Sekmadienį įvedamas vasaros laikas

Jau šį savaitgalį pereisime prie vasaros laiko. Sekmadienį, kovo 26 dieną, 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn.

Vasaros laikas kasmet įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, o atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus. Tai daroma vykdant ES direktyvą dėl vasaros laiko.

Nors Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, taiko šią praktiką, kad geriau išnaudotų dienos šviesą ir taupytų elektros energiją, taip pat dėl kitų priežasčių, tačiau laiko sukimo kritikai kalba apie neigiamą jo poveikį žmonių sveikatai ir atkreipia dėmesį, kad ekonominė laiko sukimo nauda neįrodyta.

Jau ilgą laiką kalbama, kad Europos Sąjungoje reikėtų atsisakyti laiko sukiojimo, tačiau dėl 2020 metais prasidėjusios koronaviruso pandemijos šį klausimą teko atidėti, o ir vieningo sutarimo tarp visų ES šalių nepavyksta rasti.

Didesnė dalis lietuvių anksčiau atliktose apklausose teigė, kad norėtų nebesukioti laiko du kartus per metus ir likti su vasaros laiku. Daugelis gyventojų mano, kad laiko persukimui itin jautrūs vaikai. Net sumažėjus vienai valandai poilsio, vaikai patiria didelį stresą. Be to prie pasikeitusio gyvenimo ritmo po laikrodžio persukimo gana sunku kurį laiką adaptuotis „pelėdoms“.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. Laisva Lietuva – ES seimininkas liepia sukioti laikrodzius…ir visi sukioja.

    Visi pripazista del laikrodziu sukiojimo zalos – bet niekas negali irodyti bent kazkokios sukiojimo naudos. Ir visvien per metus 2 kart reikia sukioti tuos laikrodzius.

    Palikit jau tuos laikrodzius ramybeje! LED lempuciu amziuje vis sukioja laikrodzius kaip viduramziais.

  2. eurosojuzas neygalus jau darosi kaip ir musu valdzia

  3. Man vienodai šviečia suki,ar nesuki laikrodžius.Gal kažkam sveikata šlubuoti pradeda.Manę veikia kiti veiksniai,bet nelaiko pakeitimas.

  4. Aš ti Marelai da tričiadenį persukiau

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.