Stelmužės ąžuolo palikuonis įsikūrė Anykščiuose

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje 2022 metais bus pasodinta po iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintą ąžuoliuką.

 Šie ąžuoliukai skirti Lietuvos jaunimo metams paminėti. „Obuolinių“ šventės metu Anykščių rajono savivaldybės meras, Anykščių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos ir jaunimo atstovai jaunąjį Stelmužės palikuonį pasodino Vyskupo skvere, šalia Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekos. Pasak Jaunimo reikalų tarybos pirmininko Š. Grigonio, Stelmužės ąžuolo palikuoniui vietą parinko patys anykštėnai: „Visą savaitę vykęs balsavimas lėmė, kad ąžuoliukas buvo pasodintas šalia bibliotekos. Simboliška, kad jis augs prie šiais metais įsikūrusio Atvirojo jaunimo centro.“

 Ąžuoliukus išaugino ir padovanojo Stelmužės bažnytinio meno muziejininkė Aldona Miškinienė.

Anykščių r. savivaldybės informacija

11 komentarų

  1. Grazi iniciatyva. Tik klausimas ar kokiam piktavaliui neuzklius azuoliukas. Del viso pikto giliu pasilikit atsargai. Atsodinimui.

  2. Ne vietoi pasodino

  3. Labai viskas grazu, bet atrodo per arti pastato pasodino medeli.

  4. Labai viskas grazu, bet atrodo medeli per arti pastato pasodino

  5. o kam reikia tautinių rūbų medžių sodinimui?

  6. kur protelis pasislėpė, kad taip arti pastato sodinti. Vieta netinkama. Jei negalvojant auginti, tai kam tas žaidimas. Reikėjo atiduoti tiems, kas augins ir prižiūrės. Gaila ąžuoliuko.

  7. protelis miegoti nuėjo, kad taip arti pastato sodinti. Kaip atrodys po 100 metų. Biblioteką perkelsit į kitą vietą? Kam tas žaidimas tada. Reikėjo atiduoti tam ,kas nori auginti ir prižiūrėti. O jums visiems tik minusas.

  8. Reikia turiniu kad medis lietuvoi prigitu

  9. Sodintojai matomai užaugusio ąžuolo nematė ar biblioteką ruošiasi verst, kad taip sodina

  10. AKIBROKŠTAS.Meras-gamtininkas…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.