Kapų tvarkyti atvykusiems anykštėnams vandenį teko nešti iš upės

Pirmadienį į redakciją paskambino anykštėnė ir bėdojo, kad Anykščių mieste atvykusi tvarkyti kapų ir norėjusi pasodinti našlaites nustebo, jog kapuose nebuvo pajungtas vanduo. „Gerai, kad su manimi buvo dukra, kuri vandenį nešiojo iš upės. Garbaus amžiaus žmonėms tai buvo problema. Visai apie žmones valdžia nebegalvoja. Jiems galvoje tikriausiai tik korona…

Sušilus orams, sekmadienį kapus tvarkė daug žmonių, dažnas piktinosi, kad nebuvo vandens. Kai kurios senolės prašė jaunesnių žmonių, kad atneštų vandens iš upės. „Kodėl rajono valdžia, jei tiksliau, komunalininkai, nepasirūpino pajungti vandenį, atsižvelgdami į oro sąlygas. Juk už poros savaičių Motinos diena, žmonės skuba sutvarkyti kapus“, – piktokai kalbėjo moteriškė.

„Nykščiai“ telefonu susisiekė su UAB Anykščių komunalinis ūkis direktoriumi Kaziu Šapoka ir teiravosi, kada planuojama kapuose pajungti vandenį.

„Apskaitos eina per UAB „Anykščių vandenys“, mes tik prižiūrime. Anykščių naujose kapinės vanduo bus pajungtas jau šiandien, rytoj – senose ir rusų kapinėse. Šią savaitę vanduo bus pajungtas visose rajono savivaldybės kapinės. Tikėkimės, kad šalčių nebebus ir sklendės nenušokinės…“ – sakė direktorius.

NYKŠČIAI

18 komentarų

 1. eina kalba apie dideles šalnas šią savaitę, tai susprogdins kranus. Beja, nušals ir našlaitės per anksti pasodintos.

 2. Pakol nepajudina žmonės, patys nesusipranta

 3. Is kur cia dar viena oru eksperte atsirado

 4. mano nuomone tai yra viešosios paslaugos, kurių vykdymas priskirtas iš savivaldybės. Toks paslaugų teikėjo įmonės vadovo požiūris į paslaugų vartotojus neturėtų būti toleruojamas iš savivaldybės administracijos, kuriai vadovauja žmonių išrinktas meras ir jo pasitikėjimo komanda.
  Gyventojai neturėtų laukti kada bus pirtyje atidarytas aptarnavimo centras, o gauti informaciją paslaugų teikimo vietose, šiuo atveju kapinių informacinėse skelbimų lentose bei paslaugos teikėjo internetinėje svetainėje.
  Ne tam gyventojai moka mokesčius, kad būtų išlaikomas didelis valdymo aparatas savivaldybės įmonėse, bet tam, kad gautų paslaugas ir tinkamą informaciją apie paslaugos teikėjo vykdomus darbus ir įsipareigojimus.

 5. senose kapinese vanduo jau yra

 6. babulkom oras atsilo ir noras pakilo !!! kas bus kai kranai uzsals,babulkos remontuos ar sapoka…

 7. mielieji, ne tik bobulkos kapus tvarko, ir jauni žmonės, kurie, mokėdami mokesčius, tikisi normalių paslaugų.

 8. Kavarske kapinėse irgi nėra vandens, reikia savo vežtis, kad gėles pasodinti.

 9. kalba žmonės, kad rajono valdžia planuoja įvesti ir kapų lankytojo mokestį, kuris dalinai padengtų savivaldybės skiriamas lėšas dėl kapinių infrastruktūros priežiūros. Kažkuriam laikraštį rašė, kad mero pavaduotojas, komentuodamas įvedamą turisto mokestį, prasitarė, kad bus ir kitų mokesčių . Kapinių lankymas taip pat priskiriamas prie turistinės pramogų veiklos, todėl atvykstantys turėtų sumokėti vienkartinį lankytojo mokestį, kurio dydis bus patvirtintas rajono taryboje.

 10. kiekvienų metų problema

 11. Oi kokie visi išlepę. Menkiausio dalyko jau nebegalim pasidaryt neburnodami. Nu ir kas būtų blogai jei veždamiesi gėlių pasodinti ir 1,5 ltr.plastikinį butelį vandens įsidėtumėt?Kažin kaip jaustųsi jūsų artimieji kape, jei girdėtų jūsų nuolatinį bambėjimą. Taigi kapai jūsų , tai kodėl valstybė jau turi rizikuoti dėl šalnų ir kuo skubiau turi rūpintis?

  • Tamsta, neprašyta valdžios gynėja, nepainioki valstybės ir valdiškos įstaigos, kuri iš visų mokesčių mokėtojų, pampsta kaip erkė ant katino kaklo ir nesirūpina tuo, kad tam katinui ir skauda ir silpna…
   Pastaba: jeigu yra pavesta pareiga rūpinti viešo lankymo objekto infrastruktūra, tai įmonė, gaunanti už tai pinigus privalo rūpintis žmonių patogumu, suteikti laiku ir tinkamai informaciją apie infrastruktūros priežiūrą ir pritaikymą naudojimui. Čia nediskutuojama apie tokius atvejus, kur kokiose kaimo miške esančiose kapinaitėse be infrastruktūros, be vandentiekio be apšvietimo, be takų ir kt.
   Gyvename nebe 19a, kai to natūraliai nebuvo.

 12. Andrioniskio kapinese vandens dar nera…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.