. 

Šiandieniniame pasaulyje laukinės gamtos žavesys, teikiantis atgaivą sielai, vis labiau traukia poilsiautojus ir turistus, bėgančius nuo miesto šurmulio. Pastebima, kad mūsų šalyje atostogoms dažniau ieškoma stovyklaviečių ar kempingų, kuriuose leidžiama apsistoti nakvynei su palapinėmis. Ne paslaptis, kad stovyklavimas gamtoje – bene ekonomiškiausias poilsiavimo būdas, leidžiantis mėgautis nakvyne po žvaigždėmis už nedidelę kainą. Be to, poilsis gamtoje turi ir kitų privalumų:

 • suteikia glaudesnį ryšį su gamta;
 • leidžia tyrinėti ir atrasti slapčiausius gamtos kampelius;
 • ugdo bendruomeniškumo jausmą, pavyzdžiui, sėdint prie laužo;
 • leidžia atsijungti nuo išmaniųjų įrenginių ir sulėtinti gyvenimo tempą;
 • skatina išbandyti įvairias tvarumo praktikas.

Be to, gamtoje jūsų laukia daugybe veiklų – nuo žvejybos ar maisto gaminimo iki pasiplaukiojimo baidarėmis, naktinių žygių ir magiškų nakvynių po atviru dangumi. Skamba puikiai, ar ne?

Kaip tinkamai pasiruošti išvykai į gamtą?

Visgi norint užtikrinti sklandžią viešnagę gamtoje dažnai prireikia išankstinių investicijų – įsigyti ar atnaujinti stovyklavimo inventorių. Pagalvokite ne tik apie palapinę ar miegmaišį, bet ir nerūdijančio plieno puodų rinkinį, stovyklavimo žibintą ar šaltkrepšį. Kuo komfortiškiau norėsite ilsėtis, tuo kokybiškesnius ir, tikėtina, brangesnius stovyklavimo reikmenis turėtumėte įsigyti. Žinoma, be svarbiausio inventoriaus, nepamirškite pasirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėle ir repelentais nuo uodų ir erkių. Štai dar keletas patarimų, vykstantiems stovyklauti:

 1. Iš anksto rezervuokite vietą pasirinktoje stovyklavietėje ir paisykite jos taisyklių, kad išvengtumėte nesusipratimų. Turėkite omenyje, kad stovyklavimo taisyklės atvirame paplūdimyje, miškingoje vietovėje ar regioniniame parke gali skirtis.
 2. Į gamtą vežkitės tik negendančius maisto produktus (nebent turite elektrinį šaltkrepšį), taip pat pasirūpinkite geriamo vandens atsargomis. 
 3. Tausokite gamtą: po stovyklavimo įsitikinkite, kad nepaliekate šiukšlių ar kitų savo apsilankymo pėdsakų.

Naktis palapinėje

Nors mūsų šalyje vasaros naktys gana šiltos, ruošdamiesi išvykai, įsidėkite šiltesnes kojines, megztinį ar net striukę, kad jūsų miegas būtų kuo komfortiškesnis. Visgi už šiltą nakvynę palapinėje geriau gali būti tik aistringa naktis po žvaigždėtu dangumi – ne paslaptis, kad naktis gamtoje su antrąja puse leidžia patirti ypač jaudinančias akimirkas. Atokesnėse laukinėse vietovėse galite drąsiai išlaisvinti savo troškimus – ilgiau trunkančius intymius žaidimus padės užtikrinti fantazijos.lt parduotuvėje siūlomi erekcijos stiprinimo variantai – paskubėkite išsirinkti. 

Kodėl poilsis gamtoje – naudingiausias žmogui?

Žinoma, gamta yra kur kas daugiau nei aistrų išsiliejimo erdvė ir tai įrodo jūsų savijauta po išvykos. Be konkurencijos, gamta kaip pigiausias poilsio variantas yra naudingiausias mūsų sveikatai. Moksliškai įrodyta, kad gamta prisideda prie streso mažinimo: medžių ošimas, paukštelių čiulbesys, kvapą gniaužiantys vaizdai ir kvapai yra terapija, būtina šiandienos žmogui. Būdami gamtoje taip pat priimame natūralią šviesą, dėl ko organizmas ima gaminti vitaminą D, būtiną gerai sveikatai palaikyti. Be naudos, kurią gauname fizinio aktyvumo metu, gamta taip pat sužadina mūsų gyvybinę energiją bei kūrybinį potencialą – argi tai ne dovana? 

O kur poilsiausite jūs?

Dėl savo prieinamumo įvairaus amžiaus bei pomėgių keliautojams stovyklavimas gamtoje ir toliau išlieka populiarus. Nesvarbu, ar ieškosite unikalių kempingų įspūdingiausiuose gamtos kampeliuose ar ​​paprastesnės nakvynės laukinėse stovyklavietėse, poilsis stovyklavietėje leis ne tik susilieti su gamta ir pasisemti energijos, bet ir suteiks nepaprastą naudą jūsų fizinei ir emocinei sveikatai. 

Vienas komentaras

 1. infoanykščiai

  Svarbu primiti, kad Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje yra taikomas turisto rinkliavos mokestis nakvojantiems. Mokestį galite susimokėti apgyvendinimo paslaugų teikėjui arba turizmo ir verslo informaciniame centre -TVIC. Būkite pilietiški ir lojalūs Anykščių kraštui.
  Jūsų įmoka padeda savivaldybei vystytis ir klestėti turizmo paslaugų srityje gerinat poilsiautojams skirtos infrastruktūros priežiūrą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.