Sinagogos savininko veiksmai šokiravo Daivą Gasiūnienę

Ilgą laiką sinagoga stovėjo užkaltais langais ir staiga pastatas „pasipuošė“ šiuolaikiniu plastiku. Dabar buvusios užkaltos langų ertmės iš tolo boluoja, tad nieko keisto, jog anykštėnams kyla klausimų, kas taip tyčiojasi iš istorinio pastato, kurio egzistavimą prisimena kelios kartos?

Anykščių senamiestyje kadaise stovėjo visas sinagogų kompleksas. Tuomet Sinagogos gatvė vedė į buvusį sinagogų kiemą, kuriame šiandien beliko tik viena sinagoga. Ar galima išlikusį miesto kultūrinį paveldą taip įžūliai „atnaujinti“, „Nykščiai“ klausė rajono vyr. architektės Daivos Gasiūnienės.

„Apie tai, kad savavališkai vykdomas sinagogos „atnaujinimas“, aš asmeniškai pranešiau Kultūros paveldo departamentui. Iš departamento praėjusią savaitę buvo atvykę inspektoriai ir susitiko su pastato savininku ar jo atstovu, tiksliai pasakyti negalėčiau. Kiek žinau, inspektoriai surašė pažeidimų aktą. Teisės aktai nuolat keičiasi, bet šiuo atveju pastatas yra urbanistinio paminklo teritorijoje ir keičiami kitos paskirties pastato išorės elementai. Savininkas veiksmus įstatymiškai privalo derinti su rajono savivaldybe ir saugomų teritorijų tarnybomis. Tas padaryta nebuvo, esu šokiruota savininko veiksmų, mes net nežinome, kokios tai bus paskirties pastatas. Savininko neteisėtais veiksmais susidomėjo atsakingos tarnybos, jos ir atliks savo darbą“, – kalbėjo savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja.

Dalina RUPINSKIENĖ

14 komentarų

 1. Gerbiamoji o jūsų darbas šokiruoja Anykščių miesto žmones. vyr. Architekte kreipia dėmesį tik į tai, kad žmonės projektus darytusi tik pas jos vyrą.
  Meras į tai nekreipia dėmesio, tikiu, kad tuoj žurnalistai pradės domėti, kodėl kitų architektų darbai nėra priimami.

 2. Visiem turintiems lėšų, man atrodo, ši architektė yra dovana. Kitiems ko gero yra kirvis. Protingai dirba. Manau, kad paprastų žmonių sąskaita parodo kokia jį principinga architektė, o „kitiems“ viskas galima. Sinagoga yra per 100m. nuo „daržinės“ kur „VIP Anykščių“ „architektai“ dirba vardan Lietuvos. Sakau- protingai moteris dirba ir dirbs, nes valstybė be kiaušinių. Kas su kiaušais tas ir dirba su tais kurie turi kiaušus. Be pykčio, Romas.

 3. Matėt galima centre ant istorinio pastato trečia aukšta statyti ,vidury miesto daroma, pinigai viską gali,gal spauda pasidomėtu kas davė leidimus ?kas čia darosi?

  • Gal geriau toliau griūna, ta sinagoga, apžėlusi invaziniais plokščialapiais klevais. Tikras šabarkštynas. Gėda nieko nedaryti, o jeigu daro, reikia netrukdyti

 4. o tai turizmo centras metalinis prie istorinės klėtelės dera.? Kas galite atsakykite.

 5. Ant pastato vidury centro statomas trečias aukštas,prie upės regioniniam parke statoma kolonėlė alauša. Manau pats laikas pranešti STT .Pervertinti projektai,ekranas miesto centre, gręžinys nerealią kaina

 6. Visi komentarai labai taikliai pasako musu miesto didziule problema Gasiuniene ir jos vyro Daunoro sukami reikaliukai. KODEL NIEKAS NEJUDINA SITO REIKALO. Manau reikia si reikala aprasyti ir siusti 15min ir delfi zurnalistam. Tegul ant visos Lietuvos isaiskina kokias makles suka Gasiuniene su savo vyru. Labai patogu zmona savivaldybeje, o vyras turi savo imone ir varo projektus tik per vyro imone ir jiems viskas leidziama, negalioja jokie ribojimai

  • Anyksciu „zurnalistai“ bailiai, tai niekad nesugebes isnesti sitos tiesos i viesuna.
   Bet tikrai reikia, kad kazkas pradetu kapstytis ir kelti i viesuma situos ju nesvariais darbeliais

   • Atspėk, kieno draugė Gasiūnienė.

    • Atsakymas- visų, kurie turi pinigų. Jai Kęstutis nieko nedaro, jam patogu. Praeitam merui iš viso buvo neįdomu, nes įtariu net nesuprato kas vyksta. Gasiūnienė protinga moteris- žino kur pavaidinti, kur paspausti, ko paprašyti ir kaip ką nors sureguliuoti. Todėl vyksta „statybos“ vykdomi „projektai“ kurių kokybės savivaldybė negali sužiūrėti, kažkodėl. O dėl sinagogos- tai tik darbo imitavimas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.