Spektaklis vaikams „Miunhauzeno kelionė“

Su rudeniu į Anykščius vėl atkeliauja profesionalių teatrų festivalis „Pakeleivingi“ ir Kauno valstybinis lėlių teatras atveža pradinių klasių vaikučiams ir penktokams  vieną naujausių spektaklių, režisieriaus E. Nekrošiaus mokinės Mildos Mačiulytės „Miunhauzeno kelionė“, kuris skirtas vaikams ir moksleiviams nuo 6 m. Spalio 12 d. 11 val. Anykščių kultūros centre, Bilieto kaina – 7 Eur. Moksleiviai gali bilietus įsigyti užsiregistravę per Kultūros pasą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2913 ir vietas rezervuotis Anykščių kultūros centro kasoje.

Kas išnaudoję kultūros paso pinigėlius, fizinius bilietus galima įsigyti taip pat Anykščių kultūros centro kasoje.  Jei susiorganizuoja klasė ir klasėje yra 2-3 vaikai socialiai šelpiami, mes juos į spektaklį įleidžiame nemokamai. Reikia tik informuoti kasoje.

Spektaklio video: https://youtu.be/L6O5yC5woqg

Trumpai apie spektaklį: spektaklyje pasakojama apie Berniuką, vardu Miunhauzeną, kuris mokosi dailės klasėje tapyti natiurmortus. Griežta, stropi ir reikli Mokytoja tikisi iš jo realistinio tikrovės vaizdavimo, o Miunhauzenas su savo drauge Vaizduote visuomet nukeliauja toliau, nei realybė gali jiems pasiūlyti. Taip jo darbuose gimsta naujos dailės formos – Modernizmas, Siurrealizmas, Kubizmas. Spektaklio režisierė įsitikinusi, kad kūrybiškumą reikia nuolat treniruoti ir stimuliuoti, norint, kad jis nenusloptų pačiame aktyviausiame – vaikystės – laikotarpyje ir šia nuostata vadovaujasi spektaklyje.

Anot  režisierės Mildos Mičiulytės, šiuolaikiniame pasaulyje kiekvienas vaikas geba naudotis įvairiomis moderniomis technologijomis, kuriose viskas jau yra sukurta už jį patį. Tokioje kasdienybėje vis mažiau vietos lieka vaikiškos vaizduotės ir kūrybos plėtojimui. Juolab, fantazuojantis vaikas dažnai yra palaikomas meluojančiu vaiku. Tačiau mažametis neretai savo išgalvotomis istorijomis nesiekia apgavystės ar naudos sau. Tai, ką suaugusieji dažnai negatyviai vadina melu, dažnai yra artimai susieta su beprasidedančia skleistis nežabota vaikų vaizduote, kuri yra kur kas gilesnė bei nepasiduoda suaugusiųjų logikai. Režisierė įsitikinusi, kad kūrybiškumą reikia ne slopinti, bet visaip padėti vaikams, kad jie jį galėtų plačiai ir įvairiai plėtoti, mėgautis juo ir nenuslopinti.

Šio spektaklio  tikslas  – ugdyti vaikų kūrybingumą ir kritinį mąstymą, nes pagrindinė spektaklio mintis – vaizduotės ir jos ugdymo svarba.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.