Skiemonis prižiūrėjęs A.M. Brazausko nuodėmklausys liko be parapijos

Panevėžio vyskupijos paskyrimuose – ir daugiau anykštėnams pažįstamų pavardžių.

2002 – 2018 metais Alantos ir Skiemonių parapijose klebonavęs ir skandalingai pagarsėjęs kunigas Sigitas Sudentas atleistas iš Vyžuonų parapijos klebono pareigų. Kol kas neaišku, ką šis dvasininkas veiks toliau, nes paskyrimuose jo pavardės prie parapijų nėra.

S.Sudentas (jp.lt nuotr.) pirmiausiai išgarsėjo dėl prieš keletą metų įsigyto prabangaus „Tesla“ automobilio, kurį jam, dvasininko teigimu, padovanojo draugas milijonierius, be to, jis buvo žinomas kaip prezidento Algirdo Mykolo Brazausko nuodėmklausys. Šiais metais dar labiau kunigą išgarsino, kai portalai paskelbė  S. Sudento dvejų metų senumo nederamą elgesį homoseksualių asmenų pažinčių svetainėje. Šį faktą portalui Delfi.lt patvirtino jaunuolis, kuris, tada jau būdamas pilnametis, minėtoje pažinčių svetainėje susilaukė dėmesio ir intymių santykių pasiūlymų iš kun. S. Sudento. Jaunuoliui kunigas atsiuntė savo apnuoginto ir nuogo kūno nuotraukų.

Į iškilusį skandalingą faktą, kurį išplatino žiniasklaidos priemonės bei naujienų agentūros, reagavo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM bei vyskupo generalvikaras kun. Eugenijus Styra.

Panevėžio vyskupo generalvikaras kun. E. Styra apie aptariamą skandalą dienraščiui „Bernardinai.lt“ pranešė laišku. „2021 metų gegužės mėn. Panevėžio vyskupijos kurija anonimiškai gavo galimai pornografines kun. Sigito Sudento nuotraukas ir susirašinėjimo ištrauką pokalbių svetainėje. Kunigas buvo apie tai informuotas, jam buvo priminta, kad tokių nuotraukų kūrimas ir dalinimasis prieštarauja dorovės ir moralės normoms. Jis gailėjosi dėl šio savo poelgio. Už tai jam buvo skirtas įspėjimas, primenant, kad toks elgesys nesuderinamas su dvasininko luomo pareigomis, ir, jei tai kartotųsi, bus baudžiamas iki pašalinimo iš dvasininkų luomo.

Po šio įspėjimo nebuvo gauta jokios informacijos apie šio kunigo netinkamą elgesį. Šiuo metu viešojoje erdvėje išplatintos tos pačios nuotraukos leidžia manyti, kad tai buvo kitų asmenų nusikalstama veikla. Jei paaiškėtų naujų detalių ir su jomis būtų susijęs kun. Sigitas Sudentas, būtų atliekamas tyrimas ir priimami atitinkami sprendimai“, – dienraščiui komentavo skandalą kun. E. Styra.

S.Sudentas daug padarė, kad Skiemonyse būtų įamžintas Palaimintojo Teofilio Matulionio atminimas. Kurį laiką dvasininkas tarnavo Panevėžyje, po to buvo perkeltas į Vyžuonas.

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. Eureka !!! :)

    Galės laisvai vadivauti V. Blinkęevičiūtės sielovadai…

  2. Be reikalo klebonas taip stipriai tersiamas.ARGI JIS vienintelis su tokiais paklydimais?tikrai ne.Uz padarytus neleistinus nusizengimus baznyciu vadovybe grieztai nubaude.Kiekvienas is musu esame klystantis ir S.SUDENTO veiksmai ne isimtis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.