Sergejus Jovaiša toliau vertins Seimo narių etiką

Seimo narė Agnė Širinskienė siekė, kad Seimo etikos komisijoje neliktų konservatorių Sergejaus Jovaišos ir Antano Matulo. Priežastis – per akciją „Skaidrinam“ nustatyti gana skandalingi Seimo narių pirkiniai.

S. Jovaiša ir A. Matulas prisipirko kompiuterių. Po kilusio triukšmo S. Jovaiša teigė ketinantis trauktis ir iš Etikos ir procedūrų komisijos narių gretų. Tačiau nepasitraukė, o A.Širinskienė to pažado nepamiršo.

„Kai pasklido kalbos apie pokyčius Seimo etikos komisijoje, tikrai akimirką buvau patikėjusi Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) sąžinės likučiais. Pasirodo, eilinį kartą klydau. Pokyčių nebus, Akivaizdu iš Seimo darbotvarkių. Andrius Tapinas sugauti čekutininkai-kompiuteristai konservatoriai A.Matulas ir S. Jovaiša lieka komisijoje ir vertins kitų Seimo narių elgesį“, – rašė A.Širinskienė.

Parlamentarė paruošė nutarimo pataisas, kuriomis siūlė išbraukti Sergejaus Jovaišos ir Antano Matulo pavardes iš Seimo etikos komisijos.

„Skaidrinam“ akcijos metu buvo konstatuota, kad Seimo narys Sergejus Jovaiša per kadenciją įsigijo penkis kompiuterius ir penkis mobiliuosius telefonus.

Tuo tarpu 2021 metais už 388 eurus per mėnesį Seimo narys A. Matulas nuomojosi Samsung Galaxy telefoną, nešiojamąjį kompiuterį Asus M5 Ryzen ir Lenovo IdeaCentre stacionarų kompiuterį. Taip pat gegužės mėnesį įsigijo MacBook Pro už 1842 eurus. 2022 metais politikas pirko Iphone 13 Pro Max už 1443 eurus, o 2023 metais – naujausią Samsung Galaxy S23 Ultra Black telefoną už 1461 eurą bei galingą Acer Nitro kompiuterį už beveik 11 000 eurų
(Šaltinis: https://www.delfi.lt/…/seimo-nariu-islaidos-sokiruoja…).

Dėl šių pirkinių tikslingumo, atsakingo parlamentinių lėšų naudojimo, Seimo narių elgesio etiškumo visuomenėje kilo daug klausimų. Dėl to abejotina, ar klausimus dėl savo elgesio sukėlę Seimo nariai toliau gali dirbti etikos ir procedūrų komisijoje bei vertinti kitų savo kolegų elgesį, tame tarpe – ir kitų kolegų parlamentinių lėšų naudojimą.
Vos kilus skandalui S. Jovaiša žadėjo trauktis iš etikos komisijos (šaltinis: https://www.lrt.lt/…/jovaisa-zada-trauktis-is-etikos-ir…).

O Seimo sesijos pradžioje konservatoriai bandė imituoti abiejų etikos komisijos narių „atsakomybės prisiėmimą“ performuojant visą komisiją, tačiau ši iniciatyva kitų frakcijų paramos nesulaukė – kas logiška. Nes, o kodėl pvz. Seimo narė A. Norkienė, kuriai niekas jokių priekaištų neturi, performuojant komisiją kartu su čekutininkais turi trauktis iš užimamų pareigų? Paskui, matyt, konservatorių frakcija nusprendė, kad visi etikos sargus – čekutininkus pamiršo ir šią savaitę komisiją bandys papildyti nauju nariu, pamirštant senuosius. Pamiršti tikrai neleisiu. Tam registravau pataisas išbraukti S. Jovaišą ir A. Matulą iš komisijos sudėties, o visi Seimo nariai galės balsavimu pasisakyti, ką galvoja Seimo nario moralės ir etikos klausimais“, – rašė A.Širinskienė.

Vis dėlto, Seimas balsavimu atmetė pataisas ir paliko toliau dirbti abu konservatorius. „Skaidrinam“ akcijos nustatyti „čekistai“ toliau dirbs etikos ir procedūrų komisijoje bei vertins kitų Seimo narių čekučius. Tiek ir verta ta žadėta naujoji politinė kultūra ir pažadas, kad etikos standartams bus skiriama ne mažiau dėmesio, nei teisiniams klausimams“, – komentavo A.Širinskienė.

NYKŠČIAI

15 komentarų

 1. Gražulio elgesį galės vertinti 🙂

 2. Ne taip lengva mėšlą išmėžti

 3. Sunku suvokti rajono aborigenų protą, skiria vagis valdyti savo kiemo turtą – šalį ? Nesuvokiama protu, gal jiems Seimo krepšininkai dovanoja kokias kokaino dozes nemokamai ?

 4. Vagis vagia iš žmonių masiškai, o jo niekas nenuteisia ? Taip išeina paperkami ir teismai ir savivaldubių mafijozai ?

 5. Šitas vepla ?

  Dar turi sąžinės kitus vertinti ? Pats prasilenkia su etika , prisivohpgęs ,apsilošęs ,pralošęs ,senis vertins etika ? Katastrofa jau nebe tragedija seime jei tokie dundukai kaip jis ,tomilinas žiopčioja kažką .Bet liūdna kad mes patys juo įkišam,na šitas sarašinis .fui ,

 6. Seimo mafijos irštva

  ’’Seime nesažiningų narių nėra…’’ 🙂 Ten veisiasi tik Dievai ! 🙂

 7. TSKP Komunizmo galia

  Mes remiame šį Rusijos veikėją ir pateisiname jo integraciją į RF , skiriame jam RF Aukso ordiną ! Žmogus kovoja už RF, šlovinkite jį.. !

 8. Arsirado nauja žodžio reikšmė LR Seime

  PIDERKUNDAS… išifruokite vergai … ? Tai jūsų, Pasaulio Elninjo !

 9. Viešpatie, Viešpatie...

  Atsakyk, kaip vagys patenka prie Dievo, jam sėdėti dešinėje ?

 10. Bet kaip baisu, vagys valdo šalį !

 11. Griuk iš koto

  Nu jumoras ir tiek .Ar sugraźinai seriožka kas tau nepriklauso kad galetum kitus auklėti ?

 12. Gražinai kas tau nepriklauso ?

  Brudas daugiau niekas .

 13. ten vogti galima, ten jų dauguma, tam ir sukurtas Seimas dėl mafijozų praturtėjimo

 14. Incidento dalyvis

  Jie lietė mano mašiną grubiai, bet juk aš neminėjau kad man patinka grubus seksas.

 15. Nukentejes nuo ....rastu

  VAGIS BURLOKAS…..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.