SKELBIAMAS KONKURSAS A. BARANAUSKO IR A. VIENUOLIO-ŽUKAUSKO MUZIEJUS MEMORIALINIO MUZIEJAUS DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI

Primename, paskelbtas konkursas A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriaus pareigoms eiti.

   Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejus yra pirmasis Lietuvos memorialinis muziejus, įkurtas 1927 m. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kompleksą sudaro rašytojų memorialinės ekspozicijos, krašto istorijos ekspozicijos ir Arklio muziejus. Jame kaupiamos, saugomos, tiriamos, konservuojamos, restauruojamos  ir populiarinamos muziejinės vertybės, atspindinčios Anykščių krašto kultūros, literatūros, istorijos ir archeologijos, kultūros ir meno, gamtos, etnografijos muziejines vertybes bei nacionalines arklininkystės ir technikos paveldo muziejines vertybes.

   Anykščių kraštui ir visai Lietuvai šis Muziejus reikšmingas iškilių šio krašto asmenybių atminties puoselėjimu, unikaliu muziejinių vertybių fondu, gausiu edukacinių programų rinkiniu, išskirtine Muziejaus svetingumo kultūra. Vadovauti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejui – tai įsipareigojimas rūpintis Anykščių tapatybę formuojančiomis muziejinėmis vertybėmis, ugdyti įvairių visuomenės grupių istorinę ir kultūrinę savimonę, bendruomeniškumą, pilietiškumą, vertinti aplinkos, kurioje veikia muziejus, unikalumą ir pokyčius, megzti strategines Lietuvos ir tarptautines partnerystes, suteikiančias Muziejui naujų veiklos krypčių.

   Muziejaus direktoriaus pozicija reikalauja lyderystės žinių, gebėjimų bei įgūdžių atkakliai ir kūrybiškai siekti visapusiško Muziejaus, užimančio išskirtinę vietą Lietuvos muziejininkystės žemėlapyje, klestėjimo.

Pretendentų dokumentai priimami iki 2024-02-23 (imtinai).

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.