Saulius Rasalas: Svėdasų bankomatas plaukia jūromis, o GMP posto įsteigimas „kabo ore…“

Siekdama užtikrinti, kad greitoji medicinos pagalba visus Lietuvos gyventojus pasiektų laiku, būtų efektyvi ir kokybiška, Sveikatos apsaugos ministerija inicijuoja GMP paslaugų tinklo pertvarką. Suvienijus skirtingus greitosios pagalbos teikėjus į vieną organizaciją bei padidinus GMP brigadų ir budėjimo vietų skaičių, kiekvienas miesto gyventojas sulauks greitosios pagalbos per 15 minučių, o kaimo gyventojas – per 25 minutes.

Vieninga GMP tarnyba bus pavaldi SAM ir turės penkis regioninius padalinius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 

Sklinda kalbos, kad GMP punktas bus įsteigtas Svėdasuose. Ar tai panašu į tiesą,  „Nykščiai“ klausė Svėdasų seniūno Sauliaus Rasalo.

„Jei tai būtų ir tiesa, iki to laiko dar labai toli. Esu Anykščių ligoninės stebėtojų taryboje. Mus informavo, kad vienas iš medicinos reformos etapų yra GMP tinklo pertvarka. Yra planuojama, kad GMP postų turėtų atsirasti rajonų susikirtimo vietose. Niekas šiuo metu negalėtų paneigti ar patvirtinti, kad Svėdasuose bus ar nebus įsteigtas toks postas. Mano pozicija šiuo klausimu nėra vienareikšmiška. Ar Svėdasai iš to laimės, nežinau. Gal atsiras keletas darbo vietų, tačiau miestelis praras ramybę – ištisą parą mirksės švyturėliai ir kauks sirenos.

Bijau, kad šio GMP posto įsteigimas nebūtų kaip bankomatų pastatymas. Bankomatus Lietuva užsakė Kinijoje. Buvo planuota juos transportuoti per Rusiją, tačiau taip nenutiko ir jie dabar turės atplaukti jūromis. Bankomatą Svėdasuose turėjo įrengti rugpjūčio mėnesį, bet panašu, kad taip nebus, bankomatai nespės atplaukti.

Manau, kad ir GMP posto svėdasiškiams dar ilgai teks laukti, tokie valdžios sprendimai ilgokai „kabo ore…“ – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo seniūnas.

Dalina RUPINSKIENĖ

20 komentarų

 1. Zosė de la' Antosė :)

  Kinijos vietoje aš tol Lietuvai nieko neparduočiau, kol nebus išspręstas Taivanio atstovybės pavadinimas ir neatsiprašyta.

 2. Svedasu Jadze

  nu, pastebėjau, kad mūsų gerbiamas senūnas galėtų ir atsargiau šnekėti. Pats yra didelė valdžia-ir valdančiųjų partijos pirmininko pavaduotojas ir Anykščių savivaldybės ligoninės tarybos stebėtojas ir valstbės funkcijų valdininkas-rajono administracijos seniūnijos vadovas- ale šnekėdamas kalbų nusuka visur teip, tarsi kiti kalti-kažkokie iš debesų valdantys. Tai pats irgi valdžia, o ne miško inžinierius iš Šimonių girnikijos!

 3. Diedas iš sodžiaus

  Norisi gerbiamo pono seniūno paklausti- kur seniūnijos vadovas pakibęs, kad gyvenviečių gatvės neremontuojamos? Pašalas jau išėjo seniai, sniego ir ledo nebėra, niekas neuždengia duobių į kurias ir pėščias eidamas įkritęs gali sveikas neprisikelti, o kol atvažiuos greitoji, gali ir padkutinį kvapą išleisti. Važiuotiems irgi nemalonumas. Kieno sprendimo trūksta, kai už seniūnijos kelių priežiūrą atsakingas tos vietovės seniūnas?

 4. Daktaras ar prie vokiečių ar prie ruskių ar prie neprigulimos valdžios visada reikalingas. Jam partijos nariu nereikia būt dėl to, kad turėtų tai ko siekia :).
  Svarbu su valdančiais sutart taip kaip jiems patogu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.