Spėja, kad Anykščių meška jau pasiekė Biržus

Gegužės pabaigoje Anykščių rajone meška apdraskė keturis arklius. Ko gero, tai pirmas užfiksuotas naminių gyvūnų užpuolimas Lietuvoje, kurį įvykdė meškos.

Anykštėnas Deividas Ramonas teigia, kad rudosios meškos pėdsakus užfiksavo vienas Debeikių seniūnijos ūkininkas. „Jis paskambino medžiotojams ir pasakojo, kad mato po lauką vaikščiojančią mešką. Tie pasijuokė, kad gal žmogus persidirbo ir siūlė eiti išsimiegoti, tačiau, kai atsiuntė nuotraukas, tai akivaizdu, jog tikrai būta meškos“, – pasakojo D. Ramonas.

Medžiotojai pagal paliktus pėdsakus spėjo, kad tai galėjo būti maždaug 3 metų patinas. „Manau, jis patraukė link Būtėnų, paskui pasiekė Svėdasus ir nukeliavo toliau. Biržiečiai dabar pranešė užfiksavę keliu einančią mešką, manau, kad čia ta pati, kurią matė Anykščių rajone. Meškos per parą gali įveikti ir 50 kilometrų“, – sakė D. Ramonas.

Išties, laikraštis „Šiaurės Rytai“ pranešė apie Biržų rajone pastebėtą lokį. “Tamošiūnų medžiotojų būrelio vadovo Rimanto Šarkano vaizdo kamera netoli Latvelių kaimo vienkiemio dažnai užfiksuodavo keliu einant vilkus ir lūšis. Dabar į jos objektyvą papuolė į Raudonąją knygą įrašyta meška”, – rašoma laikraščio pranešime.

Ko gero, pro Debeikius ir Svėdasus yra sena meškų „trasa“, nes ir anksčiau čia buvo randama pėdsakų.

2 komentarai

  1. FAKTAS KAIP BLYNAS :)

    Patraukė į Rinkuškes ant alaus… 🙂

  2. o kas paneigs kad ,

    pasiekes Svedasus dar isgere alaus su seniunu ir patrauke toliau .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.