Seimas nusprendė – vaikų auginimui lietuviai pinigų gauna per daug


Šiandien Seime šeimoms, auginančioms ir auginsiančioms vaikus, įstatymo leidėjai pateikė dovanėlę – jau nuo rugpjūčio bus mažinamos vaiko auginimo išmokos.

Įstatymo pataisų priėmimas, pagal kurias motinystės išmokos ženkliai sumažės, tradiciškai buvo paremtas konservatorių, liberalų, “Laisvės” partijos bei prie jų prisidėjusių socialdemokratų ir “Vardan Lietuvos” balsais.
Prieš sąlygų bloginimą jaunoms šeimoms balsavo “valstiečiai”, Darbo ir Regionų patrijų nariai ir Seimo nariai iš Lenkų rinkimų akcijos. Abu su Anykščiais siejami Seimo nariai – Sergejus Jovaiša ir Tomas Tomilinas – balsavo palaikydami šias pataisas.
Projektas visiškai nepalankus šeimai. Europinė direktyva perkeliama pačiu nepalankiausiu būdu – trumpinant vaiko priežiūros atostogas ir mažinant išmokas. Auginant vaiką iki 18 mėn, išmoka sieks 60 proc. algos dydžio. Jei šeima nuspręstų vaiką namie auginti dvejus metus, pirmais metais išmoka sudarys 40 proc algos, antrais 25 procentus.
Toks sprendimas sukėlė pasipiktinimą: „Lietuva naikinama. Ir nėra jokių argumentų tai paneigiančių. „Basos mamos” “dėkoja” konservatoriams, liberalams, laisviečiams ir prie valdančiųjų choro prisidėjusiems iš (o)pozicijos – Skvernelio #demokratams ir #socialdemokratams už tai, kad skurdo bizūnu paversta ES direktyva, kuri nereikalavo mažinti vaikų priežiūros išmokų”, – komentavo šį įstatymą Seimo nario padėjėja Audronė Jankuvienė.
NYKŠČIAI

19 komentarų

 1. Parazituojantys seime

  Jovaiša su tomilinu. Kuo blogiau žmonėms ,jie tam pritaria ,komjaunuolis ,išverstaskuris Jovaiša abu parazitai .

 2. kur patarėja mato mažėjimą?

  jei gauni minimalią algą, tai pagal dabartinę sistemą per 12 mėn. valstybė sumoka 5208 eur, pagal naują 18 mėn. 7086 eur. Jei gauni vidutinę algą – 10 740, pagal naują 18 mėn. 14 600 eur. Atitinkamai išėjus atostogų 24 mėn. – 6838 ir bus 7186, vidutinei 13 750 ir bus 14 400.

 3. Ka cia nyksciai nesamones raso ir klaidina?! Sis istatymas isigalios nuo 2023 01 01 o ne nuo rugpjucio, kaip pamineta

 4. What a fak?kas per mėšlas!!!! Trūksta man žodžiu…. Pakabinti už kiaušinių.

 5. Konserfašistai vergus rakum pastatė

  • davė daugiau pinigų, tai reiškia, kad stovi visi rakum ir daro vaikus? bus daugiau vaikų, bus daugiau karių, šakės putleriui.

 6. gėda už Ukmergės rajoną

  Seimo nario Juozo Varžgalio patarėjai, padėjėjai
  Seimo narys
  Varžgalys Juozas
  Vardas, Pavardė Pareigos* Telefonas* El. paštas
  Audronė JANKUVIENĖ Patarėja
  (8 5) 239 6015

 7. Tai ir nesitikekit didelio gimstamumo, jei mazinsit pinigelius. Nieks nebegimdys, nebent po viena.

 8. O tai gal is vis nebemokekit pinigeliu? Jei daryt, tai daryt visiskai durnai. O gal ir algas ir pensijas drastiskai sumazinkit. Kuo toliau, tuo labiau valdzia skriaudzia zmones.

  • Klausimai redakcijai

   Kaip pavyko sugalvoti tokį pavadinimą? Pagal pavadinimą panašu, kad išmokos turi mažėti, o jos nemažėja ? Ar kas nors jaučia atsakomybę meluodamas? Ar redakcija darosi panaši į Rusijos propagandistus, kuriems subombarduotas PC yra ginklų sandėlis, o karas – spec. operacija?

 9. musu rinkimu sistemos skyles kai renki is dieju isrinktu ir sukisamos partiju marijonetes

 10. Nebėra pinigų karo rėmimui ?

  Kita kart sugalvokit geresni pavadinima :
  ’’Vaikams mažinti išmokas, jų lėšas skiriant ginklų pirkimui..” ?

 11. Už pedarastus balsavo taip o už mamas ne.Von tokius abu drugelius iš seimo.

 12. Tik lėtas džiovinimas…Nedėkite ant saulės !

 13. Jokiems vaikams

  Tik ginklams ! Javelinams ir FGM-148

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.