Sparčiai vejamės Uteną

Pagal verslo laisvės indeksą, kuris apibūdina tiek gyventojų iniciatyvumą, tiek valdžios palankų požiūrį į naujų darbo vietų kūrimą, Anykščių rajonas smarkiai yra atitrūkęs nuo trečioje vietoje netikėtai atsidūrusių Zarasų ir dar labiau nuo Ignalinos, Molėtų ir Visagino.
Nustatyta, jog mažiausiai barjerų Utenos regione patiria Utenos ir Anykščių rajonų verslininkai – pastarieji pagal verslo laisvės indeksą užėmė atitinkamai 31 ir 40 vietas iš visų 60 Lietuvos savivaldybių.

Pažymima, jog kitų Utenos apskrities savivaldybių verslininkai turi gerokai daugiau problemų nei vidutiniškai šalyje – dėl klientų trūkumo, o tuo pačiu ir dėl visokeriopos plėtros.

Tokius duomenis pateikia „Citadele“ bankas, kuris viešina sudarytą 2017 m. verslo laisvės indeksą. Pagal jį Zarasų, Ignalinos, Molėtų ir Visagino savivaldybės pateko tarp 10 blogiausiai įvertintų šalies regionų.

„2017 m. atlikta smulkių ir vidutinių įmonių vadovų apklausa parodė, kad Utenos apskrities verslininkai dėl klientų trūkumo bei augančios konkurencijos patiria daugiau verslo sunkumų nei jų kolegos iš daugelio kitų apskričių. Kita vertus, smulkaus ir vidutinio verslo koncentracijos lygis neleidžia teigti, jog Utenos regionas išsiskirtų aktyvia įmonių konkurencija – pagal 1000 gyventojų tenkantį įmonių skaičių Utenos apskritis užima paskutinę vietą šalyje“, – sakė „Citadele“ banko Smulkiųjų ir vidutinių verslo klientų departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

Kaip ir pernai, pirmą vietą pagal laisvę verslui Lietuvoje vėl užėmė Neringa – verslo laisvės indeksas čia sudaro 184% Lietuvos vidurkio. Antroje ir trečioje vietoje išsirikiavo Vilniaus ir Kauno miestai – atitinkamai 144% ir 122% šalies vidurkio.

Tuo tarpu Utenos r. verslo laisvės indeksas siekia 90%, Anykščių r. – 83%, Zarasų r. – 66%, Ignalinos r. – 64%, Molėtų r. – 59%, Visagino – 57% šalies vidurkio.

 

4 komentarai

 1. CITADELĖS banko pranešimas paskatino merą uždaryti Verslo informacijos centrą ?
  Įmonių sparčiai gausėjo tik Anykščiuose
  Pagal įmonių skaičiaus augimo tempus Utenos apskritis taip pat pernelyg „neblizga“. Pernai šiuo rodikliu išsiskyrė tik Anykščiai – čia veikiančių smulkių ir vidutinių įmonių skaičius per metus iki 2017 m. pradžios išaugo beveik 11 proc. Tai – aštuntas rezultatas iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ignalina, Molėtai ir Visaginas pagal šį rodiklį rikiavosi paskutiniame savivaldybių dešimtuke.

  • premjero patarėjas

   kokio reikia būti bukumo, kad taip nesigaudyti laike ir erdvėje? Verslo informacinis centras jau pernai uždarytas, nors tą reikėjo padaryti prieš 10 metų. Tuo tarpu Citadelės pranešimas pasirodė tik šiomis dienomis.

   • Prezidento patarėjas

    Geras jumoras. Įdomu kaip dabar pateisins uždarymą ? Atsiprašyti jiems nesigaus. Pradės meluoti, kad VIC papirko banką ir suklastojo tyrimo duomenis ?

 2. įmonių daugiau 11proc, bedarbių11,9 proc …

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.